Li-Ion baterije ne rabite prazniti do izklopa naprave (to ji pravzaprav skoduje), niti ji to ne bo nic pomagalo, da bo dalj zdrzala, je pa dobro recimo enkrat na recimo 30 ciklov polnenja, zadevo do konca sprazniti, vendar ne zaradi baterije same, temvec indikatorja, ki prikazuje izpraznjenost, slednje se posebaj velja pri prenosnikih. Zadeva je taka, da indikator napolnjenosti baterije deluje veliko bolj natancno, ce jo vsake toliko do konca izpraznis.
Glede same baterije je pa kot je ze nekdo rekel izrednega pomena, da ni skladiscena pri viskoih temperaturah. Idealno za skladiscit kakrsnokoli Li-Ion baterijo je recimo pri 10 stopinjah celzija in 40% napolnjenosti.
Recimo cisto za primer, bo 100% napolnjena baterija, ki jo boste skladiscili na 40 stopinjah celzija v enem letu izgubila tudi do 60% kapacitete, ki jo ne boste nikoli vec odbili nazaj. Ker je veliko takih pacientov, ki iimajo svoj laptop stalno priklopljen na napajanje in tudi stalno prizgan, to pomeni, da je taka baterija v enem letu vec ali manj zanic (hecno je da se prav taki ko prenosnik prodajajo, pohvalijo, da je bil prenosnik stalno priklopljen na napajanje in da je temu primerno baterija ohranjena). Kajti pogoji v tem primeru so taki, da je baterija stalno napolnjena do konca, ce pa je laptop se stalno prizgan (torrenti so krivec ponavadi), se temu primerno dvigne notranja temperatura v ohisju in imamo idealne pogoje za unicit baterijo.
Se veliko huje je z GPSi, ki jih puscajo nekateri v avtomobilih v poletnih mesecih.
V nobenem primeru pa LiIon baterij ne praznite do konca s kaksno posebno napravo. GPSi, telefoni, racunalniki kaj takega itak preprecujejo in se prej sami ugasnejo, oz. se nocejo vec prizgati, kajti ce bo napetost v celici padla pod kriticno mejo, bo baterija samo se za v smeti (no nekaj se vcasih se da narediti s posebnimi chargerji). Glih tako, ker sem ze srecal kaksnega kij e rekele, da bo tako baterijo priklopil na zarnico in jo res do konca spraznil
lp