Garmin EU ne zazna satelitov v ZDA?

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Pozdrav!

Potujem čez lužo in s seboj sem imel namen vzeti Garmina z USA mapami. Kolega, ki je bil pred 2 meseci tam, pravi, da se mu naprava (ista) ni hotela povezati na satelite. Povezava se je vzpostavila takoj v Amsterdamu. Ali je možno, da so naprave zaklenjene na signal iz satelita (govoreči »handshake string«)?

Sedaj razmišljam, da bi usposobil svojega starega Ipaqa z BT GPS sprejemnikom in Tom Tomom 6.03.8320. Obstajajo kakšne pametne mape za kupit?

LPM;
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
bolj verjetno je imel evropske mape, ne pa evropski model GPS
smile-1.gif


On je pač neki signal tam imel, naprava pa ni znala pokazati kje je oz. kaj počne tam, ker ni imel map... pač je kazalo da je neznano kje..Prišel je v Amsterdam, pa je imel evropske mape... pa mu je pokazalo kje je..
smile-1.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Mape je imel, o tem ni dvoma. Ali misliš, da mape niso bile izbrane?

Lp;

PS. Načina izbora map pri Garminu ne poznam. Vem pa kako zadeva deluje pri TT, kjer moraš ročno preklopiti iz npr. Z na V Evropo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na forumu je popolno pubecof, ki so z garminom vozili po ZDA ...

Očitno je nekaj narobe delal, ker ni znano da bi bile naprave zaklenjeno na določeno območje.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Verjetno je kolega prižgal Garmina in po parih minutah brez povezave obupal...


Sem že dostikrat videl, da so se ljudje pritoževali, da ne dela. Enostavno po taki dolgi poti z letalom je potrebno počakati tudi do 10-15 minut (odvisno od naprave), da se popolnoma obnovi almanah in šele potem bo lahko našel satelite.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.717
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Res je, če z ugasnjenim GPSom narediš veliko razdaljo in ga nato vklopiš v drugi celini ali pa ga vklopiš pri veliki hitrosti (npr. v letalu) lahko traja do 15 minut da se poveže.

Pravkar sem se vrnil iz Karibov in sem tokrat vztrajal dovolj dolgo in po kakih 7 minutah po vklopu Nuvija in GarminaXT na N95 sta se mi oba povezala na GPS satelite in lahko sem spremljal polažaj na karti, višino ter hitrost in še poti. Pri oknu latala je bil signal skoraj poln.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Enako
evil.gif
.

Med poletom je GPS stalno ON. Je fino gledat, kje letiš pa malo spremljat, kako prekoračiš 1000 km/h in podobno. Ali pa gledat pospeške pri vzletu. Seveda je zoprno, ker kakega starega Garmina z anteno stevardese mirno proglasijo na telefon (če ma anteno, potem ziher seva
bonk.gif
).

Sem pa opazil, da na Boeingu 747 bolje vleče na sredi kot pri oknu. No idea, why.