Galaxy S - Odstranitev custom ROMa - kako?

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Verjetno bo za marsikoga to vprašanje smešno, ampak sam še se nikoli nisem s tem ukvarjal in ne vem, kje naj sploh začnem.
Težava: kolegu je na Samsung Galaxy S nekdo updatal firmware, vendar ne preko Kiesa, temveč po neki drugi poti (custom ROM?). Sedaj mu več ne dela display in ga je nesel na garancijo, kjer mu je gospodič povedal, da ima nekaj neorginalno (serijsko?) in da mu garancije ne bodo upoštevali, če ne povrne originalnih nastavitev.
A mi lahko kdo pomaga, kaj in s čem je to potrebno storiti? Ne vem sploh, kje naj začnem. In seveda upam, da se da vse preko računalnika, saj na telefonu ni displaya in ni mogoče nič delati.

Upam, da bo kdo tako dober in se mu bo dalo malo razložiti, za kaj sploh gre in kako najhitreje stvar rešim. Podatki in vse ostalo ni pomembno.

P.s.: na Kies piše: "Your device does not support software upgrading via Kies."
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
uf po mojem bo težka brez delujočga zaslona.
nazadnje sem se z unrootanjem igral z lg-jem.
najprej je bilo potrebno resetirat telefon in vse pobrisat (za to potrebuješ zaslon). razen, če za tvojga obstaja kaka kombinacija tipk.
potem pa je šlo najprej unrootanje in potem preko uradnega programa za updejtanje
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Za začetek boš potreboval tole:
http://www.ebay.com/sch/i.html...6.c0.m270.l1313

Na srečo je poceni :)

Potem pa najbolje, da najdeš zadnjo verzijo PC software-a, ki se imenuje Odin. S tem programom flashaš firmware. Najverjetneje ga boš našel zapakiranega s firmware-om. Oba boš našel na tejle spletni strani (pa verjetno tudi navodila):
http://samfirmware.com/

Če navodil ne bo zraven, lahko pogooglaš za njimi ali pa si ogledaš na Youtube-u:
https://www.youtube.com/watch?v=WuTTctDWW2g
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik Slielay pravi:
Verjetno bo za marsikoga to vprašanje smešno, ampak sam še se nikoli nisem s tem ukvarjal in ne vem, kje naj sploh začnem.
Težava: kolegu je na Samsung Galaxy S nekdo updatal firmware, vendar ne preko Kiesa, temveč po neki drugi poti (custom ROM?). Sedaj mu več ne dela display in ga je nesel na garancijo, kjer mu je gospodič povedal, da ima nekaj neorginalno (serijsko?) in da mu garancije ne bodo upoštevali, če ne povrne originalnih nastavitev.
A mi lahko kdo pomaga, kaj in s čem je to potrebno storiti? Ne vem sploh, kje naj začnem. In seveda upam, da se da vse preko računalnika, saj na telefonu ni displaya in ni mogoče nič delati.

Upam, da bo kdo tako dober in se mu bo dalo malo razložiti, za kaj sploh gre in kako najhitreje stvar rešim. Podatki in vse ostalo ni pomembno.

P.s.: na Kies piše: "Your device does not support software upgrading via Kies."

Mogoce ne bo treba servisa. Naj proba ce mu dela Download mode: izklop telefona, nato naj drzi Volume down, Back in Power. To naj drzi stisnjeno dokler se ne pokaze rumeni trikotnik in pise Downloading. Nato pa lahko flasha telefon z Odinom, kot pise v 923 tutorialih preko neta.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.856
608
113
Sigurno mu zaslon dela samo ker je brickan se nič ne izpiše na njemu in je zato uporabnik napačno sklepal, da zaslon ne dela.
Pač zelo omejena percepcija. Če ga bo spravil v recovery meni se bo sigurno kaj izpisalo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.579
113
Napisano je res malo površno, ali mu je zaslon nehal delati takoj po naložitvi Custom ROM-a ali je kar naenkrat ugasnil med normalnim delovanjem (za kar je sicer zelo malo možnosti). Če je le možno naj ga najprej skuša spraviti v Download mode, če ne pa opcija JIG. Mi je že večkrat prišel prav.

Drugače pa so ti telefoni res skorajda neuničljivi, kar se tiče obujanja od mrtvih :D
 

Slielay

Pripravnik
26. maj 2008
159
0
16
Se opravičujem za pozen odgovor. Zaslon ni nehal takoj delovati, ampak komaj čez čas. Je pa tako, da se včasih (vendar zelo redko) zaslon prižge nazaj. Običajno je kolega malo pritiskal na zaslon. Se pa to dogaja vedno bolj poredko oziroma mi zdaj sploh več ne uspe.
Kaj se zgodi, če ga skušam spraviti v Download mode in ne usposobim ekrana? Lahko pustim en čas in potem vidim na računalniku, če je kaj uspelo? Ali naj raje poskusim kar z opcijo JIG?

Drugače pa najlepša hvala vsem za pomoč!