Galaxy Note 10

I

Izbrisan uporabnik 474

SPen... Ko se enkrat navadiš, ne greš več na nič drugega. Sem imel pred leti tablico z SPen in mi je blo top, predvsem za moj način dela (recimo pri pregledi elektro naprav in povezav lahko markiraš direkt na PDF spremembe ipd.). Zaradi zasnove SPen-a in zaslona je to povsem nekaj drugega kot tista pisala, ki jih naknadno kupiš za ostale tablice.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ravno zaradi tega, ker je bila Note serija znana bolj kot tako rečeno "poslovni" telefon so bile tudi specifikacije boljše. Predvsem se je to poznalo pri več RAMa in ko so še ne dolgo nazaj :rolleyes: vsi Samsungi štekali je bila edino Note serija tista, ki je delovala brez tako imenovanega štekanja. V zadnjih časih se je to v večini spremenilo na boljše predvsem pa v seriji S.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Danes ni več nekih razlik, razen pol leta razvoja, ker telefona ven hodita pol leta narazen (torej je Note malenkost večji, malenkost večja baterija, itd., nato S PLUS to izzenači ali malo poveča in nato spet Note pride večji). SPen je čisto odvisno od tvoje uporabe. Jaz sem ga včasih uporabljal, potem šel na telefon brez tega in ga čisto nič ne pogrešam. Vse ostalo so nianse in sem raje šel na malo manjši telefon (S PLUS), ki ga lažje držim v roki.

Revolucije že dolgo ni med modeli ali med firmami...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Jaz razmišljam, da bi ga vzel, sam me vleče malo nazaj, ker bo verjetno drugo leto kamera pod zaslonom. Pa ne vem al se mi splača počakat ali ne.

So izbrali dobro strategijo, da testirajo stvari na A seriji, pa potem prenesejo na S in NOTE serije...če gre kaj slučajno narobe.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Danes ni več nekih razlik, razen pol leta razvoja, ker telefona ven hodita pol leta narazen (torej je Note malenkost večji, malenkost večja baterija, itd., nato S PLUS to izzenači ali malo poveča in nato spet Note pride večji). SPen je čisto odvisno od tvoje uporabe. Jaz sem ga včasih uporabljal, potem šel na telefon brez tega in ga čisto nič ne pogrešam. Vse ostalo so nianse in sem raje šel na malo manjši telefon (S PLUS), ki ga lažje držim v roki.

Revolucije že dolgo ni med modeli ali med firmami...

Enako je pri Mate in PRO seriji od Huawei-a, se mi zdi. Samo, da tam še PEN-a ni. :)
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Enako je pri Mate in PRO seriji od Huawei-a, se mi zdi. Samo, da tam še PEN-a ni. :)
O je je. So pa v zadnjih cca dveh letih naredili mal več kot Samsung. Tisti pen je pa itak bl tko tko. Več kot polovica ga itak ne zna uporabljat oziroma izkoristit vse njegove zmožnosti, tako da vseeno glede na to koliko različnih modelov naštancajo, če bi še enega brez pena ( enake ga zunanjega videza, ni to isti S10+) mogoče kakšen € cenej pa sem siguren, da bi jih prodali vsaj toliko kot tistih s penom. Al pa dal v tist prostor malo večjo baterijo:rolleyes: pa bi bilo sigurno veliko povpraševanja po takem modelu.
To se vidi pri Huaweiu kjer uporabniki prav nič ne pogrešajo pena. Imajo rajše daljšo avtonomijo baterije kot tista malenkost uporabnikov, ki ta pen res uporabljajo.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Sam osebno spen veliko več uporabljam na tablici, ampak tudi na telefonu so trenutki, ko pride zelo prav. Baterija me niti toliko ne moti, ker se da več kot komot priti čez dan. Zna biti problem za tiste, ki igrajo igrice na telefonu, ampak tam zna biti problem z avtonomijo tudi, če ne bi bilo spena. Se pa strinjam, da bi Samsung z lahkoto prodajal "Note" serijo z večjo baterijo namesto spena. So tudi kupci, ki so jim številke na papirju zelo pomembne.

Osebno me na Note seriji v povezavi s spenom najbolj moti ukrivljen zaslon. Površina za pisanje je ožja, kot če bi bil zaslon raven in je res nepraktično. To sedaj rešujem tako, da na telefonu pišem v horizontalni postavitvi, na tablici pa itak brez problema vertikalno. Bi pa vseeno raje imel raven zaslon na Note-u, kljub temu, da so tudi bombončki v povezavi z okrivljenim zaslonom.

Če bo N10 širši od N9, menjam, drugače ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Še vedno ne kapiram teh ukrivljenih zaslonov, uporabnosti le teh? Ob prehodu iz S10 na S10e sem prav vesel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Paradoks je, da res velika večina ne uporablja telefonov z ukriveljenim zaslonom brez ovitkov, ukrivljen zaslon pa ravno izboljša ergonomijo in občutek v roki. Fotke so mi lepše na ukrivljenem zaslonu, prav tako video. Všeč mi je tudi pri npr. uporabi koledarja, ko so tedni lepo označeni v robu telefona in ne izstopajo tako močno napram ravnim zaslonom. Stranskih robov praktično ni pri ukrivljenem zaslonu.

Ampak vseeno bi raje videl raven zaslon na telefonu s pisalom.

PS: Popravilo pa je verjetno podobno drago med flagship aparati ? Verjetno je tukaj bolj vprašanje blagovne znamke kot same izvedbe zaslona ?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Je pa Samsung prešel iz tistih prvih full zakrivljenih modelov prešel na veliko manj zakrivljene medtem, ko imajo drugi, recimo Huawei P30 pro bolj zakrivljen zaslon kot recimo S10+.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Drži, in se mi zdi skoraj optimalna, kar se ukrivljenosti tiče. Upajmo, da ne bodo šli nazaj na večjo ukrivljenost, manjša pa že skoraj ne more biti.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Se že kaj ve, kdaj se bodo začela prednaročila in če bodo kakšne podobne akcije, kot recimo lansko leto za Note9.