Fuckin* edreams!

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Mejduš ta glupi edreams, kupil voucher za popust, čakal en teden, da mi ga pripravijo in hitro v akcijo, a glej ga vraga ob uporabi voucherja je takoj polno letalo, če voucherja ne vnesem, pa je letalo čudežno še frej.

Kako so me nategnili. Kaj naj s temi voucherji, si ji lahko ravno v rit vtaknem. Uh sem jezen. Človek hoče prišparati, pol pa zagoni v nekaj, kar ne more koristiti.
10.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Izgleda, da je voucher omejen na določene pogoje prodaje (booking class). Natančno preglej, kaj piše v pogojih uporabe.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ma nič ni omejeno, zato sem tudi kupoval. Enkrat sem že kupil in je vse štimalo, zdaj pa jamra. Špagetarji glupi ne znajo nič narediti, da dela (gre za IT kupon).
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Zdaj sem še ugotovil, da mi v bistvu ne prime koda za Southwest in Spirit Airlines - nizkocenovci. Pri United mi pa dela. Sam kaj ko me pride pri Southwest (ki nima doplačila za checked baggage) enako kot United let s popustom.
bonk.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
ksz, pri edreams mi ravnokar nategujejo ženo:
1. kupila 2 povratni letalski karti med dvemi EU letališči, plačala s kartico
2. edreams ji piše, da je bila težava s kartico - da so ji lahko samo 20 eur trgali in da preostanek (okoli 220 eur) lahko nakaže preko banke
3. žena takoj nakaže preostanek preko banke
4. edreams pošlje mail, da so se karte vmes podražile za 60 eur in ponudijo, da doplača ali pa vse skupaj skensla

zdaj imamo problem, kako edreams sploh kontaktirat. kontaktni mail, ki ga navajajo v mailu "ne dela". po nekaj urah odgovorijo, da mail naslov ne obstaja. na telefon pa se trenutno (so "uradne" ure) tudi ne oglašajo, lahko pa vsaj njihovo ambientalno glasbo poslušaš (več kot 10 min do zdaj še nisva čakala)

je imel kdo podobno izkušnjo? kako ste rešili?
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
prvo je placala z debit (bi bilo boljse s credit?) - ne razumem, kako so lahko trgali samo 20eur in ne cca 200..
nakar je preostanek nakazala z bancnim nakazilom.
glede help linov: najprej ti avtomatska tajnica da neke izbire, potem pa sledi cakanje ob ambientalni glasbi. vec kot 10min nisva cakala. bova poskusila se v ponedeljek, upam, da jih bo vec v call centru v sluzbi
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem imel tudi pred kratkim problem z eDreams (tocneje s spansko podruznico >> eDreams.es)... Imeli so neko akcijo, da imas pri placilu z Diners kartico kar nekaj popusta... Samo problem je bil v tem, da se z Diners kartico ni dalo placati...
bonk.gif
... Jaz njim pisem v anglescini... oni meni nazaj v spanscini... OK... uporabim Google translate ... Na koncu po parih dneh neuspesnega resevanja problema vprasam, kaj lahko se naredim... ker izgleda me nategujejo na suho... Pa so mi ogdovorili, naj placam s kaksno drugo kartico... Ja s kaksno drugo, ce pa je akcija zgolj z Diners kartico... z drugo pa pride racun skoraj se enkrat drazje (z Diners je bilo dobrih 280€, z drugo kartico pa okoli 400€ ... Sem potem izkoristil akcijo z Dinersom preko drugega ponudnika (rumbo.es), kjer me je prislo pa nekaj evrov vec (dobrih 294€)... a vsaj nisem imel problemov pri placilu ...
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
update: po nekajkratnem prevezovanju je danes žena uspela priklicat edreams. obljubili so, da bodo vrnili denar v 7-10 dni. jih je vprašala, koliko bodo vrnili in so povedali znesek,ki je bil cca 40eur manjši od plačanega. po ugovarjanju so pristali, da bodo vrnili vse.
imam občutek, da bodo še kaj mutili, pustimo se presenetit.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.479
113
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
update: po nekajkratnem prevezovanju je danes žena uspela priklicat edreams. obljubili so, da bodo vrnili denar v 7-10 dni. jih je vprašala, koliko bodo vrnili in so povedali znesek,ki je bil cca 40eur manjši od plačanega. po ugovarjanju so pristali, da bodo vrnili vse.
imam občutek, da bodo še kaj mutili, pustimo se presenetit.

s kje pa so tile asi
10.gif
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
681
50
28
v osnovi iz španije, sicer pa že kar dobro razširjeni in niti ne tako majhni (+4bn "prometa" v 2012) http://en.wikipedia.org/wiki/EDreams
so pa izgleda nakoliko nategunske sorte: (wiki c/p)

"Controversy
In March 2011, Italian regulator fined eDreams for unfair commercial practices.

In April 2013, Ryanair accused eDreams of a misleading Pay Per Click practice. In june 2014 German Court granted injunction against eDreams unlawful & misleading advertising Of Ryanair flights

In June 2013, easyjet acused eDreams of misleading pricing against customers on easyjet flights

The customer service department has been documented to cancel tickets without warning or issue a 'booking confirmation' when no ticket has been issued according to a recent article in The Observer UK.

The Dutch government consumer organisation ACM (Authority for Consumers and Markets, nl:Autoriteit Consument en Markt) issued an official warning against Edreams in July 2014 claiming that during the booking phase of a ticket not all (unavoidable) costs are mentioned. "