Francoske Alpe in Provansa

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Po štirih letih "švice" in "malte" se letos z mojim odpravljam na dopust v francoske Alpe in Provanso. Prvi resen postanek bova naredila v Chamoniju. Od tu naprej pa vem samo to, da greva proti jugu v Provanso, ne vem pa po kateri poti bi jo mahnila. Imate kakšen predlog? Je bolje it na Grenobel - Sisteron ali it bolj zahodno čez Val d'Isère - Briancon - Embrun - Sisteron?
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Hej,

jaz bi raje izbrala pot Grenoble-Sisteron, če greš z avtom pričakuj precej ovinkov. V Aix-en Provence ne priporočam, ker tam ni nič za videt, raje se ustavi v Orange, Avignon, Arles, meni je bilo v teh mestih lepše in bolj živahno. Na obali pa si oglej mestece Antibes, to je med Cannes-om in Nico (sicer si pa preberi moj potopis z leta 2008).

majč
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Po štirih letih "švice" in "malte" se letos z mojim odpravljam na dopust v francoske Alpe in Provanso. Prvi resen postanek bova naredila v Chamoniju. Od tu naprej pa vem samo to, da greva proti jugu v Provanso, ne vem pa po kateri poti bi jo mahnila. Imate kakšen predlog? Je bolje it na Grenobel - Sisteron ali it bolj zahodno čez Val d'Isère - Briancon - Embrun - Sisteron?

Predlog:

Do Provanse/Francoske riviere se "spustita" po Veliki alpski poti, ki si jo delno že opisala.

Od Briancona nadaljujta še bolj vzhodno čez prelaze, torej.

Col D'Izoard 2365m
Col de Vars 2123m
Col dela Cayolle 2315m
Beuil
Col de Turini (en najbolj znanih cest na svetu)
Sospel
Nice

http://en.wikipedia.org/wiki/Route_des_Grandes_Alpes


Nato pa lahko nadaljujeta:
Kanjon Verdon
Mont Ventoux
Avignon itd...
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik CebelicaMaja pravi:
Hej,

jaz bi raje izbrala pot Grenoble-Sisteron, če greš z avtom pričakuj precej ovinkov. V Aix-en Provence ne priporočam, ker tam ni nič za videt, raje se ustavi v Orange, Avignon, Arles, meni je bilo v teh mestih lepše in bolj živahno. Na obali pa si oglej mestece Antibes, to je med Cannes-om in Nico (sicer si pa preberi moj potopis z leta 2008).

majč

Majč je kakšen poseben razlog, da bi raje izbrala pot Grenoble-Sisteron. Tvoj potopis sem pa že parkrat prebrala ... do mojega odhoda ga bom verjetno še nekajkrat ... je uporaben. hvala
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Po štirih letih "švice" in "malte" se letos z mojim odpravljam na dopust v francoske Alpe in Provanso. Prvi resen postanek bova naredila v Chamoniju. Od tu naprej pa vem samo to, da greva proti jugu v Provanso, ne vem pa po kateri poti bi jo mahnila. Imate kakšen predlog? Je bolje it na Grenobel - Sisteron ali it bolj zahodno čez Val d'Isère - Briancon - Embrun - Sisteron?

Predlog:

Do Provanse/Francoske riviere se "spustita" po Veliki alpski poti, ki si jo delno že opisala.

Od Briancona nadaljujta še bolj vzhodno čez prelaze, torej.

Col D'Izoard 2365m
Col de Vars 2123m
Col dela Cayolle 2315m
Beuil
Col de Turini (en najbolj znanih cest na svetu)
Sospel
Nice

http://en.wikipedia.org/wiki/Route_des_Grandes_Alpes


Nato pa lahko nadaljujeta:
Kanjon Verdon
Mont Ventoux
Avignon itd...

Predvidevam, da si se tu že vozil ... imaš še kakšno drugo uporabno informacijo, kaj je za videti na tej poti, kje je uredu za spat ... tnx
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Kar se tiče provanser lahko priporocam Gorges du Cians in Col de Turini!

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/977712/an/0/page/0#977712

LP

Ko si pisal o kampih za 10€... To je zastonj. Ali je to možno v Provansi ali si to mislil cca. 10€ po osebi?

Je namreč zelo blizu tale Provansa - moped doseg in me zelo, zelo vleče, ko limate tele lepe slikce.

10€ za 2osebi+iglu sotor+avto. Vedno pisem cene tako
smirk-1.gif
Bom probal poiskati se koordinate in cene kampov. Za koordinate sem 100% da jih imam nekje...za cene pa nisem siguren, ma bom pogledal.

@karantanka...
Bom pogledal za slikico, sam imam zelo malo casa.

Ob priliki prilimam vse

LP
 
Nazadnje urejeno:

djpiky

Pripravnik
21. feb 2008
373
13
18
Nevem če poznaš, ampak tole spetno stran si oglej.

http://caravaning.si/

300 prispevkov slovenskih avtodomarjev, kateri so že res dal dost skozi. V potopisih je opisana pot, destinacije, stroški ter tudi gps lokacije, raznih kampov in razglednih točk.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
v osrčju savojskih alpa pripročam tale camp v kraju Le Bourg-d'Oisans (to je vasica pod Alpe-d'Huezom)
http://www.rcn-campings.fr/belledonne/gb/index.htm

se ti splača zapeljat čez prelaze tam okoli...je res lepo
Col de Galibier, Col de lIseran (2770m), Col de la Madeleine, Alpe-d'Huez, Col de San Bernard (prelep pogled na Mont Blanc)......

lahko prilepim kakšno fotko če te zanima :)
 
Nazadnje urejeno:

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Aja pa se to lahko napisem...ce se le da se izogibajta Provanse v juliju in avgustu, ker je pasje vroce. Midva sva imela neprestno (tudi preko) 35°C, pa se velika vlaznost v zraku, tako da je bilo spanje precej slabo...sploh v Avignonu, kjer je kam ob reki.

LP
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Planirala sem da greva okrog 22 ali 23 junija pa potem max 3 (najverjetneje pa 2) tedne krožit tam okrog. Misliš, da bi bilo bolje da greva še prej? Res bi rada videla polja sivke ... nočem videti še nerazcvetena pa tud ne požeta.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
poizkusita si tako splanirat da si kakšen dan ogledat še tour de france (od 2. - 24.julija)
se splača pogledat ta spektakel.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ce bi rada videla sivko je to idealen cas...zadnji teden junija in prvi teden julija. Na J bo kako polje lahko ze požeto, medtem ko bo sivka na S se manj mocnih barv. Bo pa vroče za znoret.

Glede Toura...lahko mas pol probleme z zaprtimi cestami. Midva sva lani za las usla, preden bi nama zaprli cesto v Sisteronu.
LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
tour de france (od 2. - 24.julija)

Se opravičujem za OT, sam mal za hec je treba
grin1.gif

TOUR DE FRANCE 1940
1101619-tour_de_france_1940.jpg
 

Priponke

  • 1101619-tour_de_france_1940.jpg
    1101619-tour_de_france_1940.jpg
    196,8 KB · Ogledi: 253