Forum o gradnji

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Pozdrav!

Zanima me, če kdo ve za kak gradbeni forum?
Namreč imam eno bolj kot ne specifično vprašanje glede izbire materiala za gradnjo poslovnega objetka (delavnice).
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Mater. Dej kle postavi vprašanje, kaj rabiš vedet. So/smo tudi tu osebki, ki znamo kaj svetovati. Za zgoraj omenjeni forum pa lahko rečem, da eni preveč 'po domače' jemlejo gradnjo in kar se tega tiče. Sicer nas je pa tudi nekaj članov totega foruma tu
wink-1.gif
.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Sej ne da podcenjujem strokovnost članov Alterja, ampak sem si mislil, da bom tam dobil odgovor kakšnega, ki se mogoče dnevno ukvarja s temi stvarmi...

Torej: gradila se bo delavnica, okoli 800-900m2, kovinsko-predelovalna dejavnost (štancarija).

Všeč nam je montažna hala - kovinska konstrukcija, sendvič plošče za fasado in streho.



Skrbi nas kako je s hrupom v taki hali, glede na našo dejavnost - se hrup odbija od kovinskih sten? Kako bi se lahko to rešilo?



Ali je vsekakor boljše iti v gradnjo montažne hale z AB montažnimi elementi + klasična zidava med stebri/pranterac plošče?
 
Nazadnje urejeno:

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Uhhh, zdej si me pa dobu
redface-1.gif
.

Mi sicer imamo proizvodno (AB konstrukcija 140*40m) halo kjer se izdelujejo montažni (betonski) elementi. Delamo tudi komplet hale na ključ. Kar se pa hrupa v samih halah tiče, ti pa žal ne znam odgovorit. Ti bodo morali povedati ljudje, ki delajo v takšnih in podobnih halah.

Pomoje bo najbolje, če povprašaš/te pri posameznih dobaviteljih/proizvajalcih teh konstrukcij. Primerjajte cene + povprašajte še koga z njihove referenčne liste, kako se zadeva obnese.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Sigurno imate podjetje, ki vam ureja varstvo pri delu. Če je podjetje na nivoju sigurno delajo tudi meritve hrupa zunaj in znotraj delavnice. Najbolje, da jih pokličeš in se malo posvetuješ.
Če podjetja nimate ti lahko povem koga imamo mi. Evo link: magoss . V vsakem primeru mora delavnica ustrezati določenim standardom, da dobite obratovalno dovoljenje, tudi pri meritvah hrupa.

lp
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Za zgoraj omenjeni forum pa lahko rečem, da eni preveč 'po domače' jemlejo gradnjo in kar se tega tiče.

Nekateri pa preveč "strokovno".

30cm termoizolazije po tleh je že ena takih.

Citat:
Uporabnik franci pravi:
Sicer nas je pa tudi nekaj članov totega foruma tu
wink-1.gif
.

nahrung002.gif
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Skrbi nas kako je s hrupom v taki hali, glede na našo dejavnost - se hrup odbija od kovinskih sten? Kako bi se lahko to rešilo?

Vprašaj tam kjer delajo take panele npr. Trimo ima dobro tehnično svetovanje: www.trimo.si
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
moja dva tastara se ukvarjata z gradnjo prav takih hal, kot jo rabiš.. če rabiš kontakt, pm..
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
če boš imel sendvič izolacijo ni nekih velikih uhajanj zvoka ......... že sam pleh dosti zadrži zvok, če pa imaš sendvič izolacijo pa je še bolje ...... pri nas imamo sicer montažno skladišče, a je v delu skladišča en stroj ki je precej glasen, a se ga ven bolj malo sliši .... aja pa naše skladišče nima izolacije je goli pleh