Forex in davki, del 2

janpek

Zelenc'
16. nov 2008
4
0
1
Pozdravljeni,

sem včeraj brskal po vašem forumu in naletel na temo kjer ste govorili o davkih in forexu ampak je vse skupaj zelo nerazumljivo pa še outdate-ano da sem se odločil da odprem novo temo glede tega in samo tega.

Zakon ki določa 40% davek na IFI je bil sprejet avgusta to leto, potem pa ste nekateri govorili o spremembni zakona v času nove vlade. No zdaj je na oblasti nova vlada, a se je zakon spremenil ali je ostal enak? A se bo sploh spremenil?

1. A se na ta 40% davek šteje dobiček ki ga zaslužim preko tujega brokerja (zda) ali samo če trgujem v sloveniji?
2. Kdaj se začne štet ta 1-letna tortura 40%-ega obdavčenja? Od časa ko prvič dobim nakazilo na bančni račun ali kako?
3. Jaz dobim od FX brokerja nakazilo na bančni račun. Kako DURS ve kdaj gre za IFI vir dobička?
4. Kaj se obdavčuje, ko dobim nakazilo na TRR ali ko dvignem denar? Ker potem bi recimo lahko normalno sprejemal denar in dvignil minimalno vsoto prvi mesec, potem pa čez leto dni dvignil preostalo kar imam na TRRju.
5. A ti računi v Avstriji še vedno delujejo? A je težko odpret račun na njihovi banki?

Citat:
5. člen

(vir dobička)

Dobički od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov imajo vir v Republiki Sloveniji, razen dobičkov od odsvojitve izvedenih finančnih instrumentov, katerih izdajatelj in ponudnik je pravna oseba ali druga oblika organiziranja, ki ni ustanovljena v skladu s predpisi v Republiki Sloveniji.

Mi lahko kdo razloži ta člen? A to pomeni da če je vir dobička posrednik iz tujine, se me ne obdavči po 40% stopnji ampak 20%?

Če ima še kdo kake koristne informacije bi lepo prosil če napiše kaj tukaj noter. Hvala.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Najboljse je, da se obrnes kar na Ministrstvo za finance, generalni davcni urad in jih prosis za pisno pojasnilo oz. interpretacijo. Ni bolj zanesljivega odgovora, gre pac za tako podrocje, s katerim se se ni srecalo veliko ljudi.

Kontakt
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.929
6.660
113
Ne bi bilo mogoče boljše, če bi poklical oz se osebno oglasil v kakšni pisarni?
 

janpek

Zelenc'
16. nov 2008
4
0
1
Bom poklica ce mi ne odgovorijo, rad bi odgovore dobil pisno zato da imam nek dokument ki ga lahko kasneje uporabim kot referenco.
 

janpek

Zelenc'
16. nov 2008
4
0
1
Evo odgovor:

Citat:
V skladu z okrožnico 020-14/2006 z dne 21.4.2006, vam odstopamo v reševanje vprašanje davčnega zavezanca. - DU LJUBLJANA

Na internetu ne najdem te okroznice. A kdo ve o cem gre in zakaj nocejo odgovorit na vprasanja? Mislim ce oni nocejo odgovorit potem nevem kje naj dobim informacije?
sprasujem se.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Meni so odgovorili, sem pa najprej klical tja in vprasal kdo je sploh zadolzen za "moje" podrocje, tako sem dobil eno gospo(dicno), ta je potem potem svetovala naj ji posljem vprasanje ali pisno ali po e-mailu (sem poslal pisno s povratnico, ker je slo za se kar pomembne reci) in sem cez dober mesec prejel pisni odgovor, na katerem so bili podpisani omenjena zenska, njen sef in njegov sef (Simic, direktor DU). Bolj uradno menda ne gre
smile-1.gif
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
ksz..

Tisti, ki ste pisali in dobili kakšne odgovore jih prosim objavite tukaj, da bomo še drugi vedeli kako stvari stojijo.

Hvala pa LP