Ford S-Max II - zanesljivost, izkušnje

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Ford S-Max II (2015- )

Izkušnje glede zanesljivosti in potencialnih okvar?
Stroški servisov?
Kako je z modeli pred facelift (2015 - 2019) in po facelift (2019 - ) modeli? So bile kakšne težave, ki so jih po faceliftu odpravili?
Opažam tudi, da so s faceliftom sprememnili tudi motorno paleto. So bile kakšne težave z motorji ali gre bolj za eko zadeve? Motorji so vse od 150hp do 210hp... vmes 165hp in 190hp.... kaj zakaj kako... kaj bo delalo najdlje brez problemov?
Kako je z avtomatskim menjalnikom? Dela ali so težave?

Priporočate kakšnega konkurenta? Katerega in zakaj?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
avt. menjalnika powershifta bi se izogibal, kasneje naj bi ga izboljšal... preveri raje pri kakšnem ki popravlja te menjalnike, kako je...
powershift 6 stop. ima kar veliko porabo

2.0 tdci 2015 crkujejo hladilniki vode, kakšna vodna pumpa zna it (takrat je smiselno narest tudi glavni servis), sm že slišal par primerov da je pri 130-160kkm utrgalo glavni jermen
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Potem dejansko ni druge opcije kot vzeti slabšo opremo, ker Titanium in Vingale imata oba samodejni menjalnik. Kar ni opcija... :)
8 stopenjski automatic je tudi slab?

Kdo pa popravlja te menjalnike, da se pozanimam?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Avtomatski menjalnik je OK. Ob rednem vzdrževanju in normalni uporabi ni nekih okvar. Poznam par avtov z 350k km, vsi brez težav. Sam imam na Galaxyju (2016) 230k km, brez okvare. Prej sem imel WV in imam s Fordom boljše izkušnje.
Edini problem imam z mehaniki, ker jih skoraj ni. Tako imam servis precej daleč.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.591
14.268
113
Model, chill, topic si odpru 9 ur nazaj. Potrpljenje je mati modrosti :fredi:
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Nisem vajen tega, ker ce pljunem na VW ali napisem kaj o, khm, Toyoti, se v 9 urah najde sralcev za 10 strani.
Avto še kar zanesljiv 2.0 tdci 150. Tipični problemi kot pri vsakem dizlu. Vztrajnik. Pa dragi pooblaščeni servisi. Pelje se pa kot avto. Ni primerjave z raznimi scenici, sharani in podobnimi enoprostorci.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Generik

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
223
169
43
Dober večer, jaz sem kot prvi lastnik brez kakršnihkoli težav prevozil 200.000 km od 2007 do 2019. Prvi model S-maxa, 2.0 bencinar 145 KM. Dvakrat sem zamenjal akumulator in enkrat dopolnil plin za klimo ter enkrat menjal oboje zavorne diske in zav. ploščice. Proti koncu je začel piti olje, cca liter na 5000 km. Znana obraba batnih obročkov pri tem motorju. Super, prostoren voz, ogromen prtljažnik, poceni servis. Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

kaligula

Pripravnik
9. avg 2007
192
4
18
Sam sem imel 2.2 tdci, titanium S, ročni menjalnik. Do 187kkm kolikor sem jih naredil preden je odšel v druge roke, nikakršne težave. Redni servisi (izredno je bila zgolj iztaknjena cev za pranje žarometov) in potrošni material, ostalo bp. Brez pomislekov bi ga imel še 1x.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Generik

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Pa je kakšen S-Max, ki nima powershifta in je opremljen s Titanium ali Vignale opremo?
EDIT: Obstaja, sem šel malo preverit.

OK, potem se je treba držati ročnega menjalnika.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Fordov je ogromno uvoženih. Veliko slabo vzdrževanih krip z nerednimi servisi, potem se zavrtijo magični kilometri in kao narejeni servisi.
Tak avto ne vidi servisa menjalnika tudi po 150k km.
In potem se najdejo zelo pametni vseznalci, ki rečejo, da je menjalnik zanič. Škoda, ker nimamo več takih strokovnjakov ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Si že kdaj videl powershit od blizu? Ni ravno tehnološki biser od menjalnika :)
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Fordov je ogromno uvoženih. Veliko slabo vzdrževanih krip z nerednimi servisi, potem se zavrtijo magični kilometri in kao narejeni servisi.
Tak avto ne vidi servisa menjalnika tudi po 150k km.
In potem se najdejo zelo pametni vseznalci, ki rečejo, da je menjalnik zanič. Škoda, ker nimamo več takih strokovnjakov ....

ford ima že več kot 7let digitalno servisno knjigo in se lahko preverijo vsi servisi

tist ki pa kupi avto brez da bi preveril zgodovino je potem preveč čudn
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest imam 2018 letnik 2.0 TDCI 150 Titanium Powershift. Imam ga slabo leto, zaenkrat (potrkam) brez kakršnihkoli problemov, je pa bil skoraj nov in od znanega kupca. Pelje se dobro (za enoprostorca vrhunsko) udoben spredaj precej, zadaj manj (tanki sedeži). Poraba je dokaj visoka, vsaj zame, ki sem bil prej navajen številk okoli 6, je tukaj tam nekje od 7,5 do 8 ali celo čez. 150ps je ravno na meji uporabnega, a glede na tip avta dovolj. Ekstra potegne ne, ko pa nabere pa je lahko zelo hiter in ni problem vzdrževati brzino, tudi ovinki, kratki ali dolgi, niso problem. Prestavlja zaenkrat zelo lepo, tudi avto je dobro izoliran in daje vtis "nobel" avta.

Kaj še bo bomo videli, malo se bojim menjalnika, a račun da so ga po tolikih leti za silo porihtali. Moj je eden zadnjih z 6st DSG, od sredine 2018 imajo 8 stopenjsko klasiko, ki naj bi bila precej boljša. Od takrat so motorji "EcoBlue" ali nekaj podobnega, razlika pa je v tem, da imajo euro 6d temp in Adlue. Cene teh so posledično opazno višje (rabljenih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Generik

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Poraba je dokaj visoka, vsaj zame, ki sem bil prej navajen številk okoli 6, je tukaj tam nekje od 7,5 do 8 ali celo čez. 150ps je ravno na meji uporabnega, a glede na tip avta dovolj.

Nekaj je s tvojim narobe. Ima Galaxy-ja enako 150ps in samodejni menjalnik. Poraba pod 7l, razen pri kratkih furah pride nekaj čez. Žez 7.5l pa še ni bila.
Pa ima že veliko kilometrov za sabo. Tudi moči je dovolj. Ne potegne eksplozivno, vleče pa v vseh prestavah dobro. Nimam pripomb, pa vozim vedno poln avto, ker nas je šest.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Mene ne bi presenetilo, ce tak avto pije nad 7. Glede na tezo in velikost je to se dobro.
 
Nazadnje urejeno: