Football Manager 2010

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Igra kdo?
grims-1.gif

Pa še to, sem Slovenec, trener real madrida. Kako bi naredil da bi poleg še slovensko reprezentanco vodil? Lahko to zdaj uštimam ko sem par mesecev že "v špilu" al bi moral to na začetku uštimat?

Sicer pa real madrid, Zidane skavt, nabavil Materazzija v obrambo.
grims-1.gif
Sem nabavil še Beckhama pa je skoz v podnu, pod 6.00 mi špila. Kako ga naterat da bo boljši?
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Glede na vprašanja je to tvoj prvi stik z FM-jem. Škoda, veliko si dosedaj zamudil
cool-1.gif


Pa pojdiva na lov za odgovori
smile-1.gif


Ine pomeni, da je igralec ineligible, kar pomeni, da ga nisi registriral za evropska tekmovanja oz. je v aktualni sezoni že nastopal za drug klub. Do izločilnih bojev bo nekoristen, potem pa le pazi, da ga uvrstiš med izbrane.

Da bi poleg kluba vodil tudi reprezentanco, sem 99 % da se ne da. Lahko se kasneje prijaviš na delovno mesto selektorja katerekoli reprezentance (če ima to mesto seveda prosto) oz. vodenje reprezentance prevzameš takoj, ko štartaš z igrico. Da bi si pa na začetku izbral in klub in reprezentanco pa no go. Še vedno puščam 1 % možnosti, ampak mislim, da ne gre.
sprasujem se.gif


Lahko ti naštejem par razlogov, zakaj posamezni igralec NE dobiva samih osemk in devetk; da bi do tega prišlo, se mora precej stvari poklopiti + v zakup vzemi večkrat zaležano zadnjico.

Z rastjo starosti padajo kvalitete, to je jasno. Becksy ni več rosno mlad.
Novinci v klubu v veliki večini potrebujejo najmanj pol sezone, da se vklopijo v sistem igre in začnejo kazat svoje najboljše igre.
Igra na pravem in za njega značilnem mestu?
Ima prave in njegovim karakteristikam prave zadolžitve? (mogoče se preveč troši v obrambi, lahko da ima navodila, da več dribla kot podaja ipd.)
Lahko je nemotiviran - taki so najhujši.
ITD, ITD, ...

Svetujem da malce tudi poguglaš in prebereš razne FM forume, najdeš kakšnega wonderkida ali kakšno novo taktično zamisel. V vsakem primeru pa želim veliko igralnih užitkov.
pozdrav.gif


p.s. Še vedno sem tako zatopljen v FM09, da sploh nisem vedel, da je desetka na policah.
shocked-1.gif
 
Meni je skin res grd in nepraktičen. Bližnjic skoraj ni. Pogrešam stranski meni.

Pri sami igri sem opazil zaenkrat edino veliko korespondenco s trenerji/scouti kar je ok in pa predstavitev igralca na tiskovki.

Sem pa dal zaenkrat čez samo prvih 14dni.

Taktik iz 09 se ne da uvozit.


Players/Selection je premajhen. Preveč je neuporabnih menijev na vrhu in posledično zmanjšan screen igralcev.
Včasih sem jih v window mode 1024*768 stlačil v 1st team screen 24



Zdaj samo še 21

fm1021.jpg

 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Malo preglej forum Nogomanie na to temo.
Tam aktivni fantiči imajo marsikateri sladkorček na voljo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Saj mas..

iz documents and settings\yadayadayada\Football manager 2009\ skopiri graphics folder v tanov FM, pa ODznaci USE CACHE neki, pa OZnaci ALWAYS RELOAD ON CONFIRM
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala za odgovore. Samo kako je lahko recimo Guti Inevitable, če je že od začetka v klubu pa nisem z ostalimi nič drugače postopal, pa je recimo Inevitable za 2 al 3 tekme? To mi ni jasno.
Aja pa še zanima me "higher"-"deep". Deep je bolj proti obrambi ne? Higher pa je bolj proti napadu?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne ne, pri Gutiju pomeni inv - invalid.
evil.gif


Ponavadi se ta ikonca nabije, ce ga pred sezono nisi registriral.. V Spaniji lahko registriras max 25 igralcev..
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ja kje bi ga pa moral registrirat? Ker 100% piše Ine zraven. Meni ni nč jasno.
bonk.gif
Nekaj me je spraševalo da moram cifre uredit, samo da bi moral kaj registrirat? Kako te sploh vpraša oz. kje bi moral to uštimat? Torej zdaj je kar je in se ne da popravit? Kdaj bom spet lahko igralce registriral na novo?
Ker če ne grem raje od začetka špilat.
bonk.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Mislim da. Ker na enih tekmah mi igrajo na enih ne. No pa še dve vprašanji:

1. Kaj pomeni v taktiki PUSH HIGHER UP in kaj DROP DEEPER. Higher up je bolj napad, da se obramba bolj vključi v napad, drop deeper je da se napadalci bolj povlečejo v obrambo? Imam prav?

2. Kaj pomeni "you have selected 7 subs outside match squed". Je to da imam preveč rezervnih igralcev? Torej recimo da jih imam lahko pet, bodo na tekmo šli vsi od sub1 do sub5, ostali vključno z sub6 pa ne grejo na tekmo?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Kdo ve kako potegneš tiste puščice kam naj se igralec giblje?

Ne vem če to sploh še je.

Citat:
Pa še neki, kaj pomeni če je igralec unhappy zaradi "lack of managerial discipline"? Kako to popravit?

Nekdo je dobil rdečega in mu nisi dal warninga. Dal si "take no action".
Torej če mi nekdo faše rdečega ga moram "okregat" al kaj? Sam v čemu je fora da se drugi igralci pritožujejo nad tem? Aja warning mu daš takoj po tekmi, tam ko kako komentiraš kako so igrali (not good enough, pleased, sensationall...)?

Doc: Konec F1 prvenstva lani, ko so pri ferrariju mislili da so prvaki pol jim pa model v filmčku pove da niso. Face so priceless.
grims-1.gif