Florida 2 meseca... ja ali ne?

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Amerika mi nikoli ni preveč dišala in še vedno imam malce "odpor" do nje, pa vseeno. Enkrat bi pa šel malce pogledati, kako zadeve stojijo pri njih.

In imam opcijo, da bi šel konec februarja. Tri tedne imam "rezervirane" za okoliške zadeve, ker ima znanec gor apartma in bi šli skupaj.
Ker pa bi si jaz letos načeloma lahko vzel še malce več časa bi celo zadevo lahko raztegnil na recimo dva meseca.

Kako "zabiti" dober mesec z izhodiščem in povratkom v Miami? vzeti avto in narediti en večji krog po ZDA? je to to, ali je bolje odleteti na Karibe? Ja lepe plaže in morje so vsaj delno zaželjene na tem dopustu.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Fuk ja
smile-1.gif


Jaz bi naredil en roadtrip od Miamija gor do New Yorka, potem pa letel v Las Vegas in še en road trip od tam gor do Yellowstona. Morda San Francisco, če te vleče, ampak jaz bi raje gor do Seattla potegnil.

Lahk pa drugo polovico odrežeš in iz New Yorka letiš dol na karibe in nazaj v Miami. So pa karibi še kar kritični, kolkr sem bral. Jamajka, Dominikanska je no-go oz. je bolj samo za v kompleksu za sedet. Je verjetno Kuba še najboljše, oz. kaki manjši otoki. Morda Cancun.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
bil 2x v dominikani... ODLIČNO kar se plaž tiče in tudi po širši okolici mi2 nisva imela slabih izkušenj.
 

tbx

Zelenc'
15. dec 2014
9
1
3
Ja, definitivno
en teden ali dva komot zabiješ z krožnim roadtripom čez Glades, St. Pete, Tampo, še mal na severovzhod do Jaxvilla in potem ob Atlantski obali nazaj. Maš Space Coast, kjer lahko zabiješ nekaj dni z ogledom Cape Canaverala, Orlando z vsemi atrakcijami, nenazadnje skočiš za en teden na cruise na Karibe. Vzhodne z Bahami, Južne z bolj eksotičnimi zadevami in Zahodne z Jamajko, Kajmani, Mehiko... Skor đabe, recimo s Carnivalom. Miami je bolj dolgčas, SoBe je fejst za pogledat, hitro maš dost, kubanska četrt je kul, če si šport fan maš Airliners Areno in Dragiæa, zdej je konc NFLa in ni nobene take tekme tam. Marlinsi imajo svoj stadion v Miamiju, v Sunrise pa greš pogledat NHL.
Lahko se na Key West zapelješ, dva dni maš dovolj. Pa Bimini trajekt maš do otočka Bimini, kjer greš lahko na plaže, ravno na pol poti do Bahamov. Pa v Baysideu se skoz nekaj dogaja, to je blizu porta.
Aja, pa glavnih stvari ne moreš spustit: Dolphin Mall, Aventura Mall, Sawgrass Mills.... Shop till drop. Ženska ti bo hvaležna. Je tudi nekaj outletov po FL, tako da se splača kako cunjo kupit. Jaz grem vedno s praznim kufrom tja in z dvema ali tremi nazaj.
Če maš kufre, rentaj kako večjo zverino, za dušo pa komot mustanga ali camarrota. do key westa in nazaj.
Jaz sem večkrat na leto tam, če te še kaj zanima, vprašaj.
Tiste opcije, da boš pol Amerike prefural, ko si enkrat tam, pozabi. Nima smisla. Greš drugič in si vzameš čas, drugače je vse neko bezljanje. Moraš uživat in na easy.