Filter olja Mann

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
mislim da je najboljša izbira Herkules. Prej so jih imeli na zalogi, sedaj pa počakaš kak dan in lahko dobiš
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.317
294
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
sorry za offtopic: kj v sloveniji se da dobiti poceni filtre MANN za avtomobile ?

Euroton.

Sporoč če boš kupoval pa ti zrihtam popust
wink-1.gif
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Lahk ti na ZS napišem kode MANN oz. oznake filtrov pa mi preveriš ceno (kot vem ima euroton kar marže
smile-1.gif
)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
To so res dražji filtri. Ampak naj bi bili najboljši.

Mahle naj bi bili vsaj okvirno primerljivi in so po sprejemljivih cenah. Sicer malo več kot kak Fram ali Fiamm.

Je pa dejstvo, da oljni filter mora biti dober. Tukaj se ne špara. Drugače je pri zračnem, tam ni tako hudo, ali pa za potniško kabino
cool-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Citat:
Uporabnik birca pravi:
Pozdravljeni!

Na svojem kawasakiju kle 500 imam za naredit servis.

Želel sem nabaviti filter za olje Mann MW68:
https://www.mann-hummel.com/on...0Filter/MW%2068

Dobil sem pa tegale W68:
https://www.mann-hummel.com/on...20Filter/W%2068

Po karakteristikah zgledata enaka. Eden je za avtomobile, drugi pa prav za Kawasaki.
Lahko zmontiram tega za avtomobile?

Zanimiva dilema.....logično bi blo da bi mel motoristični filter drugačno vrednost "Bypass Valve Opening Pressure" ker se vrti na še 1x višjih obratih kot avto....pa sta še tukaj enaka
smile-1.gif


Pri W68 vidim da ma podatek za wrench removal tool ( LS6)........se pravi med MW68 in W68 če predpostavljam da je slika namenoma enaka zaradi poenostavitve www strani.....da sta filtra različna v tistem delu kjer imata zareze kamor se ta ključ zatakne....
sprasujem se.gif
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
413
17
18
Kamele0N , si se pa res potrudil.
Hvala za pomoč.

Bom kar tega W68 dal gor.
Maš 5 zvezdic.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
To so res dražji filtri. Ampak naj bi bili najboljši.

Mahle naj bi bili vsaj okvirno primerljivi in so po sprejemljivih cenah. Sicer malo več kot kak Fram ali Fiamm.

Je pa dejstvo, da oljni filter mora biti dober. Tukaj se ne špara. Drugače je pri zračnem, tam ni tako hudo, ali pa za potniško kabino
cool-1.gif

Se strinjam.
Enkrat letno delam servis na motorju in avtu. Kupim, če se le da Mann.
Mislim da me pride cca 10 evrov razlike pri vseh filtrih. To ni niti ena pica in pivo skupaj
smile-1.gif
.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Prej sem resno stalno kupoval Mann pri Herkulesu. Ne samo oljni filter, pač pa tudi ostale. Sedaj ostalo vzamem Mahle, ki so zelo dobri. Oljnega pa včasih Mann, včasih Mahle. Se ne znam odločit.
smile-1.gif
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
413
17
18
Včeraj sem slučajno naletel na en mejl od uvoznika iz Bosne in sem jim poslal vprašanje.
Tukaj bom prilepil, če bo slučajno komu prišlo prav.

Poštovani,

Osnovna razlika između dva navedena filtera je u finoæi filtriranja.

Filer ulja MW 68 namijenjen je isključivo za motocikle i ima veæu finoæu filtriranja od filtera W 68

tako da Vam mi ne preporučujemo ugradnju zamjenskog filtera iako su oni po ostalim mehaničkim parametrima jednaki

u pitanju je finoæa filtriranja tako da bi sa ugradnjom W 68 imali pojačano habanje motora.

Ukoliko bi nam javili mjesto odakle se javljate mi bi Vam mogli preporučiti distributera koji može obezbijediti filter ulja MW 68.

Hvala Vam za javljanje i za svako drugo pitanje iz oblasti filtriranja mi Vam rado stojimo na raspolaganju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
sorry za offtopic: kj v sloveniji se da dobiti poceni filtre MANN za avtomobile ?

Euroton ja, tam vedno vzamem vse dele, tudi za veliki servis.

priden.gif


Ne plenijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Zanimivo...sam W je micro top...MW ne

zdej pa al so oni zaj....al pa na mann strani neki ne stima

da bi pa zarad tega moped zaribal pa dvomim...sploh ce menjas olje vsako sezono