Fat Burner

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
začel sem hoditi na fitnes in sedaj me zanima če bi si lahko z temi fat burnerji pomagal pri hitrejšem topljenju maščob? na fitnes hodim vsak dan po 1 uro. Ima kdo kakšne izkušnje z temi dodatki k prehrani? je kakšna posebna prehrana priporočena?

drugače bi si pa naročil te:

Fat Burner
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Maš več vrst fat burnerjev.Verjetno najmanj neškodljivi so tisti, na bazi l-karnitina.Glej, da bo vsebnost te sestavine čim večja in natančno se drži navodil za uživanje.Nato pa še pridno treniraj in bo rezultat hitro viden.

Napitek
Napitek2
Kapsule
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Karnitin je čisto "naravna" snov... naše telo ga proizvaja kar samo.

Me pa tudi zanima, zakaj je potrebno to jest "za zraven". Sploh, če nisi ravno vegan, saj z mesom dobiš kar precejšnjo količino te snovi.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kurjenje maščobe je za 10% ali več bolj učinkovito.Hitreje se znebiš oblog. Napitek2 ima poleg tudi krom za proti holesterolu.Ni slabo
smile-1.gif


Če se že fajn švica, je fajn tut, da se dosti pokuri.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
10%? Ni to ravno neka silna cifra ...

To potem bolj zdravo urediš tudi tako, da za 10 % podaljšaš čas vadbe.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Dobro karnitin je naravna snov, kaj pa karnitin v teh burnerih? je naravni ali sintetično proizveden? In tega karnitina je tam notri koliko %? Vse ostal je...? Nevem no kako slepo tem zvarkom zaupate da lahko nekdo reče da je "super"...?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Jaz bi počasi prav prepovedal uporabo besede "naraven" tistim, ki nimajo najmanj srednješolskega nivoja znanja naravoslovja.

202px-Carnitine_structure.png


Predstavljam ti karnitin. Verjetno ti to ne pove kaj dosti, ampak vseeno je precej evidentno, da v smislu enostavnosti molekul kaj dosti preprosteje ne gre.

Ena enostavna primerjava - mono natrijev mono klorid. Sila pomembna spojina za človekovo preživetje. Naravno je pristona v vseh živih organizmih, od koder jo dobimo s hrano. Lahko pa kupiš tudi umetno pridelano v tebi najbližjem Mercatorju. Na trgovinski polici to spojino spoznaš tudi kot - kuhinjsko sol. Umetno. Ali naravno. Ne vem točno. Boš ti razložil?
wink-1.gif


Bottom line - v smislu enostavnih molekul je neumno govoriti o naravnem in umetnem. Če v laboratoriju sintetizirajo L karnitin, ga ni človeka na svetu, ki bi ga ločil tega, ki ga proizvede živ organizem (in ki mu ti rečeš naraven).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če prav razumem, v tej temi ni govora o "najboljšem", ampak o "najbolj fancy".
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
težko je to izmerit kako hitro se pozna! Kot je nekdo napisal že zgoraj, to samo delno pripomore. NE pričakuj zaradi tega nekih full woow učinkov v 14dneh!
Če si ne boš prehrane uredil, ti tudi fatburnerji ne bodo pomagal!!!!!

Lahko še dodatno podkrepiš z oreng šalco črne kave (brez vseh dodatkov seveda!!). Green cofi and company je nateg, ker nekateri vsebujejo sladkor in ne potrebne sestavine!

Dodatke k prehrani kupuj v specializiranih trgovinah in priznane firme. Nekatere trgovine imajo pod izdelki tudi komentarje uporabnikov.

Nekdo je spraševal, če je res vse to potrebno.
Je in ni. Za samo rekreacijo in normalno prehrano, načeloma ni potrebno.
Ob večjih obremenitvah in po želji za nekim rezultatom je pa kar potrebno (govorim na splošno za razne dodatke/nadomestke). Ne verjamem, da boš postal švarceneger s samo mamino kuhinjo.
Pri hujšanju je pa jeba, ker se folk odrekuje hrani in stem tudi potrebnim hranilom za telo. Tukaj potem pridejo dodatki do izraza.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Glede na to, da je avtor teme komaj začel hoditi na fitnes, ne rabi teh stvari. Najprej daš pri vadbi vse od sebe - bi tudi jst priporočila eno močno kavo pred treningom, da imaš dovolj energije. Ko vidiš kaj lahko dosežeš s samo vabo in urejeno prehrano , se odloči ali potrebuješ te dodatke. Te stvari stanejo celo premoženje in kar naenkrat so tu še proteini, kreatin, omega 3 in vse ostalo in si na 100 eur mesečno. Pa teh zadev načeloma ne rabiš. Če že, bi se prej določila za kvalitetne proteine po treningu pa še kakšne vitamine.
Sicer nimam nič proti tem dodatkom, je fino da imamo alternativo za vnos določenih snovi, če to s hrano ne zmoremo, je pa tako, da nek rekreativni športnik tega res ne potrebuje. Poznam kar nekaj folka, ki so predani športniki pa imajo ob "mamini kuhinji" postavo brez napake.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Jaz uporabljam podoben izdelek od neke druge firme (malc bolj profesionalne
grin1.gif
).
Rezultati so vidni, ampak so posledica večih vzrokov
zmaga.gif


Kot prvo je potrebno "poštimati" prehrano, potem nekako optimizirati trening ter nazadnje še dodatke.
Za info o izdelkih ki jih uporabljam in o kakšnem jedilniku pa na PM, da ne bomo off topic.

P.S.
Samo za info, na čemu delaš v fitnesu, izgubi teže ali pridobivanju mišične mase.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
tisti thermo drine je tak hudo nagravžn da popizdiš.
jaz sem ga sicer uporabljal za pecik in je bla razlika. prvo urco se je poznalo, da sem mel malenkost več energije napram takrat ko ga nisem vzel. to je pa tudi vsa razlika. razn da sem mel še tudi to prvo uro nagravžn okus v lapah od tega sranja
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
ksz

Jaz bi se za začetek namesto dodatkom posvetil osnovi. Če recimo op fitnesaš en teden zapisuje VSE, kar pospravi v usta in nalima spisek na tablo, bo verjetno dobil boljši in učinkovitejši nasvet - glede sprememb na jedilniku.

Kot bi rekel žajfa: če vsak večer po fitnesiranju streseš še eno mastno klobaso in pol kozarca majoneze tudi super-duper-extra-nano-turbo-fat-burnerji ne bodo pomagali
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
467716-post_slo.gif


Pri hujšanju je treba vedeti, da na dolgi rok ni bližnjic in še manj čudežnih tabletk.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
jem načeloma dokaj normalno (to pomeni da se ne nažiram), izogibam se edino kruhu, tega pa ne jem... drugače pa na fitnes sem začel hodit zato da pridobim na moči in tudi da bom kaj še shujšal
smile-1.gif


ja pa majoneze tudi ne jem, sira tudi ne
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno: