Fasada-izolacija industrijski objekt

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ima kdo izkušnje z izolacijo industrijskih objektov?
Gre za delavnico + skladišče. Pritličje je narejeno iz betonskih stebrov, vmes siporeks. Prvo nadstropje samo siporeks. Streha je trimo sendvič.
Objekt je ogrevan v pritličju z vpihovanjem toplega zraka. Če se dela na 15-18°C. Kadar ni nobenega je 5°C. Prvo nadstropje ni ogrevano, razen kopalnica z el. radiatorjem.

Zanima me, koliko izolacije dati, če sploh?

Kako je z izolacijo med mojim objektom in naslednjim, ki je zraven mojega oddaljen 5cm. To se verjetno nič ne da? oz niti ni potrebe?

Izolacije bi se lotil naslednje leto, bi se pa že sedaj pripravil, da vem kaj me čaka.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kot izolacija med objektoma je verjetno najbolj ekonomično kar ujeti zrak.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Ima kdo izkušnje z izolacijo industrijskih objektov?
Gre za delavnico + skladišče. Pritličje je narejeno iz betonskih stebrov, vmes siporeks. Prvo nadstropje samo siporeks. Streha je trimo sendvič.
Objekt je ogrevan v pritličju z vpihovanjem toplega zraka. Če se dela na 15-18°C. Kadar ni nobenega je 5°C. Prvo nadstropje ni ogrevano, razen kopalnica z el. radiatorjem.

Zanima me, koliko izolacije dati, če sploh?

Kako je z izolacijo med mojim objektom in naslednjim, ki je zraven mojega oddaljen 5cm. To se verjetno nič ne da? oz niti ni potrebe?

Izolacije bi se lotil naslednje leto, bi se pa že sedaj pripravil, da vem kaj me čaka.


Na siporeks bo verjetno najboljše klasična fasada?
Sicer pa imaš variant več - fasadni paneli (ala Trimo sendvič), obešena fasada, pa verjetno bi se še kaj našlo.

Pri nas imamo betonske fasadne plošče -> 6/12/8cm -> beton zunaj/stiropor/beton notri.
Prizidek (pisarne) pa so klasično pozidane z modularcem in bo najbrž kar klasična fasada gor.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.766
2.646
113
Pomoje kakšen EPS bo najboljša in najcenejša varjanta. Fasadni paneli glede na to da že ima stene iz siporeksa nimajo smisla - so predragi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Ima kdo izkušnje z izolacijo industrijskih objektov?
Gre za delavnico + skladišče. Pritličje je narejeno iz betonskih stebrov, vmes siporeks. Prvo nadstropje samo siporeks. Streha je trimo sendvič.
Objekt je ogrevan v pritličju z vpihovanjem toplega zraka. Če se dela na 15-18°C. Kadar ni nobenega je 5°C. Prvo nadstropje ni ogrevano, razen kopalnica z el. radiatorjem.

Zanima me, koliko izolacije dati, če sploh?

Kako je z izolacijo med mojim objektom in naslednjim, ki je zraven mojega oddaljen 5cm. To se verjetno nič ne da? oz niti ni potrebe?

Izolacije bi se lotil naslednje leto, bi se pa že sedaj pripravil, da vem kaj me čaka.
povej koliko te stane ogrevanje sedaj.
V hladnih prostorih, na hladnih stenah je nevarnost plesni dolgoročno, sploh če pride lahko topel zrak iz ogrevanih prostorov tja.
O koilko m2 se pogovarjamo?
kot so rekli, najbrž bo najceneje in najbolj enostavno klasična stiropor fasada.
Koliko imaš v strehi trimo sendvič izolacije? Predvidevam da je med prvim nastropjem in streho še neka plošča? ali je streha hkrati tudi že strop kopalnice v nadstropju.
ali je sosednji objekt ogrevan?
ali je vmesni zrak kolikor toliko ujet oziroma zaprt (iz strani, z vrha) in je njegova temperatura podobna prostorom ki ga omejujejo, potem ne rabiš izolacije. če pa ima vmesni zrak zunanjo temperaturo, potem pa.... mogoče res nek granulat notri nasul če ga lahko,. Tako boš "preprečil" kroženje zraka.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
povej koliko te stane ogrevanje sedaj.
V hladnih prostorih, na hladnih stenah je nevarnost plesni dolgoročno, sploh če pride lahko topel zrak iz ogrevanih prostorov tja.
O koilko m2 se pogovarjamo?
kot so rekli, najbrž bo najceneje in najbolj enostavno klasična stiropor fasada.
Koliko imaš v strehi trimo sendvič izolacije? Predvidevam da je med prvim nastropjem in streho še neka plošča? ali je streha hkrati tudi že strop kopalnice v nadstropju.
ali je sosednji objekt ogrevan?
ali je vmesni zrak kolikor toliko ujet oziroma zaprt (iz strani, z vrha) in je njegova temperatura podobna prostorom ki ga omejujejo, potem ne rabiš izolacije. če pa ima vmesni zrak zunanjo temperaturo, potem pa.... mogoče res nek granulat notri nasul če ga lahko,. Tako boš "preprečil" kroženje zraka.

Okoli 1000€ na leto. Koliko tocno pokurijo ne vem - imam najemnike notri in sami skrbijo za to.
Kot sem rekel, kuri se po potrebi samo pritlicje (delavnica)od 8.00 do 16.00 z vpihavanjem toplega zraka. Po tej uri je temperatura 5 stopinj.
Vse skupaj je 300 m^2.
Trimo streha je 8 cm. Streha ni strop kopalnice. Kopalnica pa pisarna imata svojo “streho”.
Med nadstropjema je betonska plosca. V plosci je luknja za dvigalo. Najmeniki plosco dvigala ponavadi pustijo v pritlicju, tako da gre toplota v luft... tudi vrata na stopniscu puscajo odprta.
Zgornje nadstropje se naceloma ne ogreva. Razen kopalnice.
Torej kuri se samo takrat ko se dela. Drugace je samo toliko, da ne zmrzne vse skupaj.
Sosednji objekt je ogrevan.
Vmesni zrak med objektoma ni ujet. Se ga pa da ujet, ce/ko bom naredil fasado.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Stvar racunice tako najemnika kot tebe kot lastnika. Najemnik bi s tvojo investicijo lahko plačeval nekoliko nižje stroške ogrevanja in nekoliko višjo najemnino.
Kako sedaj to " pravično" prevsliti na najemnika je odvisno tudi od dolgorocnosti kako dolgo bo najemnik se v objektu.
Če ga nihanje temperature ne moti, potem najbrž nia smisla delat izolacije. Vsaj dokler je ta najemnik notri.
Ker Jurja stroška za ogrevanje 300m2 pač ni noben denar.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Najmenika ne moti nič. Gre za to, da se objekt uredi. Bolj zase delam to.

Saj pravim, ogrevajo praktično samo spodnji del - ko se dela. Sploh ne vem, če pokurijo 1000€.

Ko sem še sam delal v tej delavnici, nisem pokuril toliko... pomoje glih pol toliko.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Na stenah siporeksa se pokaže manjša možnost nastanka kondenza v fasadi izolaciji ( debeline 15 cm; tudi 10 cm) ; ni pa kriza.
Toplotna prevodnost , na daljši rok , je 15 cm = 0,163 W/m2K ; betonski steber 0,217.
Nekako bi tako ti predlagal.