Facebook Virus onesposobil računalnik

adiosec

Zelenc'
4. mar 2010
20
0
1
Serbos

Moja ne preveč internetno pismena mama ja kliknila na povezavo ki bi naj kazala na youtube.
Takoj ko se ji je odprla omenjena povezava, je domevno 'flash player' vprašal za posodobitve, ki jih je mama oddobrila.

Nato je sledilo vprašanje če uporabnik želi zaupati temu nezaupanja vrednemu programu ki se želi zagnat,
in je na srečo mama mene poklicala , jas pa sem letel po sekiro in ji skoro prste bek odseko .

Kljub temu da nisem stisni Zaupaj ( namreč resetiral sem računalnik), je bilo očitno prepozno .
Po ponovnem zagonu se mi je vedno zalaufal FlashPlayer.exe , ki se je ponovno zagnal tudi če si zaprl proces.

Celi disk sem sčekiral z zadnim Nodom in Aviro-tom, ki bi naj bila kar fajn zadevci za ta virus. Oba programa sta
javila da sta zbrisala približno 75 okuženih datotek, vendar očitno ne tapravih.

Ta flashplayer.exe je še namreč bil kljub temu prisoten . Ko mi je ta virus začel iti že prav na živce ( namreč pc
se je kar na random vsakih par minut resetiral, odpirale so se neke reklame v brskalniku ki ga niti ne uporabljam itd....) ,
sem mu nasstavil najnižjo možno prioriteto. Verjetno se to virusu ni dopadlo, in se mi je izklop pc.

Torej SITUACIJA JE TAKŠNA:

- ko zaženem pc, se mi prvih 5 sekund normalno pokaže screen kot se običajno, potem pa me vpraša
ali želim zalaufat v SafeMode-u , safe mode with command promt , last good known configuration , start windows normally ,...

BILOKAJ izberem, mi čez 3 sekunde zmrzne računalnik, in tako ostane naslednjih par ur ( ja sem že pusto da vidim kaj bo...) .

Vstavil sem tudi cd od windowsov katere imam naložene , in me sploh ne vpraša če želim repair-at windowse , ampak imam samo na voljo da formatiram c ali d particijo . Skratka tisti korak v katerem bi me moglo vprašat če želim popravit windowse, se preprosto preskoči, sem poizkusil že več krat.

Torej, WHAT TO DO ?

Formatiranje NI sprejemljiva opcija.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.453
-8.404
113
Avast5 in nastaviš pregled ob zagonu sistema/pregled sistema s kakim sposobnim antivirusom, ki ima opcijo delovanja iz zagonskega CDja.
Pa nato se pregled z MBAM
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Tudi sam sem fasal tole [censored] zadevo in mi ni pomagalo nič drugega kot format, saj nikakor nisem mogel pobrisat okuženih datotek, katere mi je našel antivirusni program
uf-1.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Pri sodelavcu (ki seveda tudi ni preveč razmišljal, preden je kliknil) je pomagalo to, da sem dal disk v drug PC in ga tam razkužil.

Že nekaj časa nazaj sem nabavil tale adapter in za take stvari je zakon
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Pri sodelavcu (ki seveda tudi ni preveč razmišljal, preden je kliknil) je pomagalo to, da sem dal disk v drug PC in ga tam razkužil.

Že nekaj časa nazaj sem nabavil tale adapter in za take stvari je zakon

Tale adapter se v naši ljubi državi prodaja za cca 40 eur
crazy1.gif
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.384
57
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
Tudi sam sem fasal tole [censored] zadevo in mi ni pomagalo nič drugega kot format, saj nikakor nisem mogel pobrisat okuženih datotek, katere mi je našel antivirusni program
uf-1.gif

jaz pa sem jih pobrisal pod safe mode opcijo.
 

adiosec

Zelenc'
4. mar 2010
20
0
1
Razmišlal sem tudi o opciji chkdsk vendar nemorem priti niti v command prompt, ker bilokatero opcijo izberem mi čez 2 sekundi vse zmrzne .

Windows repair je bila moja prva ideja, in ne, ta opcija se mi ne ponudi ko dam cd v cdrom. uporabil sem isti cd kot ob instalaciji windowsov, tako da možnost da ni opcije za izbiro repaira zaradi napačnega cd-ja, odpade.

Vem da je opcija tudi format, ampak bi se temu rad v velikem krogu izognil.

Opazil sem da mi je virus začel uporabljat register, ker do njega nisem mogel dostop ( ja sem bil admin .... ) .

Kolko vem bi se ta virus naj vsadil tudi v register, vendar če ta disk priklopim na neko drugo gajbo, nevem kak bom lahko urejal registre , to mi ni precej jasno če je to možno in kako to sploh deluje . mogoče bi prosil če mi kdo v kakšen stavku ali dveh razloži kje so registri dejansko sploh 'shranjeni'. Kable IDE to USB + adapter mam, vendar zanjih nisem dal 2 mestne evrske cifre , ampak samo 1 mestno :p

V soboto bom speko na cd neki bootable antivirus in poizkusil z tem, in zalaufal scan . vendar se bojim ker nekateri od teh programov strogo opozarjajo da preden se program zažene, je zelo priporočljivo naredit backup podatkov.

@cat : kateri program si uporabil ?

In ja, tolaži me vsaj to da je mama kaznovala s tem da že 3 dni nemore dostopat do facebooka in je s tem praktično odrezana od sveta .
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
903
53
28
Najprej iz drugega računalnika očisti disk, z registrijem se boš že potem ukvarjal. Virus se ti ne instalira v sam registry, ampak z vnosi v register poskrbi, da "ostane živ".

V mojem primeru je bil to Kaspersky, ampak bo kak drug antivirus ravno tako pomagal. S chkdsk ne boš naredil nič pametnega.

btw : zdaj samo upaj, da virus ni naredil preveč škode. Ko me je v paniki klicala sodelavka sem ji zabičal, naj takoj izklopi računalnik in ga prinese v službo. Tam smo virus odstranili na omenjen način, brez posledic. Drug sodelavec pa je malo preveč poskušal čarati sam in se windowsov ni dalo več rešiti. Saj v OS smo še prišli, ampak polovica naprav ni več imela driverjev, pa tudi reinstalacija ni pomagala. Podatke smo rešili, potem pa format...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Se bojim, da ne bo šlo drugače kot s formatiranjem. Poglej mojo temo malo nižje, problem s trojancem in vista....
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
men mislim, da je ratalo brez formatiranja.
Parkrat sem ga pregledal z avastom, pa en trojan hunter s pašnika sem gor dal, pa zdej sem dal še novga avasta.
Un trojan hunter je pol začel neki srat in sem ga zbrisal. Je pa nekaj tudi našel.
Virus mi je zje... register, katerga mi je tudi uspelo popravit v parih minutkah. Google najdu rešitev:)
Edino updejti mi še ne delajo. Še nisem imel časa to porihtat.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Pa kaj je s tem Facebookom?! Tudi jaz poznam enega ki mu je virus z njega total fental računalnik.