Facebook - računanje objave v skupinah

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 474
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

Pozdravljeni,

mogoče je tukaj gor kakšen FB mojster (vem ja, long shot).

Torej moja žena ima s.p. in pač dela neke izdelke. Izdelke oglašuje tudi preko Facebooka, vendar ne direktno, temveč preko neke skupine. V tej skupini pač lahko objavi oglas oz. kar pač prodaja. No zdaj se je administrator te skupine odločil, da pa bi rad nekaj zaslužil in poslal vsem uporabnikom skupine, da je v prihodnje za objavo v tej skupin potrebno plačati in to kar 100€ letno za 1 objavo dnevno.

Ali je to sploh dovoljeno (s strani admina skupine), da pobira denar za objavo v skupini in kjer iz naslova te skupine ne rabi Facebooku prav nič plačati? Malo mi je čudno vse skupaj...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Opisal si poslovni model vecine influencerjev, zdaj ce je v nasprotju s tos od fb ne vem ampak taka je pac praksa, a ni logicno da placas oglasni prostor?

sicer pa poglej skoz stevilke … ce dobi to not pol tak ni problema.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Poznan način, načeloma ni dovoljen lahko reportaš na FB za nepooblašeno prodajo in nadlegovanje preko PM.

Žena naj si naredi FB stran ali grupo ter oglašuje tam. Se da hitro nabrat ciljno publiko.. Če rabiš pomoč napisi pa bomo pomagali.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
če kaj proda preko te skupine naj za 1 leto plača tistih 100€ vmes pa išče druge kanale če ji ta ni ok.

naj naredi svojo skupino, saj hitro najdeš ljudi zna pa koštat malo več v štartu
če še nima je recimo etsy kar fajn če ma take produkte
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Narediš par nagradnih iger, še predstavljat si nemoreš kaj folk vse šera in lajka v upanju na dobitek ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Vsak k. lahko odpre svojo skupino s svojimi pravili. Zakaj bi hotel it ravno v to skupino?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
I

Izbrisan uporabnik 474

Hvala vsem za odgovore.

Ni edina skupina, preko katere tu pa tam kaj oglašuje in tudi iz te skupine ni zdaj ravno nekega zaslužka. Pač proba izkoristiti vse možne kanale. Ona je pač malo pojamrala, bolj sem jaz zastrigel z ušesi, ko je rekla, da bi admin rad služil...

Ime skupine ni skrivnost. Gre za skupino "otroški boljšak". Skupina je zaprta, ima okrog 25k članov, predvsem malih s.p.- jev, ki so dejansko ustvarili to skupino, admin pa se ja zdaj pač odločil, da je dovoljena ena objava na dan za ceno 100€/leto. Če jih samo desetina pristane na to, to pomeni 250k€ na leto.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Hvala vsem za odgovore.

Ni edina skupina, preko katere tu pa tam kaj oglašuje in tudi iz te skupine ni zdaj ravno nekega zaslužka. Pač proba izkoristiti vse možne kanale. Ona je pač malo pojamrala, bolj sem jaz zastrigel z ušesi, ko je rekla, da bi admin rad služil...

Ime skupine ni skrivnost. Gre za skupino "otroški boljšak". Skupina je zaprta, ima okrog 25k članov, predvsem malih s.p.- jev, ki so dejansko ustvarili to skupino, admin pa se ja zdaj pač odločil, da je dovoljena ena objava na dan za ceno 100€/leto. Če jih samo desetina pristane na to, to pomeni 250k€ na leto.


Kaka desetina.. še 1% jih ne bo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
ja kar se tiče večino konverzij na netu so stvari večinoma v (low) single digits.
je 1% veliko veliko bližje kot desetina
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če ji ne paše se naj pač odstrani iz skupine in je problem rešen. Če bi alter začel zaračunavati objave, tudi ne bi šel jamrat na ostale forume ampak bi ga preprosto nehal uporabljati.

Sploh ni jamranje, bilo je samo vprašanje ali je to sploh legalno oz. v skladu z pogoji Facebook "poslovanja". Kaj bo žena naredila, nimam pojma, verjetno ne bo več objavljala v skupini, itak nekega pretiranega haska ni bilo (kot pravi sama).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

ja kar se tiče večino konverzij na netu so stvari večinoma v (low) single digits.
je 1% veliko veliko bližje kot desetina

Možno, ne vem... Nisem v teh vodah, zato težko ocenim koliko se bo za ta sistem odločilo... Se mi pa vseeno ne zdi slabo, da četudi se jih samo 1% odloči, je to 2k€ na mesec, samo zato, da si admin ene skupine na FB, ki so ti jo postavili drugi :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
Hvala vsem za odgovore.

Ni edina skupina, preko katere tu pa tam kaj oglašuje in tudi iz te skupine ni zdaj ravno nekega zaslužka. Pač proba izkoristiti vse možne kanale. Ona je pač malo pojamrala, bolj sem jaz zastrigel z ušesi, ko je rekla, da bi admin rad služil...

Ime skupine ni skrivnost. Gre za skupino "otroški boljšak". Skupina je zaprta, ima okrog 25k članov, predvsem malih s.p.- jev, ki so dejansko ustvarili to skupino, admin pa se ja zdaj pač odločil, da je dovoljena ena objava na dan za ceno 100€/leto. Če jih samo desetina pristane na to, to pomeni 250k€ na leto.

se pravi ko tvoja oglašuje kot firma med vsemi mamicami ki bi rade prodale kaj ko so zaštrikale je ok, ko pa nekdo drug želi zaslužit ker ji to omogoča pa ni več ok?

mkay.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik 474

Ne, ne gre se za 100€ na leto, še zdaleč ne. Nobene panike ni, če ne bo oglaševala skozi one od skupin. Vprašanje je bilo samo, ali je to sploh dovoljeno skozi Facebook skupine. Tudi sam sem v nekaj podobnih skupinah, drugi področje, pa še takšne prakse nisem videl. Drugo je oglaševanje direktno skozi Facebook..
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
če ni problem v denarju, za principe se gre :D pustimo to da je oglaševanje podjetja v taki skupini ki je namenjena izmenjavi al pa prodaji rabljenih stvari tudi mimo pravil fb.