Excel: sum enake celice na več listih +kriterij

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Pozdravljeni,
s temle se že dve uri matram, pa ne najdem rešitve, upam da komu tukaj uspe.

Načeloma ne rad seštel isto celico (recimo A1) na več listih (recimo da imam Sheet1, Sheet2, Sheet3; lepo eden za drugim; v resnici bo listov veliko več - pribl. 100).
Zakomplicira se, ker bi na nekem četrtem listu rad določal kaetri list (od prej omenjenih treh) naj se upošteva v vsoti.
Na četrtem listu bi imel navpično naštete ostale liste in v sosednjem stolpcu 0 ali 1.
1 pomeni, da naj relevantni list upošteva v vsoti, 0 pa da ga ne.

Primer:
Sheet1 0
Sheet2 1
Sheet3 1

To pomeni, da sešteje samo A1 celici na Sheet2 in Sheet3.

Še to, ne iščem VBA rešitve, ker jo že imam. Rad bi videl, če obstaja alternativa z navadnimi formulami.

hvala in lp!
j.
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
če prav razumem...

naredi dodatni stolpec v C koloni na zadnjem listu, v spolpcu daj pogoj IF(B2=1;Sheet1!A1;0) , IF(B3=1;Sheet2!A1;0).. itd
Se pravi ti za tiste kjer je pogoj izpolnjen (=1) prepiše vrednost iz celice A1 na določenem listu, kjer ni pa zapiše 0.
V zadnji celici sešteješ celotno kolono
 
Nazadnje urejeno:

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
hvala, ampak pozabil sem napisat, da se za izracun rezultata lahko porabi samo ena celica. Zato mi mnozica if formul in na koncu vsota ne pomaga. Na sheetih bo namrec veliko vrstic in stolpcev. Se to, nic naj se ne bi dodajalo na liste, ki jih sestevamo.
Koncni cilj je ta, da bi lahko pripravil vec scenarijev, kjer bi v vsakem dolocil katere liste naj sesteva.
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
teoretično bi sicer lako vse folmule spravil v eno celico, ampak to je preveč mukotrpno
Enostavna rešitev bi bila da celice ki jih nočeš videt enostavno skriješ.
Sicer se za taksen namen uporabi finkcijo SUMIF... ampak v tvojem primeru so celice katere zalis sesteti vsaka na svojem listu.

Predlagam da si najprej na zadnji list prikličeš vse A1 celice iz vsakega lista in potem naprej račnaš s funkcijo sumif .....
npr:
A ..................B...........................C.................D
Sheet1........=Sheet1!A1...............0..................1
Sheet2........=Sheet2!A1...............1..................0
Sheet2........=Sheet3!A1...............1..................0
...............................................=SUMIF( ...)....=SUMIF(..)

Sumif je v tem primeru =SUMIF(C1:C3;1;B1:B3) in =SUMIF(D1:D3;1;B1:B3)
če te moti lahko na koncu celotni stolpec B skrijes
 
Nazadnje urejeno:

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
hvala, ampak pozabil sem napisat, da se za izracun rezultata lahko porabi samo ena celica. Zato mi mnozica if formul in na koncu vsota ne pomaga. Na sheetih bo namrec veliko vrstic in stolpcev. Se to, nic naj se ne bi dodajalo na liste, ki jih sestevamo.
Koncni cilj je ta, da bi lahko pripravil vec scenarijev, kjer bi v vsakem dolocil katere liste naj sesteva.
Če preneseš en dodatni stolpec, v njem sestavi naslov celice na katero se sklicuješ (s funkcijo INDIRECT), potem pa seštej s SUMPRODUCT ...
 

Priponke

  • 1750480-q.xls
    24,5 KB · Ogledi: 145

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Leska, hvala.
Ali je mozno INDIRECT vgnezdit v SUMPRODUCT? (meni nikakor ne uspe)
Rad bi se namrec znebil C stolpca. V koncni verziji bodo listi imeli veliko stolpcev in vrstic. List z rezultatom bo imel enako strukturo kot listi s podatki. Zato ne morem imeti dodatnega stolpca, ki opravljal vmesni korak, t.j. priklic vrednosti z listov.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Leska,
primer iz tvojega linka je zanimiv, ampak tam je bil kriterij na vsakem od listov, ki so se seštevali.
Te rešitve mi ni uspelo prilagodit, da bi delalo s kriteriji na svojem listu.

Probal sem en kup formul, pa mi da vsaka napačen rezultat. Glej rdeče v pripetem fajlu.
Tukaj poskušam sešteti celice B2 na Sheet1 do Sheet3. V vseh formulah se dokaj jasno sklicujem na B2, ampak se mi rezultati spreminjajo če spreminjam vrednosti v B3 in B4, tako da mi ni nič jasno.
lp!
 

Priponke

  • 1751806-sestevanje_sheetov.xls
    35,5 KB · Ogledi: 149

Leska

Pripravnik
8. sep 2007
268
0
16
Tole bo:
=SUMPRODUCT(SUMIF(INDIRECT("'"&A2:A4&"'!B2");">0");B2:B4)

Ne vem pa, zakaj ne dela tole ...
=SUMPRODUCT(INDIRECT("'"&A2:A4&"'!B2");B2:B4)
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Bravo, najlepša hvala. Bi ti dal 5*, pa ne morem še enkrat.
Ni mi sicer jasno, kako lahko SUMIF dela samo z dvema argumentoma, ampak rezultat je pravi.
lp!