EV subvencije

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Power mode ne naredi nič drugega kot drugače zmapira gas pedal, če zahodiš v poden gre ne glede na izbran način vedno isto. PWR mode za malenkost izboljša tudi odzivnost, na račun da motorja ne ugaša ko spustiš gas pedal (pri okrog 50 kmh)

Podpis si popravi, verjetno si mislil Prius in ne Prus?
wink-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Počakaj, da se power mode vklopi... To gre skoraj pod 10 na sto...

Power mode-a sicer nima, ima pa Sport mode, ki premapira pedalko za gas. Ce pa das avto v Hold mode oz ze vozis tudi na ICE, pa se tudi pospeski izboljsajo in ima 0-100 nizji cas, kot le na baterijo, ker si breme porazdelita baterija in ICE. Sem nekje nalimal graf.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Pa saj verjetno veš, da za smog v Parizu niso kriva samo vozila? Sicer je Pariz specifičen, ker se tam vozi veliko res starih dizlov, ki po moje nito EURO1 norme ne dosegajo. Drugi problem je, da so po Parizu in okolici vozi veliko tovornjakov. Tretji, najbolj kritičen primer pa je obilica težke industrije, ki je posejana okrog in okrog Pariza.
Spet je fašist Hidalgo lobiral...

Predvsem je kiks to, da se gredo soda-liha. Prepovedat bi morali glede na izpuste. Za zmeraj.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Še pred tem bi bilo treba Alstom po tačkah vdarit pa kake filtre namontirat na njihove greznice okrog Pariza. In naenkrat smog v Parizu ne bi bil več probelm...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Vodikovo polnilnico je prsv tako sofinancirala EU.

Drugje imajo se zastonj dostop do centra mesta, voznjo po rumenem pasu, zastonj avtocesto, tunele in trajekte. Si fovs? Si pa se ti kupi EV.

fous hahah...kira finta...to je vse na nas racun..noben ni faus je pa neposteno
 

ByeBenzin

Pripravnik
5. apr 2014
60
0
6
Konec meseca in, če nisem spregledal kar sem iskal v razsglasnih delih uradnih listov potem do sedaj v uradnemu listu razpis za subvencije še ni bil objavljen. Glede na navedeno, v prvemu tednu aprila na spletni strani eko sklada ni pričakovati, kar bi že zdavnaj moralo biti zunaj.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Subvencije še zdaj niso razpisane - niti za EV-je niti za karkoli drugega. Včeraj sem izvedel, da se je ustavilo na ministrstvu za promet in infrastrukturo - rečeno mi je bilo, da ker so delovno neoperativni - karkoli to že pomeni.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Jaz pa sem včeraj dopoldan dobil eno info, ki ji sicer nisem verjel in sem bil 100%, da razpis danes bo, pa očitno ni bil. Očtino je imel moj vir vendarle prav (upam da ne, rake vidom, da je pravilna Andyjeva informacija).

Ta vir pravi, da se je krepko zataknilo, ker je vlada eko skladu tik pred zdajci za več kot 50% znižala sredstva, namenjena takim programom in bodo morali vse skupaj (vse te razpise, ne le avtomobilskega) delat na novo, ker je denarja premalo. Menda je šlo iz cca 10 M€ na manj kot 5 M€ ...

Težave pa so menda tudi z razpisom za gradnjo mreže hitrih polnilnih postaj. Menda zaplet z enim od kandidatov, ki je tudi uporabnik določenih zemljišč. Ampak spet: menda ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Mene nič več ne preseneč.
No ja, tu in tam kakemu politiku uspe reči kaj pametnega, pa sem presenečen, ampak to je itak podobno, kot bi na lotu zadel ...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
So ga pa dobro skrili.

Če greš pod Fizične osebe: Vsi nameni: Hibridna ali električna osebna vozila (avtomobil, motorno kolo, kolo z motorjem in kolo) prideš samo do kredita.

Da prideš do subvencije, moraš klikniti na Fizične osebe: Več ukrepov: Naslednja stran: Električna vozila
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Saj bo. Jutri zjutraj. Itak se da oddat šele v pondeljek.
So pa dobro uredili da ne more ena forma pobrat vseh subvencij za pravne osebe. Se mi zdi dobra rešitev.
 

Filipides

Pripravnik
20. jun 2014
129
2
18
Lepe cifre, če to res drži. S takimi nas bodo v elektrifikaciji voznega parka zihr prehiteli, če nas že niso. S tem da subvencije nudijo celo za navadne (nepriključne) hibride, ki so v tem primeru za marsikoga v primerjavi z dizli res boljša izbira.