Ericsson R310

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Stara mati si lasti dotični mobilni aparat in je z njim zelo zadovoljna.
Problem je le ve tem, da sta se tipkovnica in ohišje v vseh teh letih uporabe kar dobro obrabila.

Ima mogoče kdo od vas uporabnikov foruma ta model Ericssona R310 in bi ga prodal po ugodni ceni?
Ali pa kje bi se dalo dobiti novo tipkovnico ali pa celo ohišje?

Stvar je ve tem, da stara mama ne rabi nekega novega telefona, ker je na tega navajena.
Tako ali tako pa z njim samo kliče, SMS -ov niti ne uporablja, ker je to zanjo že prezahtevno...
grin1.gif


Druga zadeva pa je, da počasi odpoveduje baterija.
Katero nabaviti, oz. kaj naj pazim pri nakupu le te?
redface-1.gif


Naj ima baterija Li-polymer celice ali Li-ion celice?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Jaz imam skoraj 100% enega, sicer je bilo notri nekaj narobe in se je ugašal, ohišje je pa zelo ohranjeno. pošlji ZS pa se zmeniva.
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Lepo, da se je vsaj nekdo oglasil...
zmaga.gif

Ti pišem kasneje na ZS, sedaj imam malce gužve!

Ima mogoče kdo kakšno idejo glede baterije za R310?
rolleyes-1.gif
 

rollingstones

800. registrirani uporabnik
3. sep 2007
514
0
16
Rožna dolina
Stran Bolha sem seveda že pregledal...
smirk-1.gif


Zanimalo me je, katero baterijo in to s kakšnimi celicami naj kupim?
Naj ima baterija Li-polymer celice ali Li-ion celice? Kakšna je razlika med njimi?
redface-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ja ,imajo pa tudi drugačen ciklus polnjenja kot pa Li-ion sedanje.Li-polymer boljše in bolj vzdržljive ,kar se tiče napolnjene in pa skoraj prazne .Sedanje Li-ion skoraj prazna kar ugasne gsm .proti boljšim Li-polymer pa kar drži in počasi zmanjkuje .Se pravi se ne prazni tolk hiter.In ko jo dofilavaš s polnilcem ali avtopolnilcem obdrži energijo ,in po parih letih začne padati po ciklu npr. 3-5 %.Sedanje Li-ion pa ko jih dofilavaš pa se ciklus energije v bateriji zmanjšuje in baterija ni več 100 % ampak manj tudi če jo napolniš do konca.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Mah, dam ti celo kišto, mogoče pa bo tudi baterija še za kaj ... :S