Energetska izkaznica - vprašanje

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Pozdravljeni,

a mi lahko kdo razloži glede energetske izkaznice.
vem, da je obvezna pri prodaji, daljšemu najemu, ipd. https://www.energetika-portal.si/podrocja/energetika/energetske-izkaznice-stavb/za-drzavljane/
Vem tudi, d amora biti narejena pred podpisom pogodbe.

Amapk, ko sem govoril z notarjem, kaj vse rabim za podpis, te izkaznice ni omenil. Tudi, ko sem ga vprašal, če jo rabim, je rekle, da za rpenos lastništva ne rabijo.

  • Zdaj mi pa ni jasno, ali jo rabim, ali ne? Kdo to preverja in kaj se zgodi, če je nimam ob prodaji.

Hvala in LP,
Matjaž
 
27. jan 2022
4.701
1.675
113
Formalno jo zakon zahteva, neformalno: tega NIHČE, ampak res nihče ne preverja.

Imaš "osveščene" kupce, ki jo zahtevajo in pol sledi vprašanje: kaj pa če bo E ali ŽNJ energetski razred, pol pa ne boste vzeli? Ja seveda bom! Koji klinac pol rabiš to?
V bistvu gre za zaščito kupca. Če se kupec strinja da kupi brez, naj ti podpiše to in basta.
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Toda prav zaradi tega zakona se najemniške pogodbe sklepajo največ za 11 mesecev, ker naj bi bila za daljši najem obvezna energetska izkaznica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Pred parimi meseci sem sam kupil stanovanje in pojma nimam kje in kakšna energetska izkaznica je bila narejena, če je bila narejena.

Zdaj pa sam prodajam, pa sem se na to spomnil... a se rabim s tem ubadat ali mirno pozabim? Kupce itak ne zanimajo take neumnosti, notarje pa še manj. Edino še kak furs bi lahko lonček pristavil. Kake izkušnje?
 
Pred parimi meseci sem sam kupil stanovanje in pojma nimam kje in kakšna energetska izkaznica je bila narejena, če je bila narejena.

Zdaj pa sam prodajam, pa sem se na to spomnil... a se rabim s tem ubadat ali mirno pozabim? Kupce itak ne zanimajo take neumnosti, notarje pa še manj. Edino še kak furs bi lahko lonček pristavil. Kake izkušnje?

eni napišejo da je energetska izkaznica v izdelavi, drgač če prodajaš stanovanje se obrni na upravnika, al pa greš do sosedov če jo morda majo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.184
5.728
113
Ne, energetska izkaznica za nobeno stanovanje ali blok ni bila narejena. Tudi nisem dal nobenega oglasa, da bi v njem napisal "energetska izkaznica v izdelavi" ker se bo prodalo brez oglaševanja.

Vprašanje je samo ali res rabim ali ne in kdaj bi me lahko kak uradni organ preveril.
 
27. jan 2022
4.701
1.675
113
Še enkrat: EI rabiš pri OGLAŠEVANJU prodaje, pa še to le takrat ko te kdo prijavi - prijava je preprosta saj je register EI javen in se takoj vidi ali je izdelana ali ni. Termin "je v izdelavi" je bikov kakec - ne smeš oglaševat - finito.

Za vse ostalo sem napisal že zgoraj.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ne, energetska izkaznica za nobeno stanovanje ali blok ni bila narejena. Tudi nisem dal nobenega oglasa, da bi v njem napisal "energetska izkaznica v izdelavi" ker se bo prodalo brez oglaševanja.

Vprašanje je samo ali res rabim ali ne in kdaj bi me lahko kak uradni organ preveril.
Potrebuješ jo, če oddajaš stanovanje dlje kot za eno leto.