EGIPT-VIZA

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Kako je z vizo za Egipt?Jo je potrebno uredit preko ambasade ali se dobi ob vstopu v drzavo?
cool-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
je pa tudi res, da imajo ceno v $, računajo pa v € v razmerju 1:1.... nekdo tukaj dobro služi......
smile-1.gif
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
ne, menjava ni enaka..sem imela evre in je bilo čisto kul..trgovcu poveš po koliko je uradna menjava in ti lepo izračuna..menjat evre v le je pa dobro v mestih, v kakšnih manjših menjalnicah- menjajo boljše kot npr. v hotelu ali banki..
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ja pa pejt z dolarji dol :S

Smo hoteli plačati vizo z dolarji (cena je napisana v dolarjih) pa ni šlo.... jemljejo evre
wink-1.gif
1:1

V trgovinah je pe € čist OK!
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Dolarje rabiš samo na letališču, ko plačas vizo (preveri, če le ta ni že v ceni aranžmaja), potem pa samo še EURe. Brez strahu, zadnjih 5x ko sem bil tam, so bili EURi celo boljša izbira kot USD.
Seveda so pa tamkajšnji trgovci znani po tem, da te poskusijo "okoli prinesti", pa če imaš njihove funte, dolarje ali pa eure. Verjemi pa, da zelo dobro vedo kakšna so menjalna razmerja in ko jim daš vedet, da nisi "ovca", preračunajo u nulo natančno.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
na moji pipše 15$.vzamejo ti pa 15€ kot so že omenili dolarjev za vizo nočejo.pač vedo da je € več kot $ da bi pa nove natsinili se jim pa tudi ne gre
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pred nekaj dnevi sem se vrnil iz Egipta, iz Sharm el Sheikha, kjer sem doživel novost na področju viz. Že nekaj let se govori, da vize za Egipt sploh ne potrebuješ, če tam ne potuješ iz ene "province" v drugo in tokrat so me po pristanku na letališču res vprašali, če imam namen potovat tudi izven Sinajskega polotoka (v Cairo, naprimer) in ko sem jih zagotovil da ne, so mi v potni list udarili štempelj in to je bilo vse in tam sem bil brez plačila vize. Tisti pa, ki so nameravali potovati kam dlje iz Sharma pa so morali kupiti vizo.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik shift pravi:
na moji pipše 15$.vzamejo ti pa 15€ kot so že omenili dolarjev za vizo nočejo.pač vedo da je € več kot $ da bi pa nove natsinili se jim pa tudi ne gre

Vzamejo 20 €. Brez pardona.

LP,
PIC
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Očitno ti hodiš v nek drug Egipt kot jaz! Jaz hodim v tistega, katerega glavno mesto se imenuje Cairo!

Tam sem bil 10x od leta 2004 in ko sem moral plačati vizo, sem jo plačal v USD, ker me je to prišlo ceneje (in nihče ni nič kompliciral), nekajkrat je bila viza že všteta v aranžmaju in se s tem nisem ukvarjal, pred 10imi dnevi pa so me vprašali, če vizo res potrebujem in ko sem jim (jaz in še 140 potnikov z našega leta) zatrdil, da ne bomo potoval iz Sinaja, so nam v passport udarili štampiljko, nato pa smo (kot vedno) morali še mimo dveh uradnikov, ki so pregledali dokumente in nas nato spustili naprej, da smo prevzeli prtljago.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
Verjetno je vse skupaj odvisno na katerem letaliscu vstopas v Egipt. Verjetno se pa z njimi nima smisla prepirati.
A ta novost, da ni potrebno vize, velja le za Sinaj ali na splosno ?

Glede placila v EUR. Kaj ce reces, da imas samo dolarje ?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Očitno ti hodiš v nek drug Egipt kot jaz! Jaz hodim v tistega, katerega glavno mesto se imenuje Cairo!

Tam sem bil 10x od leta 2004 in ko sem moral plačati vizo, sem jo plačal v USD, ker me je to prišlo ceneje (in nihče ni nič kompliciral), nekajkrat je bila viza že všteta v aranžmaju in se s tem nisem ukvarjal, pred 10imi dnevi pa so me vprašali, če vizo res potrebujem in ko sem jim (jaz in še 140 potnikov z našega leta) zatrdil, da ne bomo potoval iz Sinaja, so nam v passport udarili štampiljko, nato pa smo (kot vedno) morali še mimo dveh uradnikov, ki so pregledali dokumente in nas nato spustili naprej, da smo prevzeli prtljago.

Hurgada, 2008, 2009, 2010, 2011. VEDNO poskusim s 15 USD, pa me ne jebe. In to ko je za mano 300+ ljudi.

LP,
PIC
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
44
skoz okol
Za Egipt na sploh potrebuješ vizo, za Sinajski polotok pa že precej dolgo ne.
Sinaj smatrajo kot neko prosto cono s Sharm El Sheikhom na čelu.

LP