EasyJet in prtljaga

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Do sedaj sem vedno letel z Ryanairom in mi je glede prtljage pri njih vse jasno
smile-1.gif

Ni mi pa jasno pri EasyJetu.
confused-1.gif

Rezerviram karto in mi ''avtomatsko'' doda 18€ na vsak kos prtljage.
Pa me zanima ali je to oddana prtljaga nad 20 kg ki jo oddam na chek in
Ali moram plačati tudi prtljago ki je do 10 kg to je osebna prtljaga, ki jo odnesem s sabo na letalo?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
Mi smo (5) letel v začetku mesca v London z EasyJetom pa smo mel na rezervaciji tkole:

5 Kosov ročne prtljage na let med vsemi potniki skupaj

5 potnik(ov) v tej rezervaciji lahko skupaj prijavi 5 kos(ov) oddane prtljage za vsak let v tej rezervaciji. Skupna teža oddane prtljage ne sme presegati 100 kg.

Če svoji rezervaciji želite dodati kose prtljage, lahko dodaj ustrezna doplačila k svoji rezervaciji.

Maš pa lahko 20kg prtljage + osebno prtljago na letalu.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
oddana prtljaga = check-in prtljaga

Ta se računa po kosih in teži. Plačaš vsak kos.

Dodatno pa lahko vzameš s seboj še kabinsko prtljago standardnih dimenzij, katere teža načeloma ni omejena. Edina omejitev je, da jo lahko brez pomoči dvigneš na polico za prtljago.

Citat:

Potniki lahko na letalo vzamejo en kos rocne prtljage standardne dimenzije najvec 55 x 40 x 20 cm, razen ce so lokalno dolocene omejitve strožje. Pri teži rocne prtljage ni omejitve, ce je teža v razumnih mejah – na primer, potnik mora prtljago varno in brez pomoci drugih spraviti v prtljažno omarico.
Vir: iziđet
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Če dobro razumem...

Če ne oddam prtljage in imam samo kabinsko prtljago v merah 55x 40x20 plačam 0€ ?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Plačaš še zmeraj - izi ne leti za đabe, edino doplačilo za prtljago znaša 0€
wink-1.gif


Sicer pa vidiš pri rezervaciji. Po defaultu imaš izbran en kos in ceno X€. Če spremeniš na 0 kosov, ti zraven piše -X€, če dodaš kose / povečaš težo piše +Y€.
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Če daš 0 kosov ti odbije od skupne cene npr. 18 eur. Če potem spremeniš na 1 kos ti spet prišteje 18 eur. Če daš 0 kosov še vedno lahko neseš ročno prtljago kot je že napisal blazko
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
787
21
18
a nima ryanair istega sistema, samo da je pri njih check-in prtljaga 15 kg? drugače pa ročna prtljaga je zastonj pri obeh.jaz sem se počutil kot eno tele ker sem imel za ročno prtljago samo en bogi nahrbtnik, ostali so pa nosil na avion take nahrbtnike kot da bi sli na mount everest. sem pa dozivel da ženska na šalterju ni hotla enga spustit na avion ker je mel prevelko potovalko, po 15 minutnem prerekanju, so človeka pršli iskat policaji, tko da pretiravat se tud ne splača.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Ryanair ma podobno ja.
Sam zmotlo me je to ker tle pr easyjetu mi je avtomatsko prbilo prtljago.

Sem tudi jaz nesel en mini kufer na letalo kot osebno prtljago. Še ful sem tehtal doma
uf-1.gif

Pol pa pridem na letalo in vidm, da vlačijo kufre ki zihr niso bili samo 10 kilski in niti v merah 55x40x20
bonk.gif

Niti nisem videl, da bi komu pregledali prtljago. Res pa da sem mel chek in oneline.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Odvisno od letališča. Meni so npr. na Gatwicku zavrnili kabinsko prtljago - imel sem kuferček standardnih mer, ampak nabitega do konca in so želeli, da ga postavim v tisto kovinsko ogrodje. Ni šlo
frown-1.gif


In potem je šel kuferček na hujšanje, sem prepakiraval robo v ruzak in skoraj zamudil avijon.