e-davki zunanje pooblaščanje

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zdaj pa že ne vem, a me jebejo al mislijo resno.

Torej, želim pooblastiti kolega, da mi prek e-davkov lahko rihta stvari (jaz s.p. on d.o.o.) in nikjer ne najdem elektronske vloge za zunanje pooblaščanje. A je to sploh možno, da ni e-vloge al samo jaz ne najdem? Ker sem šel na DURS (takrat je bil še DURS) in hotel tam pač zapret s.p. in zaključno bilanco naredit in mi pravijo, da vse samo prek e-davkov (ki jim je btw Mac OSX neka čarovnija, ki jo je treba zažgat na grmadi), zdaj pa najdem za pooblaščanje samo pdf/word obrazec.

Ker mi počasi že voda v grlo teče, imam samo še 3 tedne, da vse oddam na FUCKRS.

(kolega je trenutno nedosegljiv, bo popoldan, samo jaz imam lih zdaj cajt se jebat s temi našimi mlini)
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Samo PDF/Word oblika, izpolnitev obrazca, tisk, datum in podpis ter pošiljanje na pristojni DURS.

3 tedne je načeloma še dovolj časa.
p.s. pazi da bo datirana in podpisana vsaka stran. Predlagam, da pred pošiljanjem narediš sken če slučajno pooblastilo po kakšnem tednu še ne bo vnešeno, da ga pošlješ še 1x preko el. pošte.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
tole zunanje pooblaščanje...

meni so razložili, da se ga načeloma izogibajo ker še nimajo sistema za preverjanje "dela na črno" in da če le gre naj naredim drugače.... Sicer tale odgovor jemljem z rezervo, ampak...

Ideja naj bi bila, da bodo preverili, ali imaš s tem "zunanjim" pogodbo. Ker se dogaja, da računovodkinje "popoldan" obdelajo še nekaj "prijateljev"....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik imi pravi:
e-vloga ne obstaja.

Lahko oddaš ta obrazec na FURS-u:

https://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/Mandates/MandatingForms.aspx

ali pa ga kot lasten dokument pošlješ preko eDavkov.

Nikoli ne bom razumel neumnosti, ki jih je sposobna sproducirat naša javna uprava.
aplauz.gif


Sem dobil zdaj kolega, mi bo zrihtal nekako, hvala obema za odgovor, če mu ne uspe danes popoldan naredit tako, da bom potem jaz lahko uredil, bom jutri v službi stiskal vlogo...
crazy1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
tole zunanje pooblaščanje...

meni so razložili, da se ga načeloma izogibajo ker še nimajo sistema za preverjanje "dela na črno" in da če le gre naj naredim drugače.... Sicer tale odgovor jemljem z rezervo, ampak...

Ideja naj bi bila, da bodo preverili, ali imaš s tem "zunanjim" pogodbo. Ker se dogaja, da računovodkinje "popoldan" obdelajo še nekaj "prijateljev"....

Samo tako bom rekel, popolnoma razumem folk, ki dela na črno. Ker tolk ovir, kot jih imaš pri nas, če hočeš PROSTOVOLJNO PLAČAT davke je pa
stupid-1.gif
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
99
2
8
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Torej, želim pooblastiti kolega, da mi prek e-davkov lahko rihta stvari (jaz s.p. on d.o.o.) in nikjer ne najdem elektronske vloge za zunanje pooblaščanje.

Seveda obstaja tudi elektronska vloga, ampak če želiš dodati zunanjega pooblaščenca na s.p., se moraš prijaviti kot s.p., torej s certifikatom za PODJETJE.
V e-davke za s.p. se sicer lahko prijaviš s certifikatom za fizično osebo, ampak to samo zato, ker je DURS vse fizične osebe dodal kot zunanje pooblaščence za s.p.-je z enakim davčnimi.
Kot zunanji pooblaščenec (fizična oseba) pa seveda ne moreš dodati drugega zunanjega pooblaščenca.

Če se pa prijaviš s certifikatom za s.p. (ta je plačljiv, čez SiGen je še dražji kot Pošta) imaš lepo Pooblastila -> Zunanji pooblaščenci in so tam našteti (tudi ti kot fizična oseba), zgoraj je pa "Dodaj zunanjega pooblaščenca".

Tako da ... 30€ za certifikat od Pošte ali pa enostavno izpolni word in ga pošlji na DURS. Če rabiš samo za to, nimaš kaj dosti za razmišljiti
grims-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Mi je lepo kolega .xml naredil pa sem ga sam uvozil v e-davke brez pooblaščanja. Tako da smo zrihtali.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pametno, še en dokaz kako bo domišlija ljudi vedno premagala glupe omejitve birokratov.