Dvojni internet na računalniku?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni

V službi nam je šef zaklenil internet in omogočil le radijske postaje preko neta. To je naredil predvsem zaradi novincev, ker so bili skozi na netu, vendar je rekel, da mora vsem zaklenit in ne samo nekaterim. Jaz nisem bil problem, saj mi še vedno pusti srfat preko mobitela, da je le delo opravljeno. Sedaj pa me zanima, ker imam USB wireless sprejemnik in bi si na mobitelu nastavil oddajno točko, z USB sprejemnikom pa bi potem omogočil internet na računalniku. Torej ali se da, da radijske postaje laufajo preko službenega neta, ostali internet pa preko mojega mobitela. Radija ne bi ravno poganjal preko mojega omrežja, ker bi hitro presegel omejitev podatkov, za občasno surfanje pa ne bi bilo problema in bi šlo preko mojega.

Hvala
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Če imaš pravice na računalniku, si namesti tor, ne boš rabil deljenja povezave z mobitela.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.481
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Žal nimam pravic

Potem verjetno tudi òimas pravic, da bi si rocno nastavljal route, kam naj se kateri promet usmerja...
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tega pa žal niti ne znam. V računalnik sem prijavljen kot uporabnik, ne kot administrator.
 
22. jul 2007
13.274
1.576
113
124
Sem mislil da bi gor priklopil telefon+bt tikovnico in srfal, ali pa zadevo uporabljal preko chromcasta.
Če pa nisi admin, potem pa je stvar no-go.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Citat:

Radija ne bi ravno poganjal preko mojega omrežja, ker bi hitro presegel omejitev podatkov, za občasno surfanje pa ne bi bilo problema in bi šlo preko mojega.
Če ne poslušaš audiofilskega 20 mbit audio streama bi rekel da bo občasno surfanje bolj problematično, če ne boš ravno gledal verzij strani za mobilne naprave.

Pri tipičnem 128 kbit streamu to pomeni ~56 MB prenosa na uro.
Tudi če narediš hotspot in priklopiš usb wifi, moraš namestiti šoferje, da bo usb wifi deloval.

Posnami si muske na 8 ur in jo shrani na usb ključek.
http://streamripper.sourceforge.net/sr32/
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sedaj že cel mesec preko mobilnega neta v službi presurfam Alter, novice, kak avtonet, pa se mi je za marec nabralo 725 MB od dovoljenih 2000 MB. Bi pa rad radio poslušal, ker poslušam tudi "blebetanje" voditeljev, pa malo se nasmeješ, kako zveš in pdb.
Doma sem samo original driverje od USB ključka namestil, ključek vtaknil, na mobitelu pa omogočil WiFi dostopno točko in je delalo brez težav. Tudi na dopustu lani poleti je 5 folka surfalo preko mojega mobitela, ker sem imel neomejen paket za 10€.
Tako, da bi res kakega stručkota prosil, da mi pove kak recept.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.038
401
83
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Če imaš pravice na računalniku, si namesti tor, ne boš rabil deljenja povezave z mobitela.

Za "inštalacijo" tor brskalnika ne potrebuješ pravic. V bistvu gre zgolj za arhiv, ki ga razpakiraš na mesto kamor imaš pravice oz. od koder ga lahko zaženeš (namizje, zunanji usb ključ ...)
Download Tor.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
In v tem tor brskalniku naštimaš, kater izvor neta lahko uporabljaš al kaj? Da bi omogočil, da uporablja WIFI?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.038
401
83
Ne, s tem brskalnikom boš najverjetneje obšel "blokade", ki vam jih je nastavil šef in uporabljal službeni dostop do interneta. Bo pa brskanje s tem brskalnikom nekoliko počasnejše.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sedaj, če hočem it na net, zahteva geslo. Torej, instaliram tale tor in bi moralo delovati al moram it v nastavitve kaj porihtati?
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.038
401
83
Namestiš in odpreš brskalnik. Ob zakonu se odpre okno v katerem klikneš 'connect' in vidiš če deluje.
Če pa si je šef vzel malo časa oz. se spozna na zadeve, pa tole verjetno ne bo delovalo. Se pa splača poizkusit.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Še eden od možnih workaroundov je remote desktop/VPN na domač PC. Če imaš srečo, vam je blokiral samo dostop preko http/https.

Na svoj komp doma si dolpotegni Teamviewer, nainštaliraj, poženi, pusti prižgano ko greš na šiht. Zapiši si ime in geslo. Na šihtu z enega usb ključka poženi teamviewer, ki ga niti ne rabiš inštalirat, daj notri podatke od domačega kompa in voila
grin1.gif


(postavit VPN je pa že mičkeno pretirana komplikacija...)

lp