Nekaj nasvetov v primeru iskanja DVB-C programov:
Philips
* Stranka naj svoj TV sprejemnik najprej ponastavi na tovarniške nastavitve, nato ga ugasne in ponovno prižge. Ko je TV prižgan izbere možnost: Nastavitve – Iskanje kanalov – Ponovna nastavitev kanalov – Izbereš državo Nemčija – Kabel (DVB-C) – Nastavitve – Samodejno – Pregled frekvenčnega spektra – Pregled vsega – Opravljeno - Start.
* Če avtomatsko iskanje ne deluje, lahko stranka poizkusi z ročnim vpisovanjem frekvenc. Začnejo se pri 506 in gredo do 642 z razmikom 8.
* Uporabnik z 32FPL5405h poroča da je nadgradil TV na zadnjo verzijo in mu TV nemoteno spremlja DVB-C programe.
Sony
* Vedno naj izbere full scan, ker quick scan bo (če bo) našel le nekaj kanalov.
* Včasih pomaga, da stranka service replacement nastavi na ON: Menu – Settings – Digital set-up – Service replacement (daš na ON).
Za vse znamke TV:
* Če ima stranka televizor, ki podpira DVB-C MPEG-4 podpira tudi MPEG-2.
* Če kljub podpori DVB-C standardu stranka ne najde nobenega programa, je verjetno, da je kdaj v preteklosti že nastavljal digitalne kanale in si je TV te nastavitve zapomnil. Zato naj v vsakem primeru TV preko menija povrnejo na tovarniške nastavitve, ga ugasnejo in prižgejo, nato pa izberejo ustrezno državo glede na njihov model TV-ja (Philips – Nemčija, LG – Finska ...).
* V primeru slabšega sprejema digitalnih programov naj stranka s koaksialnega kabla odstrani dušilko, ki jo je Telekom montiral ob montaži analogne kabelske. Zna pomagati.
Dodaten problem so razni dodatni ojačevalci oz delilniki v inštalacijah, ki se ob sprejemu digitalnih signalov obnašajo kot moteči element. Za pravilno delovanje digitalnega signala je potrebno zagotoviti na televizorju moč 70dB. V kolikor je moči več ali manj je signal lahko popačen.