Dunaj - Bratislava - kampiranje

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s kampiranjem (šotor 2 odrasla - 1 otrok) nekje okrog teh dveh mest.
Plan je, da gremo za kakšen teden gor, se nekje vkampiramo, potem pa ogledi obeh mest.
Gor bi se šlo z avtom. Tam okrog bi se pa najraje posluževali javnih prevozov - če je varianta.
Izkušenj s kampi nimam ne v Avstriji ne na Slovaškem, tako da vsi predlogi in izkušnje dobrodošli.
Kakšne so kaj cene? Kdaj poleti se splača iti gor, da ni prevelike gužve?
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Kot vem, so na Dunaju primerni trije avtokampi:
Camping Wien West (N48.213967, E16.2505 ) ali Camping Neue Donau (N48.20855 , E164472). Camping Wien Süd (N48.15065, E16.30025).
Ker imata s seboj otroka, je javni prevoz (bus, železnica SBahn ali/in metro UBahn) do mesta in po mesto skoraj obvezen. Za ogled najpomembnejših znamenitosti Dunaja (ne pa vseh) lahko vzamete avtobusni panoramski ogled mesta, ki vozi po glavnem ringu. Mesto je razdeljeno na četrti in vsaka po svoje je zanimiva. Za predel okoli zabaviščnega parka Prater na SV je najbolj primeren drugi kamp po vrsti. Mi smo bili v tretjem. Cene konec julija lani so povsod bile enake; parcela 19€, oseba 7,50€, elektrika 4€ in pes 4,5€. Za otroka je gotovo cenejše ali celo zastonj. Kampi so lepo urejeni in prostorni.
Bratislava po mojem vedenju ima le en kamp. To je Area Zdravia Zlate Piesky (N48.188017,E17.184883). Ne ustrašite se jih. So kar v redu urejeni.
Srečno in varno na poti želim,
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
171
63
Upam, da so sanitarije v telih zlatih peskih kaj spremenili.

Je že res, da je kar nekaj let kar sem bil tam, je pa bilo takrat, vsaj za razmere drugje v tem kempu vse skupaj bolj na nivoju taborišča.

Sanitarije so bile na čučavac, tuši pa na sistem svi goli pa ko šta voli. Zasebnosti nobene, kar se mi za otroka ravno ne zdi primerno.

Na Dunaju sem bil do sedaj v dvek kempih, oba OK.