Dublin

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Ocitno gremo za par dni pogledat se malo na sever. Lahko kdo kaj priporoca kaj pocet, kaj pogledat gor, mogoce kaksno na temo prenocisca. Se splaca rentat avto, cene niso ravno prenapihnjene. Aja, pa sanja se mi ne, kaj je to drago, ker vsi na veliko jamrajo me zanima koliko je vrcek, eno normalno kosilo v obicajni ostariji etc.

Hvala za vse nasvete in predloge.
smile-1.gif
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Pogledat si greste lahko enega večji živalski vrtov v Evropi, pogledate si lahko Joycev muzej in razne zadeve povezane z njim. Potem ne pozabit na Guinness temno pivo. 1 pint (kar je nakaj manj kot 0,5l) stane okrog 5€, tako da cene so kar visoke. Potem ne pozabit na Irish coffee. Ogledate si lahko Guinnessovo tovarno. Na splošno je mesto kar zanimivo. Predlagam pa vam, da greste pogledat še preostalo Irsko. Posebej priporočam Cliffs of Moher klik . Zares nekaj neverjetnega...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Koliko voznje pa je iz Dublina do teh cliffov? V planu imamo sest dni bit gor. Pa ceste imajo baje bolj svoh menda.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Pint Guinnessa je malo več kot pol litra.

Pint česarkoli drugega po ameriškem sistemu pa je res malo manj kot pol litra.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.742
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Avtocest je resda malo, je pa tudi prometa malo, tako da se da kilometre brez problema delat tudi po navadnih cestah. Cliffs of Moher so res vredni ogleda, ravno tako pa tudi Giant's Causeway. Ni pa nobeno od teh ravno blizu, vendar v šestih dneh si komot ogledate nekaj od tega.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
pivo je 5 eur, dober stew v pubu 12eur, ješ lahko tudi ceneje... V dublinu priporočam, da greš na free tour- ne spomnim se uradnega imena, odhodi so zjutraj pri castlu, trajajo 4 ure, na koncu daš le napitnino.. vidiš vse, zveš zgodovino, je pa zelo zabavno in sproščeno...
absolutno priporočam belfast, prijazni ljudje, tisto pravo vzdušje v pubih, pivo 2,5 eur, stew pa 3eur... do giant's casuseway nam pa žal ni uspelo pridt... če greš organizirano, rezerviraj sedež kak dan prej, mislim, da so cene nekje do 30 eur iz belfasta. Clifi so pa 60 eur iz dublina- organiziran izlet.
sama ne bi najemala avtomobila..javni prevoz se mi ni zdel drag: dublin - belfast bus 22 eur, pol h vožnje do morja z vlakom 4 eur..
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
se strinjam. samo, mene tista vožnja po drugi strani odvrne... seveda je za razmislit (kaj bi rad videl, koliko časa ima, kako fleksibilen si želi biti,...)!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Aja, mogoce ve kdo kako je s potjo na sever? Kaksni problemi? Nekak se nagibamo en dan do cliffov in en dan na sever. Ostalo bi povandrali po Dublinu.