Dubai_2008

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Kolega je gledal eno hudo Canon mašino. Če bi imel namen kupit, bi si plačal letalsko vozovnico,
bivanje v poceni hotelu, kupil tiso mašino, pa bi bilo ceneje kot pa pri nas samo aparat...
Pisalo se je leto 2005, kako je danes, pa ne vem. Vem samo, da nimajo davkov in je zato ful ceneje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Lahko komentiram samo glede Dubai Airporta. Bil sem na številnih evropskih letališčih, v Hong Kongu, Pekingu, Shanghaiu itd., a letališče v Dubaiu me je presenetilo. 24-ur odprte štacune, cigarete več kot pol ceneje kot v Sloveniji, lokalna voda v plastenki pol litra 1 lokalne valute (1/4.5 eura), Cocacola pločevinka enako. Po drugi strani pa mobilni telefoni (dobi se tudi Vertu) precej dražji kot pri nas, fotoaparati tudi dražji, PS3 nekaj cenejši. To vse so cene na letališču, zunaj nisem bil. Fascinirale so me molilnice in "jokanje" po zvočnikih ob 5h zjutraj.
grin1.gif
Pogled z letala pa fantastičen. Ob 9h zjutraj smo odleteli proti Munchnu in pogledi so res fantastični. Dejansko je vse skupaj ena sama puščava. Moram enkrat tja.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

24/7?

Zakon... Priletim 23:50 in odletim 03:10. Sem mislil, da bo treba dremat na stolih... Hvala!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
No, stoli oz. ležalniki so kar precej udobni za par ur spanja, pa sploh ni nekega večjega hrupa, čeprav je ogromno ljudi. Kdor pa leti z Emirati, ima na letališču zastonj prehrano preko dneva (št. obrokov je odvisno, koliko ur čakaš).

Ne vem pa, kako je s tanovim terminalom, a je že odprt?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Mah, s tem verjetno ne bo nič... Nazajgrede priletim 05:00 in odletim 09:00. Zajtrk mogoče
smile-1.gif
. Se pa že tudi veselim jutranjega poleta nad Emirati.


Mimogrede, to z zastonj hrano za tranzitne potnike ima po mojih izkušnjah samo še Turkish Airlines. Lani so me na CDG pri AirFrance-u samo čudno gledali, ko sem spraševal, če lahko 8ur čakanja zabijem s kakim zastonj kosilom
smile-1.gif
.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Dobi sedež na LEVI strani. Desna je dolgčas, nekaj bajt in puščava. Leva je pa posejana z zobotrebci, palmami ...
grims-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:

24/7?

Zakon... Priletim 23:50 in odletim 03:10. Sem mislil, da bo treba dremat na stolih... Hvala!

Ne bo ti dolgčas. Dvakrat sem preždel tam po 4 ure, pa je zelo hitro minilo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem bil 10 ur preko dneva, pa je dokaj hitro minilo. Po pristanku ob pol sedmih zjutraj najprej fruštek v Emirates longue (odlična reč, poješ kolikor češ, jedi pa različnih še pa še, evropske, arabske, afriške, indijske). Potem malo spanja na ležalnikih, malo šetanja, kosilo spet pri Emirates. Po kosilu pa na dva Guinnesa (eden koštal 7,5 €, če si plačal z Viso) v irsko pivnico, ravno prav do odleta aviona ob štirih popoldne.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Novi terminal je ze odprt. Je pa Emirates dedicated
smile-1.gif
.

Sem gledal tehnicno robo, pa nisem bil kaj prevec impresioniran. Mislim, kaksna stvar je ceneje, ampak nic pretresljivega.

Edina stvar, ki sem jo kupil, je USB kljuc 16 GB za 10 evrov
smile-1.gif
.

LP,
PIC