DSG napaka

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ljudje vcasih sprejemamo cudne odlocitve. Vcasih prave, vcasih napacne.

Sedaj vsi priporocate pooblascenca, v sosednji temi je tisti, ki pelje avto tja, popoln bedak.

Po parih pogovorih okoli uveljavljanja cesarkoli na pooblascencu, sem se odlocil avto zapeljat do strokovnjaka za avtomatske menjalnike, ki bo zadevo pogledal, poslikal in ocenil vrednost popravila. Za opravljeno delo bo tudi garancija, kozolcar ni bil niti misljen.

A je prav ali ne ta trenutek pojma nimam. Nek notranji glas pravi, da ja, homo ekonomikus za enkrat pravi, da ne, je pa res, da prave ocene popravila se ni. Info imam, da je v takem primeru potrebna samoudelezba pri pooblascencu, ki pa hitro lahko preseze vrednost popravila drugje. Saj veste, oprema je draga, material je tudi drazji, malo stvari se popravlja, saj se po vecini samo menja, kar je vedno ocitek pooblascencem

Da ne bo ugibanj, avto je pri Romexu. Glede na debato, tukaj prebrano ipd je mozakar zaupanja vreden. Z nekaj alterjevci sem ze imel opravka in z vsemi zelo pozitivne izkusnje. Preprican sem, da tokrat ne bo drugace.

Kaj se dogaja in kako se bo rihtalo, pa bom nesebicno delil z vami. Mogoce se celo mojster kaj napise.

Pricakujem najslabse, upam na najboljse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma sej vem da je zoprno ampak pri 2 let staremu avtu to ni ok. Jaz bi na tvojem mestu najprej probal na uradnem nekaj naredit in z dobro voljo probat najprej tam, mogoče pa bi ti šli nasproti, ker kot rečeno avto je skoraj nov! Na koncu še vedno lahko greš potem k nekomu drugemu.

Ne vem če si kje napisal, ampak domnevam, da avto ni bil vedno do sedaj servisiran na pooblaščencu, ker s tem bi jih pa sploh lahko malo povprašal po kvaliteti njihovih izdelkov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Looool. Avti iz saloma se kvarijo. Stvar je potem samo, kako poteka odprava.
Eh ja.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.930
2.414
113
Opel ima tudi klasiko.
Kaj pa klasika avt. menjalniki, ki prek sklopke spojijo direkten prenos, tam pri dizlih ni potreben dvomasni vztrajnik?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
To je to. Na klasičnih avtomatih ostajajo še Francozi v PSA.

Če te zanima zanesljivost, preizkusi še Toyotine CVTje (v bencinarjih) oz. eCVTje (v hibridih). Morda ti bodo všeč, morda pa ne. (Klasični avtomat je boljša rešitev.)

Lahko pa pogledaš še v smer električarjev - ti menjalnika nimajo in vozijo se nekako tako kot avto, ki ima hudičevo dober avtomatik :).

Opel ima tudi klasiko.
Kaj pa klasika avt. menjalniki, ki prek sklopke spojijo direkten prenos, tam pri dizlih ni potreben dvomasni vztrajnik?
Če se ne motim, je takšen na Mazdi. Odličen in neproblematičen sistem. Sedaj ima moja M6 8 let in 230kkm.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sem imel pred mesecem dni enako težavo. Najprej se je pojavila januarja peljal na uradni servis so priklopili stestirali in prišli do zaključka da je bila enkratna napaka. Po 2 mesecih se je spet pojavila in to parkrat tekom vožnje domov (ko sem avto ugasnil se je resetirala) peljal spet na uradni servis. So ga imeli 14 dni tam (imel cel čas njihov nadomestni avto), zamenjali nek kontroler (ne vem ali je bila to celotna mehatronika) in na novo sprogramirali avto (sem moral pripeljati tudi rezervne ključe).

Avto je bil star 2 leti in 9 mesecev. Vse je šlo na jamstvo.

Lahko samo (še enkrat) pohvalim Praprotnika iz Velenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.834
113
pri taščici
Stos je v tem da zna s tem posegom si otežiti morebitne kasnejša uveljavljanja jamstva.
Naj romex nazaj sestavi kot da ni bila nič;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
jaz mislim, da ima možak nastavljen nek filter na "jamstvo", ker popolnoma ignorira vse poste, ki vsebujejo to besedo
 
  • Haha
Reactions: sad in zino

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
V drugem postu je napisana telefonska. Če koga zanimajo podrobnosti lahko pokliče tja. Avto avtorja teme je/bo v kolegovi delavnici kateri rihta samo avtomatike. Včasih mu pomagam, ni pa to moja delavnica. Jaz delam samo 4x4 vozila, znam pa zrihtat tudi menjalnik. Z andrejem sva kolega sva ze 20+ let, dejansko je edini kateremu zaupam tak poseg ter ga priporočim ostalim. Ima znanje in orodje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.273
2.268
113
Malce v MOJ poduk. Sprašujem.
Klasika je avtomatik USA sistem?
Ostalo je robotski menjalnik. Elektronika krmili menjalnik? Zakaj toliko vrijant?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.416
113
Vse lepo in prav. Cenim takšne mojstre.
Ampak zakaj ne bi človek uveljavil garancije oziroma jamstva katero mu pripada, če so mojemu nečaku menjali ročico od dsg menjalnika pod jamstvo, ne vem zakaj ne bi še celega menjalnika.
Saj popraviti ga itaq ne znajo pri pooblaščenih serviserjih
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
V drugem postu je napisana telefonska. Če koga zanimajo podrobnosti lahko pokliče tja. Avto avtorja teme je/bo v kolegovi delavnici kateri rihta samo avtomatike. Včasih mu pomagam, ni pa to moja delavnica. Jaz delam samo 4x4 vozila, znam pa zrihtat tudi menjalnik. Z andrejem sva kolega sva ze 20+ let, dejansko je edini kateremu zaupam tak poseg ter ga priporočim ostalim. Ima znanje in orodje.
se ga spomnim iz časov, ko je avte prodajal
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Vse lepo in prav. Cenim takšne mojstre.
Ampak zakaj ne bi človek uveljavil garancije oziroma jamstva katero mu pripada, če so mojemu nečaku menjali ročico od dsg menjalnika pod jamstvo, ne vem zakaj ne bi še celega menjalnika.
Saj popraviti ga itaq ne znajo pri pooblaščenih serviserjih
:zmaga: