Driverji in vista se ne razumejo

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Da se pc prižge potrebuješ pol ure, ker vedno zapiska za napako grafične kartice.
Včeraj sem updejtal driverje in je še vedno isto. OS je Vista, grafična pa Ati HD 4800

Če onemogočim driverje v device managerju se pc prižge v prvo, vendar potem ni pravilne resolucije na monitorju.
Zamenjal sem že kabel in monitor. Vedno posodobljeni driverji za grafično. Edino grafične še nisem zamenjal.

Je res grafična v ku...? Pomaga res samo menjava grafične? Druge pa nimam, da bi probal.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj je z napajalnim kablom na grafi?
Ponavadi zaradi tega piska. A napiše kaj?

Kdaj pa točno piska?
Čudi me, ker Windows ponavadi ne piska ampak lepo napiše stvari.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zapiska takrat, ko bi se mogla pojavit slika na monitorju. Sploh še ne pride v windowse.

Ko ga prižgeš, začnejo laufat ventilatorji, vrjetno tudi disk, in čez par sekund zapiska, potem pa se sam še ventilatorji vrtijo in tako lahko čakaš 3 dni:)
Če ga 10x resetiraš ne pomaga nič. Ponavadi pomaga fizični odklop kabla iz elektrike. Vendar tudi takrat ne upali vedno v prvo.

Napajalnik za pc se mi zdi, da je že bil enkrat menjaj. Je bil že sestavljen got gejmerski pc, tko da je sigurno dost močen. Ni pa moj, tko da ne morem vsak dan šarit po njemu.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
To je skoraj 100% napajalnik (oz. tezava z napajanjem, kar je lahko tudi posledica VRM na plati ali kartici). Ker so napajalniki najbolj cenena komponenta v racunalniku, bi jaz zacel pri njem ...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kaj pomeni "VRM na plati ali kartici" ??
Bentiš, pa da bi spet šel napajalnik. Sem 99%, da je že bil menjan. Napajalnik, se morda še najde kak, ki bi bil za silo za probat. Sam bo trajal, da pridem do pc-ja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
zapiska takrat, ko bi se mogla pojavit slika na monitorju. Sploh še ne pride v windowse.

Ko ga prižgeš, začnejo laufat ventilatorji, vrjetno tudi disk, in čez par sekund zapiska, potem pa se sam še ventilatorji vrtijo in tako lahko čakaš 3 dni:)
Če ga 10x resetiraš ne pomaga nič. Ponavadi pomaga fizični odklop kabla iz elektrike. Vendar tudi takrat ne upali vedno v prvo.
Torej nekje po desetem resetu se zažene, potem onemogočiš driverje v device managerju , pa potem dela takoj iz prve?

Kaj pa če popolnoma izklopiš vmes iz elektrike?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@AndrejD
trenutno ne morem dostopat do njega. ko dobim podatke, sporočim

@Radirko
tole potem pomen, da ga bo potrebno odopret:) Bo treba kak teden počakat, da pridem do njega

@stein
1. ja tako je bilo nazadnje
2. odvisno, včasih iz prve, vedno pa prej kot pa, če se to ne naredi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Končno se je našel čas in volja, da se tole v red spravi.
Prej sta bila gor dva OS-a - vista in xp in 4 particije na disku.
Prižgat računalnik je bila res loterija. Zato tudi inštalacija drugega os ne bi šla.

Kako sem ga popravil:
doma zbrskal eno staro grafično, jo zamenjal z uno hudo v mašini. PC se prižge brez težav kolkrat hočeš.
Vse pobrisal tudi particije in na novo namestil win7 in naredil samo 2 particiji.
Namestil updejte in vse ostale potrebne programe - vse to s stastaro grafično. Se prižge normalno.
Zamenjal grafični, driverje samo kar je windows sam našel + čez 2dni je našel še nek updejt. In sedaj dela ko šus. Edin igrc se še ni sprobalo in nisem še namestil tistga original softwerja od grafične.