Dovoljene mere kovčkov

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.123
10
38
Am, se najde kje na netu kakšen seznam kdo dovoli kakšen kovček? Namreč bi si kupil eno orenk zadevo in kot slišim eni seštevajo in odštevajo vse možne zadeve, skupek zunanjih mer, teža itd. In ne bi rad kupil prevelike zadeve hkrati pa spet ne premajhne, ker za 14 dni robe mora biti v kufru, če ne še kaj več. Rabim pameten odgovor, da se odločim za enega.

Btw, kakšne izkušnje s karbonci? Nekak jih ovohavam, so dragi, ampak če zdržijo in poleg tega da so lahki k sto hudičev raje odkartam več pa da je.
 

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
Mislim, da mere gledajo samo pri cabin prtljagi. Pri navadni je pa kilaza.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Jaz imam okoli 150 litrskega pa se nikoli ni bilo tezav.

Bos pa placal, ce bo prekomerna teza.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.059
3.807
113
V praksi je najbolj enostavno da ne kupiš prevelikega ker boš vedno plačeval dodatne kile, ki pa so pri (posebej pri nizkocenovcih) hitro dražje od same karte. Jaz imam 85 litrskega in mi več kot 22 kg skoraj ne uspe notr zbasat, edino enkrat sem bil čez ko sem poleg vsega še 4 polne litrske kozarce notr dal. 85 litrov mi je bilo dovolj za tri tedne ko sem bil še sam, zdaj ko smo trije imamo 2x po 85 litrov in je dovolj, tudi za cel mesec. Je pa to plastičen kufer od samsonita (aeris) za ca. 140 eur.