Doštukanje podaljšanje kabla elektrika

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Živjo, doma bi rad naredil nekaj sprememb na elektro inštalaciji ampak, če to izvedem, mi ne preostane drugo kot podaljšat oz. doštukat kable. Ena štukanja bi bla v dozi (to me ne skrbi) nekatera pa skrita za gips ploščo in ne bom več mogel dostopat do teh kablov. Na novo vlačit inštalacijo je neizvedljivo. Zanima me koliko sem vam to zdi varno?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Živjo, doma bi rad naredil nekaj sprememb na elektro inštalaciji ampak, če to izvedem, mi ne preostane drugo kot podaljšat oz. doštukat kable. Ena štukanja bi bla v dozi (to me ne skrbi) nekatera pa skrita za gips ploščo in ne bom več mogel dostopat do teh kablov. Na novo vlačit inštalacijo je neizvedljivo. Zanima me koliko sem vam to zdi varno?

Zakaj točno ne moreš v gips ploščo vgraditi doze v kateri bi štukal kable?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in sajkek

yyyeb

Pripravnik
20. dec 2008
231
5
18
Ni možnosti za doze, ker bo strop spuščen 150cm. Trenutnega kabla ne morem ven potegnit, da bi ga zamenjal za daljšega.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni možnosti za doze, ker bo strop spuščen 150cm. Trenutnega kabla ne morem ven potegnit, da bi ga zamenjal za daljšega.

Če še nisi spustil stropa, daj gor (nad spuščen strop, na "pravi strop", zunanjo dozo). Od tam potegni podometni kabel (jaz bi 3 x 1,5) do doze, ko jo daš na spuščen strop. Potem pa razpelješ naprej in upaš, da znižanega stropa ne boš "metal dol"... Bolj varna varianta je, naredit panelni spuščen strop, kjer potem, z odstranitvijo enega panela, prideš do doze, ki bi drugače bila nedosegljiva...
Samo ideje, pazi, samo ideje... To, da meni dela, ne pomeni, da bo tebi...