Domači fitnes

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Ja, onega Athletic 510M ni na zalogi, zgleda dosti bolje sestavljen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Jaz bi raje combo rack + štanga + koluti.

Glede teh naprav nimam pa nobenih izkusenj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
884
84
28
select 1 from dual;
Tisto je bolj omejeno, ta multifunkcijska pa za večino skupin, dejansko za telovadbo :)
Omejeno v smislu? S kletko + palico + koluti naredim veliko več različnih in bolj učinkovitih vaj, kot s to "mašino". Mogoče je težava za koga, da je sama palica 20kg (obstajajo tudi 15kg) in je težko delati določene vaje s tako začetno težo. Je pa res, da je kletka+palica+koluti dražja kot to kar si nalepil.

Sedaj imam doma 6 mesecev https://ironstar-fit.com/collection...mate-space-saving-pack?variant=42996081688820 in je top zadeva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Jabe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Za učinkovito vadbo celega telesa so dovolj samo 3-4 vaje: bench press (ta sicer najmanj od vseh), deadlift ali squat, overhead press in pa power clean. samo to, 3x na teden, po 45-60min in je to to, za večino ljudi.

Verjamam pa, da je marsikomu bolj privlačno pač pump na mašinah, kjer se lahko pecse targetira iz 10 različnih strani :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Nogce pa nic...
Zadeva ima vaje za nogce :D
Omejeno v smislu? S kletko + palico + koluti naredim veliko več različnih in bolj učinkovitih vaj, kot s to "mašino". Mogoče je težava za koga, da je sama palica 20kg (obstajajo tudi 15kg) in je težko delati določene vaje s tako začetno težo. Je pa res, da je kletka+palica+koluti dražja kot to kar si nalepil.

Sedaj imam doma 6 mesecev https://ironstar-fit.com/collection...mate-space-saving-pack?variant=42996081688820 in je top zadeva.
Imam kolute in stange doma.

Za učinkovito vadbo celega telesa so dovolj samo 3-4 vaje: bench press (ta sicer najmanj od vseh), deadlift ali squat, overhead press in pa power clean. samo to, 3x na teden, po 45-60min in je to to, za večino ljudi.

Verjamam pa, da je marsikomu bolj privlačno pač pump na mašinah, kjer se lahko pecse targetira iz 10 različnih strani :)
Tocno.
Vi govorite skoraj o BB, jaz pa o "telovadbi", da misice ne zaspijo, z vajami z nizko, ne coleman tezo :D
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Ajej...

To kar to darjan govori, je sicer po mojem mnenju in izkusnjah najbolj prijazno "zbujanje" oziroma "telovadba". Poleg tega ne gre samo za pumpanje, ampak od izbire vaj lahko tudi malo koordinacije med misicam in tako. Tele mašine fajn zgledajo, samo da naokoli prides cez vse misice, moras ne vem koliko vaj narediti in casovno traja se dlje. Te mine, še preden zacnes.

Dalec od karkršnegakoli BBja. Ki je odvisen od načina treniga oziroma protokola, ne masine. Hipetrofija se pac trenira drugace kot moc ali la misicna vzdrzljivost ali pa kaj tretjega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Kar jaz govorim je kontra BB, BB je delo na posamičnih mišicah ali zelo ozki skupini mišic, kar se dela na podobnih napravah kot omenja OP.

TO kar jaz omenjam pa so t.i. "kompleksne vaje", kjer dela praktično celotno telo. Poleg mišic pa se tudi krepijo kosti, hrustanec in vezno tkivo, kar se sicer pri BB vajah tudi, ampak ne tako obsežno.

Ps, recimo power clean pa še skrbi za explozivnost telesa, kar marsikdo pozabi, ki zavije v "fitnes"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Hmm...potem skoraj raje nadaljujem s klopjo in palicami.
Hvala za komentarje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe