Domača akustika

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Malo gledam, da bi si doma nadgradil sistem za filme in glasbo.

Zapel sem za Onkyo SR 506/507 in pa par Jamo S-718 zvočnikov. Dodal bi le še center, kak C60CEN.

Bi bil to ok sistem?

Kolikor gledam, je možno na receiver preko optike peljati tako Xbox360, kot WD HD TV. Na kak način lahko priklopim siol kišto? preko HDMI in nato preko HDMI v tv (se prenaša tudi zvok ali le slika?)?

hvala za pomoč
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.149
5.289
113
Meni se siol kišto ne zdi smiselno peljat s hdmi preko reciverja, ker boš reciever moral imet prižgan tudi, če boš gledal dvevnik, 24ur itd.
Cicer pa niti ne vem kake izhode ima siol hišta. Ali ima ločene audio izhode?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Če se boš odločil za Onkyo receiver, vzami obvezno 507 model, ki ima že DTS HD master audio in Dolby Digital True HD dekodere. To boš rabil za Blu-Ray, pa 506 model ima itak samo HDMI pass-thru (switcher)...to pomeni da boš mogo kljub HDMI kablu vlečt še optiko do receiverja, če boš htel recimo iz XboXa zvok poslušat preko receiverja.
Za zvočnike pa...jaz imam doma manjši model S606 in preden sem jih domov pripeljal, sem jih poslušal pri prodajalcu priklopljene na nek višji model Onkyo receiverja...pa me ta kombinacija ni najbolj prepričala. Taki hladen zvok, nič kaj prepričljivo mi ni delovalo. Podobno je bilo, ko sem jih priklopil na Yamaho, tam je bil pa preveč agresiven zvok, srednji toni preveč dominantni. Precej bolje je bilo pa z Harman-om in Marantz-om. Res pa je, da je meni všeč bolj mehek zvok z poudarjenimi nizkimi toni...
Tako da glede receiverja ni druge kot testirat, sploh če boš še glasbo poslušal preko tega sistema. Če so ti pa pomembni filmski efekti, je pa edina prava izbira Yamaha (tu nima konkurence, povozi vse na celi črti).

Aja pa še glede zvočnikov....ker imajo bas enoto na strani, je postavitev kar komplicirana da dosežeš taprav zvok. Proizvajalec priporoča da sta bas enoti obrnjeni ena proti drugi, ampak v mojem primeru je bila taka postavitev živi polom. Čez par dni, ko sem se pa odločil zamenjat L in D zvočnik je bil pa efekt neverjeten. Čisto drugi svet
smile-1.gif
S718 ima na srečo bass reflex spredaj, tako da oddaljenost od zadnje stene ne igra vloge, pri mojih S606 je pa še to pomembno. Rabijo odzadaj vsaj 30 cm lufta, ob straneh pa tudi tu nekje.

Prijeten nakup in poslušanje ti želim
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
hvala za daljši odgovor.

Bi center pasal k omenjenim zvočnikom? Bi bilo za filme bolje dodati še dodaten subwoofer?
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
C60CEN bo pasal zravn, brez skrbi. Glede wooferja so pa mnenja deljena - nekateri trdijo, da ti zvočniki (S606, S718, ipd...) ne potrebujejo še dodatnega wooferja. Tudi jaz sem tako mislil, dokler ga nisem nabavil
grin1.gif
Pa imajo moji front zvočniki vsak 2 x 10'' bas enoto...
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
še eno vprašanje..receiver onkyo 507 ali 607? Je edina prednost 607 to, da prenaša tudi zvok preko HDMI ali sem kaj spregledal?