Dokler štrajkajo taki, pomeni da Janša dela prav

ferdo

Guru
3. sep 2007
7.913
2.602
113
Ljubljana
hmpg.net
Kako če bit protest zakonit, če pa je bil prepovedan in neprijavljen?
A če ti s puško in tud drugač, streljaš kozle, čeprav jih je prepovedano streljat in če za povrh te puške še prijavljene nimaš, je to po tvojem še zmeraj vse zakonito?
Ti Mare2, po mojem, nekaj močnega kadiš.
Zagotovljena je pravica do mirnega zbiranja in do javnih zborovanj.
Vsakdo ima pravico, da se svobodno združuje z drugimi.
Zakonske omejitve teh pravic so dopustne, če to zahteva varnost države ali javna varnost ter varstvo pred širjenjem nalezljivih bolezni.

• Všeč mi je
Reactions: hooger

ferdo

Guru
3. sep 2007
7.913
2.602
113
Ljubljana
hmpg.net
Zakonske omejitve teh pravic so dopustne, če to zahteva varnost države ali javna varnost ter varstvo pred širjenjem nalezljivih bolezni.

Zakonske - le kaj bi to pomenilo?

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
Kako če bit protest zakonit, če pa je bil prepovedan in neprijavljen?
A če ti s puško in tud drugač, streljaš kozle, čeprav jih je prepovedano streljat in če za povrh te puške še prijavljene nimaš, je to po tvojem še zmeraj vse zakonito?
Ti Mare2, po mojem, nekaj močnega kadiš.
No comments. Temu se sicer reče politični primitivizem. :)

• Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113

Zakonske - le kaj bi to pomenilo?
Zakonske ja, ne pa "z odlokom". Zakone - odločanje o zakonih je treba prepustiti zakonodajalcu. Toje državni zbor.

Pri nas imamo enega pacienta, ki sploh ne rabi državnega zbora, ne rabi strokovnih služb za Kovid, ne rabi Ustavnega sodišča. Nič ne rabi.

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
2.976
2.063
113
Itak, saj se vidi na sliki, da je angelček.

Neverjetno! Nujno si oglejte video, ki prikazuje kako si Jaša Jenull služi  kruh! - Utrip-Ljubljane
Vidim da te je s to pojavo zelo očaral.

Gavran

direktor!
22. jul 2007
7.337
2.964
113
Nuku`Alofa
Zagotovljena je pravica do mirnega zbiranja in do javnih zborovanj.
Vsakdo ima pravico, da se svobodno združuje z drugimi.

Vsakdo ima pravico vozit avto.
Vsakdo ima pravico odpreti podjetje.
Vsakdo ima pravico do potovanj v tujino.
Vsakdo ima pravico do izobraževanja.
Vsakdo ima pravico pisat po forumih.

Le določene pogoje je treba izpolnjevati...

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.389
508
113
Sam sem samo citiral Ustavo Republike Slovenije (ki je ravno praznovala 30 let) 42. člen, ki govori o pravici do zbiranja in združevanja.
Te knjige nekateri nikakor nočete prebrati, uporabljati ali razumeti.
Nekateri (tudi na tem forumu in v vladi) je tudi ne razumejo. Tudi če bi jo 8x prebrali.

Denis

Guru
22. jul 2007
27.075
4.423
113
Sam sem samo citiral Ustavo Republike Slovenije (ki je ravno praznovala 30 let) 42. člen, ki govori o pravici do zbiranja in združevanja.
Žal...zakona ni in zato je zbiranje dovoljeno, ok niso pomembne okoliščine.

Ampak...ko pomisliš, da eni dejansko umrejo od virusa in da že vsak pozna nekoga, ki je umrl od tega, pa še vedno ni dovolj, da bi ljudje zaradi drugih ljudi spoštovali ukrepe, ti to lahko pove samo to, da gre za vsesplošno psihozo, ki jo začne neka skupina in ji drugi sledijo, kot neka sekta.

Enostavno ni več človečnosti med ljudmi, češ BMK za tebe. Lahko kdo razume to "vrednost teže zbiranja ljudi" pred zdravstveno varnostjo ostalih?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
8.031
2.611
113
Lahko gremo tudi tako, da bodo eni razumeli ustavo.
Po ustavi imam pravico do svobode gibanja, drži? .. Drži!
Torej se lahko sprehajam po avtocesti, za meboj pa se ustvari kolona do Postojne. Saj imam pravico do svobodnega gibanja, a ne.
Pa preden se kdo vpiči da mi hojo po avtocesti prepobeduje zakon o ZPrCP, sem skozi te dve leti zasledil veliko odlokov in tudi spremembe zakonov, ki omejujejo gibanje na prostem pod določenimi pogoji.

• Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
3.590
1.154
113
Torej se lahko sprehajam po avtocesti, za meboj pa se ustvari kolona do Postojne. Saj imam pravico do svobodnega gibanja, a ne.
Pa preden se kdo vpiči da mi hojo po avtocesti prepobeduje zakon o ZPrCP, sem skozi te dve leti zasledil veliko odlokov in tudi spremembe zakonov, ki omejujejo gibanje na prostem pod določenimi pogoji.
Seveda drži kot tudi, da včasih tovornjakar med vožnjo koga spregleda. In se čakanje podaljša za čas postopka pri ogledu.

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
2.690
2.643
113
Točno.
Usedeš se na sredino AC in začneš brati ustavo.
Če ti kdo kaj reče je pa to samo neizpodbiten dokaz v kakšni tiranski diktaturi živimo pod Janšo.