Dobro nas skubijo

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Ravno iz avtosole v Spaniji, ker zelim nardit izpit za tezek motor.

Strosek:

100 € drzavni izpit iz teorije + izpitna voznja + izdaja dovoljenja. 2x lahko ponavljas za to ceno, tretje ponavljanje stane 190 €.

30 minut poligona: 25 €.
60 minut voznje v prometu: 50 €.

150 €: vpis v avtosolo + tecaj CPP + pole, skratka, komplet.

Lepota tega je, da lahko tecaj CPP preskocis, ce mislis, da se bos za izpit sam naucil teorijo. Tudi ce ne vzames tega pri avtosoli, ti prodajo ure na poligonu/prometu. Naceloma lahko prihranis 150 €.

Omejitve ur ni. Kulker si neroden, tulk ur rabis.

Sklepam, da se vsi motoristi pobijejo, ker jim ni treba odfurat 20+ obveznih ur.

LP,
PIC
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
No ja, cene na uro so skoraj 2x višje od naših najugodnejših. Ceneje pridejo skozi zgolj samouki in izkušeni vozniki, ki ne potrebujejo ur vožnje. Ker z 10 urami in tečajem si na slovenskih cenah, pri čemer pri nas dobiš dvojno količino ur.

btw. a si se preselil v Španijo al kako? Sam sem namreč spraševal kako je s priznavanjem izpita iz ostalih dežel EU in so mi dejali, da ni problema, ampak moraš tam dokazano bivati vsaj 6 mesecev. Bilo pa je to kakih 10 let nazaj, po pristopu v EU, kolega je namreč opravil izpit na Cipru za šalo malo, ampak je bil dol na mednarodni misiji. Jaz kot turist bi se takrat za menjavo v našega lahko obrisal pod nosom.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.033
3.924
113
Jaz sem letos naredil izpit za motor v Grčiji, ker je zmanjkalo 50 ccm skuterjev me je lastnik povprašal če znam to vozit, sem reko itaq pol pa je bila tesna vožnja po ulici gor in dol jaz sem zategnil na polno kolega pa je nekaj ciclal in sem si prislužil novi 150 ccm skuter SYM Synfony on pa starega.

No kasneje sem izvedel da je lastnik izposojevalnice glavni Policiski komisar na spodjem delu Lefkade.

Omejitev je bila ne se vozit do glavnega mesta Lefkas ampak to je bilo za skuterja itaq predaleč
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Waw, pol se loh vozs sam po Lefkadi, ker car.
hysterical-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Jaz sem letos naredil izpit za motor v Grčiji, ker je zmanjkalo 50 ccm skuterjev me je lastnik povprašal če znam to vozit, sem reko itaq pol pa je bila tesna vožnja po ulici gor in dol jaz sem zategnil na polno kolega pa je nekaj ciclal in sem si prislužil novi 150 ccm skuter SYM Synfony on pa starega.

No kasneje sem izvedel da je lastnik izposojevalnice glavni Policiski komisar na spodjem delu Lefkade.

Omejitev je bila ne se vozit do glavnega mesta Lefkas ampak to je bilo za skuterja itaq predaleč

Predaleč? Če je šlo z 80 ccm Typhoonom preko in počez celotne Lefkade (praktično vsak dan), zakaj ne bi šlo s 150 symom (karkoli tajvanskega je že to)??.
grin1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pred cca 30-imi leti sem se eno soboto zapeljal z APN-6 do bližnjega mesta, ob 8.00 sem pisal teste. Ker nas je bilo kakih 10, je trajalo pol ure, da so popravili. Večina nas je teorijo naredila (sam sem kak mesec pred tem naredil za B, tak da sem nekaj znal). Potem smo šli v vožnjo dva po dva v skupini. Meni je znanec posodil "izpitno štirko", ki je šla še manj kot moj APN-6. Vnaprej so povedali vsakemu paru, kam se je treba peljati, kje se morata zamenjati in to je bilo to. Nekaj jih je padlo tudi tu. Tisti, ki je bil z menoj v paru, je denimo spregledal stop znak, ker ga je tovornjak skoraj zaparkiral. No, skupno pa nas je blizu polovice naredilo.
Pod črto, ob 12.00 sem že imel A kategorijo v žepu. Tisti, ki niso imeli v glavi, so pobili s tem v žepu ali brez. Enako kot danes.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Če smo že pri zgodovini: leta 1967 je bila izpitna vožnja v treh variantah narisana v preddverju izpitnega centra na Povšetovi, obvezno je bil v tej trasi vsaj en semafor.
wink-1.gif

Ko so me poklicali, sem izvedel po kateri trasi bom peljal. Član komisije se je zadaj peljal s Puchom in mi na koncu povedal kako je bilo.
Naredil sem šele drugič, prvič sem menda premalo časa stal pred 'stop' znakom.
Spomini...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
In potem se v tretjem tisocletju najde en "pametnjakovic", ki ima veze pri zakonodajalcih, da mu zrihtajo posel, ker bi on mel avtosolo in voila, mors furat vsaj 22 ur.....plus, odvzem izpita, ITAK, ker biznis more laufat.
bonk.gif