Dobra spalna vreča...

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Tema o dobrih šotorih je že odprta in s svojim pisanjem ste me navdušili, da si ga bom verjetno kupil za nslednjo sezono. Ker sem glede vprašanja šotora to izgleda že rešil, me sedaj zanima kakšna dobra spalna vreča in mogoče blazina na kateri se spi v šotoru. Torej, zanimajo me 3 spalne vreče ( 1 zame in 2 za otroka 15 in 10 let ), ter nekaj na katerem se dobro spi v šotoru. Sam obvezno potrebujem tudi vzglavnik, saj brez tega ne morem spati. Obstaja to tudi za v šotor, ali pa ima že spalna vreča dvignjeno vzglavje? Razmišljam, da bi naslednjo sezono z otrokoma usekali kakšen Road Trip recimo do Andore in mogoče Španije. Spali bi po kampih, v dežju bi seveda vzel sobo, tako da ne potrebujem nekaj za v Himalajo! Seveda pa želim dobro robo, za pameten denar! Šotor sedaj vem kateri, ostalo ( spalne vreče in poden ) pa želim izvedeti od vas! Se pa ne mudi, ker je to plan za naslednjo sezono, tako da ni panike s kakšnimi razprodajami in ostalimi zadevami! Hvala!!!
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Za spanje samonapihljive blazine, imaš tudi dvojne za zakonca, zelo udobono.

Če misliš poleti kampirat ni neke potrebe po ultra splanih vrečah, tako da bo hofer, lidl kar v redu izbira. Blazino pa si zraven neseš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Ne potrebujem dvojne za zakonce! Samo zame in za otroka! Za spodaj pa samonapihljive blazine? Za vsakega eno? A je to tisto na Top Shitu ( Turbo maximus ali kaj že... )?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Glede spalne vreče je skoraj vseeno vzemi kaj takega da je komfort pri +10-15 ( raje 10) če slučajno kako noč zahladi. Za spodaj se dobijo samonapihljive podloge ( dobre so malo dražje) , lahko tudi turbič ki je fajn samo napihnjen mora biiti dovolj. Če ti ni problem prostor lahko uporabiš tudi eno na drugi tako da je postla res trda.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Jaz bi ti predlagal izlet do Decathlona (Udine). Tam boš našel blazine in/ali spalne vreče za potrebe, ki jih opisuješ. Razmerje cena / kakovost je dobro.

Kje v Udinah pa je ta trgovina? Kje v centru, ali mogoče kje okoli Carefour-a? Kadar grem v Udine pridem iz Trbiža, torej s severa!
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Jaz imam Northland spalko. Že 16 let in je ne menjam za karsibodi. Spanje noter vedno samo v gatah, pa ne zebe. Tudi na zadnjem zboru v letu- Brda, ni panike. Za spodaj pa zadnja leta prakticiram napihljivo blazino, ta veliko. Nobel je le nobel.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Glede na to, da boš uporabljal predvsem poleti, v relativno vlažnih krajih niakor ne kupuj kakšnih vreč polnjenih s puhom. Polnitev mora biti sintetika. Tiste do -5C (komfort +10C) bodo povsem dovolj. Preveri zadrgo, praktičnost (da se popolnoma odpre) in velikost, ko je zapakirana. Temu primerna bo tudi cena vreče.
Glede blazin: samonapihljive so v redu če boš velikokrat pospravljal, so pa praviloma dražje od klasičnih spalnih blazin. Če boš gledal samonapihljive ti priporočam trgovino Jysk v hali D (Emporium spodaj), kjer imajo precej ugodne zadeve. Klasična blazina ne zavzame nič več prostora kot samonapihljiva, je pa precej bolj udobna (ker je višja). Res pa jo je treba pred vsako uporabo napihniti, ampak glede na starost otrok to ne bo vzelo veliko časa. Pri napihovanju sam še vedno prisegam na Doppelhubkolbenluftpumpe, lahko pa poskusiš tudi s kakšnim 12V kompresorjem
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

No, to seveda ne drži. Če imaš samonapihljivo 7cm+ blazino spiš dosti bolj udobno kot na maximusu ali podobnih napihljivih zadevah. Testirano.

Maximus je sploh neprimeren, ker ga moraš precej napihnit, da je primeren za spanje, da ni premehek, kar pa privede do tega da spusti.

Dejansko spiš na samonapihljivi kot na jogiju "dormeo", ki je isti princip. Seveda pa si ti takšne blazine ne boš privoščil
smile-1.gif


Poleg tega pa če imaš manjšo napihljivo ima še tiste reže, ki tudi niso vrhunec za spanje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Če si se že odločil za kampiranje ter za nakup šotora Quechua v Vidmu, boš v Decathlonu, ki je dobesedno v isti stavbi kot Carefour, ko prideš iz severa v Videm, dobil za kampiranje še vse ostalo.

http://www.decathlon.it/campeggio.html

Obral sem že cel kup trgovin s kamp opremo in takšne izbire ter cenovnega razpona, kot je v Decathlonu, nisem našel še nikjer boljše.

Na zgornjem linku klikni "materassini", če te matra italijanščina, pa lahko gledaš Decathlon UK za angleški jezik. Edino zaloge je fajn preveriti online preden greš v Videm.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Še en nasvet za spalno vrečo - zgoraj so ti že prav povedali, jemlji comfort za okoli 10°C in pa vzemi pravokotne (recimo tole). Če boš imel tri in bo vroče, si lahko samo delno pokrit, tiste koničaste spalne vreče (ozke pri nogah) vsaj mene zelo motijo.

Če pa je hladno (v Andori bo
grin1.gif
) pa rešiš zadrego z dodatno deko.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Hvala lepa za informacij! Prvič ko bom spet v Udinah se oglasim v Decathlonu in malo prečekiram ponudbo! Relacija Andora je samo ena izmed idej in mi je zanimiva. Sam ne maram poležavanja na plaži in mislim, da bi otrokoma in meni bolj odgovarjal kakšen Road Trip. Ustaviš se tam kjer ti paše, si kaj ogledaš, prespiš v kampu za nekaj € in zna iti lep dopust za ne preveč denarja! Mislim da na takšnem Road Tripu je mogoče še največji strošek hrana. Sendvičev, razen za zajtrk ali malico ne bi jedel. McDonalds in ostalega galofaxa, pa ne maram. Nekje sem prebral, da je v Genovi največji akvarij v Sredozemlju in to bi bilo tudi zanimivo pogledat, kot za primer!? Ima kdo kakšne podobne izkušnje z raznimi Road Tripi po Evropi?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
sj ti ni treba ravno v udine hodit vse kupovat...dobiš tudi pri nas dobre stvari za ugodno cene.
recimo v intersportu imaš od mckinleya...za takšno kampiranje kot boš ti rabil bo čisto vredu. malo pojdi pogledat zdajle ko so še razprodaje.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Fadil, poglej pod fotoreportaze..imas cel kup potopisov z uporabnimi podatki. Najvecji strosek na roadtripih pa si sledijo tako:
-kampi
-gorivo
-cestnine
-vstopnine
-hrana

Drugace pa vidis v mojem podpisu link, pa ga klikni...je nekaj fotografij z Provanse, akvarija v Genovi, Cinque Terre (ceprav tole je izlet bolj za pare, kot pa za oceta s sinovoma)....

LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Fadil, poglej pod fotoreportaze..imas cel kup potopisov z uporabnimi podatki. Najvecji strosek na roadtripih pa si sledijo tako:
-kampi
-gorivo
-cestnine
-vstopnine
-hrana

Drugace pa vidis v mojem podpisu link, pa ga klikni...je nekaj fotografij z Provanse, akvarija v Genovi, Cinque Terre (ceprav tole je izlet bolj za pare, kot pa za oceta s sinovoma)....

Sem prebral tvoje potopise že pred časom in so super! Na Nordkapp z otrokoma ne bi šel, ker je predaleč, ampak kam bližje pa ni problema. Saj tole kampiranje pride v poštev bolj v EU, kjer je spanje relativno drago. Bivša Juga in vzhod je itak poceni, tako da tam se koristi kmečki turizem za nekaj €! Moje pisanje in zbiranje informacij se nanaša na naslednje leto, tako da se itak nikamor ne mudi. Hvala vsem in kar pišite o izkušnjah s terena, mnenja... Me zanima vse in vas rad berem!
zmaga.gif


LP
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.888
7.117
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Jaz imam Northland spalko. Že 16 let in je ne menjam za karsibodi. Spanje noter vedno samo v gatah, pa ne zebe. Tudi na zadnjem zboru v letu- Brda, ni panike. Za spodaj pa zadnja leta prakticiram napihljivo blazino, ta veliko. Nobel je le nobel.

Stari, ti si motorist in imaš debelo kožo! Po šotoru se mislim valjati samo poleti, tako da sploh ne razmišljam, da bi me zeblo! Tudi za motor si bom omislil za naslednje leto kakšen šotor ( samo zame ), če bom šel na kakšno daljšo furo proti zahodu!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
če se pod pojmom "napihliva blazina" smatra razne maximuse in podbno sranje, potem beseda "nobel" tukaj zraven nikakor ne paše, ker se spi za qurac gor. Misliš pa da je nobel ja, ko prešaltaš iz pene. Ampak ko enkrat spobaš dobro samonapihljivo, potem res vidiš kaj je "nobel". Jaz sem za svojo dal okrog 80, neka jaka, firma, (artiac-nekaj takega), spim gori čisto brez zajebancije 5x boljše kot na domačem ultra najboljšem top crap memory pena dormeotu. Ko sem se po 2 tednih prestavil v domačo pojslo sem bil kr razočaran