Dober serviser za montažo/servis klime

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Ne vem, če ima Igi čas hodit okoli Lj, zato iščem enega majstra, ki ve kaj dela.

Težava. Očitno od letos moja klima kondenz ne "pošilja" več čez cev, ampak zamaka nekje v fasadi, saj teče ob prižgani klimi kondenz čez fasado.

15 let je bilo vse OK, lani pozimi pa so ene 2x vrtali za klimo pod mojo in sem skorajda ziher, da so očitno "prebili" tudi mojo cev, kar pa se od zunaj ne vidi. Tako da ne vem, kaj točno bi bilo, bi bilo pa fino pogledat kmalu :)

Hvala za vse predloge.

Aja, klima je Mitsubishi, notranja enota je bila lani spucana.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.332
5.660
113
Fasado bo potrebno 'odpreti', da prideš do prebite kondenzacijske cevi.

Za to ne potrebuješ klimaša.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.435
1.054
113
Celje
Obišči stran
Ne vem, če ima Igi čas hodit okoli Lj, zato iščem enega majstra, ki ve kaj dela.

Težava. Očitno od letos moja klima kondenz ne "pošilja" več čez cev, ampak zamaka nekje v fasadi, saj teče ob prižgani klimi kondenz čez fasado.

15 let je bilo vse OK, lani pozimi pa so ene 2x vrtali za klimo pod mojo in sem skorajda ziher, da so očitno "prebili" tudi mojo cev, kar pa se od zunaj ne vidi. Tako da ne vem, kaj točno bi bilo, bi bilo pa fino pogledat kmalu :)

Hvala za vse predloge.

Aja, klima je Mitsubishi, notranja enota je bila lani spucana.
pa mogoče veš "traso" cevi za kondenz? Kakšne so cevi za kondenz? Morebiti je samo spodaj na iztoku zamašena...

Če je res prevrtana je kr precej dela to poiskati in sanirati.

Imaš kakšno drugo opcijo odtoka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.438
1.011
113
Obišči stran
Evo, mislim, da smo danes uspeli. Sem aktiviral upravnika, ki je potem klical spodnje sosede, ki so zadnji montirali klimo.

No, na koncu se je izkazalo, da je cev za kondenz, ki pride iz fasade od tega soseda (stara napeljava), moja pa je bila pri njegovi napeljavi. So očitno za***** fasaderji, ko so delali blok. Do danes sem bil namreč prepričan, da je ta cev ki gre iz fasade od moje klime moja...

So odprli fasado kjer so blindirali te stare cevi in je bila notri moja cev, valda tekla direkt za fasado... Danes niso uspeli do konca uredit, se pa sanira jutri/sredo, odvisno od vremena.

PS: druge opcije odtoka ni :(