Do Insbbruck-a via.?

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Torej če je kdo vozil z MB, pa pozna to pot, kje je bolše, da ga cuknem do Graza in nato v smeri Salzburga,
al se ognem grazu in se držim levo, pa ga haram via. Klagenfurt (tu se spet lahko na prvo ruto priklopim, al pa ga
dalje levo vlečem. Te tri poti se razlikujejo za 30km +/- in 30min +/-, tako da iščem najpreprostejšo s čimmanj providami,
tropasovnica bla bla, skratka kaj je lažje.


Hvala.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Glede na to,da sta poti do Salzburga skozi Wels ali Celovec podobno dolgi, bi jo jst mahnil kar mimo Welsa in še plačilu tunela Katchberg se izogneš (10€). Če se ti pa ne mudi pa bi jo mahnil mimo Celovca do Spitala, potem pa Lienz, Kitzbuhl, Innsbruck.

lp
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ne mudi se mi, zato sam mislim na klagnfurt pa tam z "leve" gor... Za 10€ grem gori že na meni + mali pir
smile-1.gif



Mudel, kje si ti Linz našel, to je 150km s poti
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.


Sem spekel klasiko salzburg, čez .de, nazaj v .at in via Ins.

Tekoč promet, 160-170 brez težav, smo se našli trije na avtobanu smo lepo v konvoju sekali skor 140km en za drugim.

Umaknili smo se le dvema E klasama z arabskimi tablicami in tam ene 200 potovalne mimo nas. (rdeča tablica pa
cikcak črni heroglifi...)
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
A nekdo buče prodaja. po A8 160-170 kmh.A8 je najstarejša nemška avtocesta, v bistu vija vaja, in skoraj vsakih nekaj kilometrov omejitev 100.Pa še precej fiksnih radarjev in policajev.
grin1.gif
 

Tahudfirbc

Pripravnik
3. maj 2010
304
0
16
Za mizo
In kje si jo smodil 160+ tortej.Po A9 kjer je polno policije ali pa po Inntalavtocesti, kjer imaš za vozit samo prehitevalni pas, ker je vozni pas šlepar za šleperjem.Da ne omenjam omejitve 100 kmh zaradi Feinstauba od Kufsteina do Innsbrucka.
Pravi kmetje so buče že pospravili
aplauz.gif
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Čez Lienz, po navadni cesti pa na Brenner. Še vsaj kaj narave vidiš.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Po kateri poti se splača it iz Obale v Linz?

Preko Jesenic ali preko Maribora?
Via Michelin pokaže malenkost prej in malenskost manj kilometrov čez Jesenice (mimo salzburga). Se mi pa zdi da pride več plačilo tunelov in da je v primeru snega gneča, medtem ko "preko Maribora" tega problema naj ne bi bilo.
Vaš nasvet.
LP
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Nisem še fural čez jesenice, mam namen aprila ker morem spotoma v LJ, ampak pot skoz Totiland do Linz-a je kamilica, autoban dok
oko segne, v Linzu maš pa tut 3 al 4 nevem natančno izhode, odvisno v katero smer pičiš dalje. Jaz ti svetujem skoz MB, pot je super,
čez Jesenice pa (še) ne poznam.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Čez MB ni plačljivih tunelov.
Čez jesenice imaš pa Karavanke in Turski tunel. Oboje skupaj 32€ za tja in nazaj.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
To ni res. Tudi na A9 imaš dva tunela za plačat.

Iz obale greš čez Ljubljano in ti je skoraj vseeno ali greš čez Jesenice ali čez Maribor - razlike v km je komaj kaj, ravno tako v času. Jaz raje vozim čez Jesenice, ker je A10 med Beljakom in Salzburgom manj obremenjena (če ni počitnic). Zgosti se od Halleina mimo Salzburga do Mondsee-ja, potem je do Linza mir. Pri nas imaš gosto do Gradca in še malo čez, potem je OK

Kar se pa tiče plačila tunelov:
- čez Jesenice: Karavanke 6,5 + Tauerntunell 10 = 16,50 EUR
- čez Maribor: Gleinalm 4,5 + Bosruck 7,5 = 13,00 EUR

EDIT: pa vsi tuneli (razen Karavanke) na A10 do enosmerni, medtem ko sta oba plačljiva na A) še dvosmerna. Poleg tega je lep del A) pred Kirchdorfom tudi dvosmeren (80)
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Čez MB ni plačljivih tunelov.
Čez jesenice imaš pa Karavanke in Turski tunel. Oboje skupaj 32€ za tja in nazaj.

Odvisno kje se držiš, jaz se držim desno, pa plačaš enkrat 4 enkrat pa 7eur. Prišparam pa okol 40km,
pa negre se za km, gre se zato da je manj prometa.