Displayport/HDMI adapter ne dela

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Pravkar kupil adapter iz Display<porta na HDMI, pa monitor ne zazna vira. Do sedaj sem imel DVI in je vse delalo bp; ko sem si pa omislil to pogruntavščino da (naj) bi bila boljša slika pa ne dela. oz. da ne znam nastaviti....

Kupil sem pa tole zadevo

https://www.mimovrste.com/doda...-cv0057?src=sug
MB je GA-Z170-HD3p; OS je win 10, grafika je pa integrirana....
Monitor je HP ZR24w in ima samo DVI VGA in Displayport priključke....

Za kakšen nasvet se priporočam...

LP
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
- Je signal na DP portu?
- Je na monitorju kot input izbran HDMI?
- Je HDMI kabel ok?
- Če gre za prenosnik, je nastavljen ali mirroring ali extended desktop in kako je nastavljena ločljivost? Grafična zazna monitor?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.403
485
83
::1/128
Če prav razumem, imaš HDMI izhod na plati in DVI/VGA/DP vhode na zaslonu?

Kaj ne dela to samo v smeri DP->HDMI, ker znajo naprave preko DP uporabljati tudi kodiranje, ki ga uporablja HDMI? Obratno pa ne vem, če gre s pasivnim adapterjem.

Še najlažje bo uporabit HDMI->DVI pretvornik oziroma kabel.
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Hvala za hitre odgovore...
@plexix: na monitorju je normalen DP in ne mini, ampak če se da tam takšen adapter dobiti, potem je to koristen nasvet

@alfabet ne vem, kako ugotovim ali je sognal na DP portu; na monitorju je nastavljen autoscan, HDMI kabel je pa tudi nov....
gre pa za namizni računalnik
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Na DisplayPort pozabi, ker na računalniku nimaš izhoda (kot si že sam ugotovil adapterji DP -> HDMI delujejo le v eno smer).

Zakaj sploh hočeš zamenjati DVI? Slika ne bo nič drugačna, saj je pri DP prenos slike pravtako digitalen. Razlika je edino pri VGA, tisto je navadno dobro samo za na razdalji 10m gledat.
 

Iapetus

Pripravnik
23. okt 2013
70
0
6
Oddaljena....
Prvenstveno zaradi slike; ampak če je enaka kakovost slike, potem res nima smisla se zafrkavati s tem....

Še dobro, da lahko kupljen izdelek vrnem nazaj.....

Hvala vsem za nasvete!

LP
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.468
2.936
113
Sam sem kupil pretvornik DP -> HDMI, da sem na enem starem računalniku, ki je imel Quadro grafično lahko spravil signal na TV. Grafična je imela samo dva DP izhoda in VGA. Dela še zmeraj BP, je pa tisti pretvornik na kablu.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.685
757
113
Imam kabel za prodati nov nerabljen , meni ni delal v polni resoluciji, sem potem grafično menjal, vendar ta kabel dela le v smeri na računalniku DP na monitorju DVI . V tej smeri dela - stestirano v obratni smeri pa ne deluje tako, kot bi si želeli in zmanjša polno resolucijo .

Če rabiš me kontaktiraj na ZS, lahko tudi stestiraš.


BTW če bi hotel DP na HDMI, bi rabil poseben kabel iz DP na 2 x HDMI in tudi 2 vhoda HDMI na monitorju, potem bi šlo v polni resoluciji in ja taki kabli obstajajo.
 
Nazadnje urejeno: