Disk Structure is Corrupted and Unreadable, težava s pokvarjenim MBR - kako rešiti podatke

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pozdravljeni! Danes sem opazil, da mi računalnik ne zazna drugega diska. Po nekaj minutnem iskanju napake se je ob resetiranju pojavilo obvestilo, da se mora disk preveriti in seveda chkdsk ni šel skozi zaradi pokvarjenega MBR-ja.

Našel sem sicer program, ki relativno uspešno najde in obnovi podatke. Samo ker jih je ogromno - predvsem slik, me zanima, ali obstaja kak program, kjer lahko preprosto "poklikam" po vsebini diska z vključenimi mapami in jo lepo prenesem drugam? Namreč ob samem pregledu diska program najde vse mape in podmape, ko pa konča s pregledom pa sistematično zmeče slike skupaj, video skupaj itd... ker RES nimam časa za urejanje več kot 30 000 slik po datumih, mapah itd... (ja vem, nimam pravega backupa, tisto kar imam je pač staro leto in še malo) me zanima ali ima kdorkoli kako idejo, kako se lotiti zadeve, da si prihranim mukotrpno urejanje? Uporabljam pa win 7.

LP
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Sem že gledal ja. Upam, da bo šlo po tej metodi. Sprobam v torek in javim. Hvala
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Zadeva ne dela. Izpiše tole
16019653957284498559673891121155.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Potegn si dol Linux Mint...

Če maš 32bit sistem 19.3...če maš 64bit 20.04

Naredi live usb ali cd

Bootaj iz njega....da prideš v "live mode" <----- linux še ni instaliran!

Potem gledaš disk.... Najprej pobereš dol podatke ki jih rabiš

Potem pa z Gparted sformatiras v kak windows format...NTFS....

In probaj na novo al windows al linux
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
CHKDSK ne deluje, ker ne more obnoviti MBR-ja. Z linux-om isto... nikor ne pridem do diska razen preko namenskih programov, ti pa po svoje sortirajo vse skupaj, ni tako, kot sem imel sam urejeno. Slike sem nekako poštimal, ker imajo hvala bogu time stamp, za video datoteke je pa še vedno problem... se jih ne da urediti po datumu, ker se ob recoveryu datum nastanka prestavi na današnji datum. Hvala za pomoč, pa če ima še kdo kako idejo se priporočam :cool:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Važno da si rešiš podatke....sortiral jih boš lahko kasneje!
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
problem je, ker je tega OGROMNO. Ker sedaj moram gleda posnetek za posnetkom in jih sortirat... Muka... zato me zanima, ali obstaja karkoli, da se po domače naredi drag&drop z originalnimi imeni/direktoriji. Seveda v skrajni sili bo šlo ročno. Ampak mam potem doma dodaten "šiht" za vsaj nekaj tednov :) Ker se pa tudi sproti učim (sicer bolj lenoba, kot karkoli drugega) imam seveda sedaj avtomatski backup v oblaku ter na domačem serverju. Ampak seveda slaba tolažba.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
sej potem maš vse...če maš na serverju...ali??? :)

I feel u......pa mam sam 500Gb disk za pospravit na server :)
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Morda se nisem najbolje izrazil. ZDAJ imam vse na serverju, ko se mi je tole že zgodilo. Prej sem bil prelen, da bi zrihtal oz. da bi si backup naredil tako, kot se zagre :)
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
problem je, ker je tega OGROMNO. Ker sedaj moram gleda posnetek za posnetkom in jih sortirat... Muka... zato me zanima, ali obstaja karkoli, da se po domače naredi drag&drop z originalnimi imeni/direktoriji. Seveda v skrajni sili bo šlo ročno. Ampak mam potem doma dodaten "šiht" za vsaj nekaj tednov :) Ker se pa tudi sproti učim (sicer bolj lenoba, kot karkoli drugega) imam seveda sedaj avtomatski backup v oblaku ter na domačem serverju. Ampak seveda slaba tolažba.
Jaz sem "originalni" datum iz filma/slik pridobil s Total Commander-jem, z uporabo EXIF plugina.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Žal tudi na ta način ni šlo. Si bo treba zgleda zopet vse pogledat pa posortirat.... Hvala vsem za pomoč. :)
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
testdisk (free), getdataback (plačljiv, najdeš na travniku).
Hdd je očitno (vsaj delno) fizično pokvarjen.Preveri smart podatke.

Če kopiraš preko Total Commanderja, potem v njega nastavitvah označi, da ohrani datum (configuration, copy/delete -> copy date/time of directories).
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Evo, mi je uspelo.... z EaseUse data recovery programom in celevem dnevu brskanja. Tako da sem dobil/obnovil tisto, kar sem rabil. Disk sem zdaj formatiral in normalno deluje. Zgleda je bila software težava BMR-ja
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N