Digitalni signal!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.472
1.527
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Imam eno glupo vprašanje: Naročil sem Telemachov digitalni trojček(do sedaj sem imel samo analogni TV+internet). Pa me zanima, kaj je razlika sedaj-potem? Sedaj je navaden signal, potem bo pač digitalni, s tem, da TV zaenkrat ostaja čisto navaden , torej ni ne LCD, ne plazma! Torej, kaj sem pridobil, razen tega, da imam pri trojčku ceno isto kot prej samo za TV+internet, kar pa nima veze z bistvom vprašanja?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.135
4.002
113
Set top -box , več programov, možnost DD5,1 zvoka preko domačega kina, pa nikoli več snežne slike.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Ena og glavnih prednosti je TV vodič, ki kaže seznam kanalov z sporedom, da se pogledati vsebino filma itd... Pri preklopu med programi tudi pokaže kaj je trenutno na sporedu, koliko časa že traja in kdaj bo konec in kratek povzetek vsebine. Če si imel dosedaj dober analogen signal potem razlike v kvaliteti verjetno ne boš opazil, še sploh ne na CRT televiziji. Kot je že goraj napisano tudi ne bo več sneženja in ostlih motenj, a če imaš preslab signal (ali kable nekvalitetno razpeljane po hiši), potem DVB sploh ne bo delal (če je analognem slab signal pač malo "sneži", tukaj pa začne kar sliko prekinjat in je negledljivo). Ker se signal že digitalen ga je tudi bistveno lažje posneti in zato ima veliko sprejemnikov vgrajen tudi snemalnik.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Ena og glavnih prednosti je TV vodič, ki kaže seznam kanalov z sporedom, da se pogledati vsebino filma itd... Pri preklopu med programi tudi pokaže kaj je trenutno na sporedu, koliko časa že traja in kdaj bo konec in kratek povzetek vsebine...

Ki ga pa telemach žal ne zna usposobiti....
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
pa nikoli več snežne slike.
Namesto snega imaš kockanje ali pa črn ekran
evil.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Da ne odpiram nove teme.
Za dodatni TV sem nabavil set top box. In sicer pri naših sosedih; seveda za njihove programe.
Ker pa na severu Italije še niso prešli na digitalizacijo je stvar omejena na par programov.
Box sem priklopil po navodilih dela BP.
Fora je v tem, da ko hočem preklopit nazaj na anteno jo moram staknit iz boxa in vtaknit nazaj v TV, da lahko vidim vse ostale kanale.
Sobna antena ima še vhod prav tako box.

Če dodam dodaten kabel iz antene direkt v TV bo stvar delovala brez preklapljanja?
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
STB ima en vtič za anteno pa še enaga kontra ''samec'' ''samica''
wink-1.gif

Bom probal še z enim kablom pa da vidim
smile-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.866
751
113
www.jernej.org
Lahko tudi za radio... ampak na STB-jih je uporaben tudi za TV. To je v bistvu "pass-through", da lahko anteno napelješ še na TV (ali pa radio).
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.648
465
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Ali niso oni "kontra" namenjeni za radio?

Ne - to je najveckrat "prehodna vticnica" ki deluje samo, ce je sprejemnik vklopljen - ampak takrat ponavadi sam preklopi na AV-EXTx
wink-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Drugi je ponavadi za izhod proti TV-ju - to je neke vrste mostiček, da lahko gledaš digitalne in analogne programe - priklopiš kabel iz antene v sprejemnik in iz sprejemnika v TV ! Lahko pa slikaš sprejemnik in ti potrdim ali ovržem to hipotezo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik pumaxx pravi:
Eni zgleda še niso živeli v času, ko VCR še ni imel SCART priključka.
Aneda ne. Antena not, na drugi strani antena ven in v TV, basta.

Pa daj no vzeti kabel in probaj. A boste otroke tut tkole, teoretično delal? Ni čudno, da so bejbe vse tečne pri takih mencačih.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
52
Ljubljana
Bom poskušal.
Rabim samo kabel.
Ko grem kupit po čem naj vprašam, da ne bom izpadel budalo
redface-1.gif

Pa na eni strani mora biti ''samček'' na drugi ''samička'' verjetno?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja.
Lahko pa pogledaš priključke na STB in TV, kaj bi pasalo.
wink-1.gif


Kablu se sicer reče podaljšek.