Deponija Barje - Ljubljana - ne hodi !

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
Ker nisem zasledil teme, se mi zdi pa prekleto dobro obvestilo, namreč današnja izkušnja s prve roke je bila nora. Včeraj gremo s prikolico ob 18h tja, na rondoju en skrajno prijazen zaposleni in sintalovc ( sarkazem, odnos katastrofa, kot da smo ovce skup pasli), dobimo info da je konec za danes, čeprav je že 2 ure do zaprtja, ampak OK, pokličemo na VOKA, če delajo jutri in kdaj lahko pridemo, pravijo da odprejo ob 14h ampak da so ljudje že ob 12h tam (mislm WTF, kot da za iphona čakajo... ), ampak ok, si rečem bom jaz zjebal sistem in bom tam ob cca 13.... in potem šok, pridem tja, 1 uro pred dejanskim odprtjem, tam pa je bilo vsaj 1km kolone , cca 300m manj kot do rondoja ( tisti ki se tam vozite, boste že vedeli). Potem pa je trajalo točno do 16.45, da smo lahko zapeljali notri in razložili.

Pričakovana je bila gužva jasno, ampak da pa bom porabil 4 ure za to, si pa nisem mislil.... tako da če ima kdo kej za odpeljat, premisli 2x ali se ti da, namreč sistema neboš zjebal :)
Če pa že vseeno kdo misli it, vzemi si kej za jest, kej za pit , kej za počet,ker to je muka! Lacen ko pes, pa še Wolt ne dostavlja tja ampak samo 150m stran :D
 
  • Wow
Reactions: navlixx

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Normalno (nekje 15min čakanja) je edino za kosovni odpad in zeleni odrez, ki imata ločen pas s krožnega in svoje kontejnerje na peščenem delu. Za ostalo je kolona do krožnega.. Odprtje ob 14 je čudovita pogruntavščina ja.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
A ni že ob šestih odprto?


Sedaj je spet, prej pa še ni bilo....


JP VOKA SNAGA

19 h ·
Javno

BOCzaD2rwOa.png


Zbirni center Barje bo od jutri, 6. maja 2020, ponovno odprt od ponedeljka do sobote med 6. in 20. uro.
1f600.png
1f600.png

Dodaten prostor za zeleni odrez in kosovne odpadke ima drugačen delovni čas, in sicer od ponedeljka do sobote med 10. in 18. uro.
Oddajanje odpadkov zaradi preventivnih ukrepov (v zbirnem centru se lahko naenkrat zadržuje pet vozil) traja dlje časa, zato nastajajo daljše čakalne vrste.
Uporabnike prijazno prosimo, da odpadke razvrstijo že doma, dosledno upoštevajo navodila naših zaposlenih in spoštujejo varnostne ukrepe pri oddajanju odpadkov. Hvala!
1f64f.png
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
In potem se čudijo zakaj ljudje mečejo odpadke za prvi grm.


Čudiš se lahko samo ljudem, ki mečejo odpadke v grmovje, očitno jim res dosti manjka v možganih da naredijo nekaj takega,
kljub vem možnostim ki jih imajo v teh časih.

Nekdo ki zapelje smeti v grmovje, je nekje na istem nivoju kot tista familija v USD, ki je zadnjič ubila varnostnika v nakupovalnem centru,
ker jih niso v center spustili, ker mala ni imela maske gor.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
19. jul 2007
2.820
1.536
113
V soboto čakal točno 1,5 ure.
Na pločniku poleg kolone pa je bil zložen en kup odpadkov (TV, hladilnik, jogi - predvidevam, da vsebina ene prikolice).:obesise:
 
  • Wow
Reactions: navlixx

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
Sem bil danes ob pol devetih in čakal 15 minut. Nič hudega v primerjavi s tistim kar si nalepil.
Me pa nekj drugega zanima. Tam je bilo toliko otroških na videz odlično ohranjenih koles, kaj z njimi naredijo?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Sem bil danes ob pol devetih in čakal 15 minut. Nič hudega v primerjavi s tistim kar si nalepil.
Me pa nekj drugega zanima. Tam je bilo toliko otroških na videz odlično ohranjenih koles, kaj z njimi naredijo?
Če so bila na začetku, gre v center ponovne uporabe na Povšetovi. Če sedaj deluje ne vem, ampak tam lahko kupiš takšno robo. Je pa pred prodajo pregledana in mogoče poservisirana vsaj za silo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Nima veze direktno z deponijo Barje, ampak lastna izkušnja da je 90% folka budal na kvadrat. Doma namečejo na prikolico vse zmešano v refuzi, potem pa na prevzemnem mestu sortirajo, da razklad 1 avtoprikolice traja vsaj pol ure. :bonk:
Ai je težko doma vsaj tako sortirat, da v en vogal prikolice daš papir, v drugega folijo, v tretjega plastiko, da zmečeš dol v treh minutah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Hanzi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
ja ker ponavadi res na deponijo pelješ tak malo robe da lahko vsako v svoj vogal zlagaš.
Jaz imam vedno polno prikolico, pa zmečem v 5 minutah. Da, pripeljem že sortirano. Imam pa vedno debile pred sabo, ki mi vzamejo vsaj uro, ko nosijo spet en karton tja, potem folijo tja, pa eno kos stiropora, pa spet karton tja, pa tja, pa tja, in se šetajo gor pa dol po deponiji za iste vrste stvari. Saj ne vem, ali bi se bunil, ali bi jim šel pomagat, ali se samo pizdil po forumih. Folk nima 1eur za 10 vreč 200 litrskih, da bi doma vsaj papir, folijo, plastiko posortiral, pol pa tam 1 uro prebirajo s prikolice ali iz kombija.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem vesel, da živim v drugem mestu... Zadnjič peljal nekaj na odpad...porabil točno 1min in to brez čakanja...pripeljal direkt noter. Že večkrat sem peljal kaj...nikoli čakal niti 10s...vesel sem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

lost1

mnz
19. jul 2007
8.433
139
63
ja ker ponavadi res na deponijo pelješ tak malo robe da lahko vsako v svoj vogal zlagaš.
PButec ima prav, nekateri mečejo na prikolo kot da mečejo v smetnjak, potem pa dve ure na deponiji. Če si narediš malce reda, npr železo skupaj, les skupaj, kosovno skupaj itd... bos razlozil bistveno hitreje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe