Deejay Time - Power Mix celotna zbirka

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pozdravljeni oboževalci glasbe pozno 90ih
cool-1.gif


Zanim me, ali ima kdo izmed vas doma še original CD-je od "Deejay Time - Power mix"?

Namreč že večkrat sem pisal na Radio Salomon, pa nisem nikoli prejel nobenega odgovora
rolleyes-1.gif


Skratka - iščem osebo, ki bi imela celotno zbirko (od 1 do 29), katero bi mi bila pripravljena posodit, da si jo posnamem v FLAC formatu in shranim v arhiv. Na internetu se sicer dobi, ampak je v .mp3 formatu (slabša kvaliteta + nekatere pesmi so malo "popačene").

Tudi sam sem sicer kupil nekaj izdaj Power Mixa, vendar sem jih posojal okoli in nikoli prejel nazaj
frown-1.gif


Občasno se namreč s kolegi dobimo in obujamo stare dobre čase
nahrung002.gif


Če res obstaja taka dobra duša tukaj, naj se prosim javi (zapeljem se če je treba tudi na drugi konec Slovenije)
grin1.gif


 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Zakaj v flac? Če greš iz wav v flac boš dobil flac s kvaliteto wav-a. Drugače pa nimam. Predlagaj salomonu (kar bi moral že prej), da ti celotno zbirko prodajo po znižani ceni.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Iz wav kvalitete ne moreš dobiti boljšo kot wav. Flac ima res boljši tagging, ampak pri taki količini ti že wav vzame ogromno prostora. Naredi si 192 mp3-je in je. Če je za radio dovolj, bo tudi zate.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Flac je za arhiviranje bolj primeren kot wav, saj zavzame manj prostora. Poenostavljeno povedano, gre za stiskanje wav brez izgub.
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Flac je manjsi od wav? Kako vam to rata? File-i so po 100mb in gor, pri wav pa okoli 50
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
jaz imam sicer več kot 5000 maxi singlov iz 90ih niso v flac ampak večina je v 320kbps kvaliteti,kar je ok. Piši zs če te zanima.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Na slovenskih pašnikih dobiš vse. Saj je vseeno, ali je v mp3 visoke kvalitete (320, 192) ali flac, velika večina razlike ne opazi.
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Flac je manjsi od wav? Kako vam to rata? File-i so po 100mb in gor, pri wav pa okoli 50
Malce teorije: wiki
FLAC je lahko večji samo, če original WAV (npr. CD kakovosti, 16bit/44khz) konvertiraš v format z višjo bitno globino in/ali frekvenčno vzorčenje (kar seveda nima smisla).

@Technics111: MP3 zna biti za začetek vredu (če odšteješ zbirateljska nagnjena), zna pa se zgoditi, da če so razdeljeni po komadaih (načeloma so sicer to miksi), da boš pri predvajanju imel rahlo pavzo med njimi (MP3 doda "informacije" na začetku), razen če je bilo konvertirano z ustreznim MP3 kodekom, ki to podpira-doda informacijo kje je pravi začetek (in seveda predvajano s predvajalnikom, ki podpira "gapeless playback"). To bi bil recimo eden od razlogov, zakaj imeti originalni ("losless") zapis.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kar bi jaz naredil je to, da bi vsak CD posnel v 1 "skladbo", če se razumemo
smile-1.gif
zaradi tega mi tisti mp3-ji iz slovenskih pašnikov ne pomagajo nič, ker so rezani in kot pravi Naabo, so pavze med skladbami.

Flac bi pa imel zaradi tega, ker imam občutek, da manj zasede in je enaka kvaliteta kot wav format (vsaj v praksi tako opažam).

Technics111 - nekaj podobnega imam že jaz, ampak iščem prav kompilacije od Deejay Time-a
smile-1.gif
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Kar bi jaz naredil je to, da bi vsak CD posnel v 1 "skladbo", če se razumemo
smile-1.gif
zaradi tega mi tisti mp3-ji iz slovenskih pašnikov ne pomagajo nič, ker so rezani in kot pravi Naabo, so pavze med skladbami.

Tudi če so komadi razrezani... najdeš en free program, ki ti jih združi v en mix, pa je. Na pašniku P.... je celotna kombinacija mixov, ki so izšli na radiu Salomon.
Za program pa v strica googla vpiši Free Audio Joiner...
 

Naabo

Pripravnik
19. avg 2010
268
1
18
Citat:
Tudi če so komadi razrezani... najdeš en free program, ki ti jih združi v en mix, pa je. Na pašniku P.... je celotna kombinacija mixov, ki so izšli na radiu Salomon.
Za program pa v strica googla vpiši Free Audio Joiner...
Kot sem že omenil, združevanje MP3jev ne zagotavlja, da bodo komadi združeni v mix, kot je v originalu (torej brez zaznane prekinitve). Beri: Gapless playback.
 
Nazadnje urejeno:

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Citat:
Uporabnik Naabo pravi:
Citat:
Tudi če so komadi razrezani... najdeš en free program, ki ti jih združi v en mix, pa je. Na pašniku P.... je celotna kombinacija mixov, ki so izšli na radiu Salomon.
Za program pa v strica googla vpiši Free Audio Joiner...
Kot sem že omenil, združevanje MP3jev ne zagotavlja, da bodo komadi združeni v mix, kot je v originalu (torej brez zaznane prekinitve). Beri: Gapless playback.

Jaz sem včasih to počel z Steinbergovim Wavelabom - proces Audio Montage. Odstraniš tišino, namečeš noter datoteke, in vse postane en mix. Ob procesiranju program itak pretvori datoteko v wav, izvoziš jo pa potem po želji. Določiš lahko tudi indexe, tako da je v enem mixu več komadov, kot na originalnih CD-jih. Ni preveč zapleteno, je pa pač nekaj dela.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Sej v chromu ti prevede celotno stran... drugače pa celotne zbirke power mixov na netu v flac verjetno neboš našel nikjer, tako da ti je res edina šansa da ti prodajo (dajo) zbirko iz radia salomon. V kolikor dobiš iformacije iz njhove strani,če se da dobit zbirka nam javi, mogoče bo še kdo drug zainteresiran.

 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Sej a ni tistih dobrih komadov na power mixih glih ene 30 mogoce (corone itd), vse ostalo pa ringl spil in ciganija?

Ti bom dal en nasvet, to kar isces isci pod >eurodance< pa bos dobil vse to ali se vec.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Ni vse samo eurodance.Zvrst eurodance je zajemala predvsem obdobje od leta 1993-1997( Corona,Capella,Dj bobo,erotic,ice mc..itd).od 1998-2004 pa je bil "IN" italodance( gigi d agostino,preziosso,gabry ponte,mollela..itd.). Drugace pa poslusas bite in tocno ves kam kaj spada.Je pa res da so takrat bili se boljsi,komadi,ki pa jih niso dali na kompilacije deejay time,sploh vocal trance komadov je bilo malo morje odlicnih. Mixi od Dj Deepa so dobri,samo malo prekratki in tudi dj doboy je imel odlicne mixe,ter dj markski..tega je na tone
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
No jest kot sem mu napisal sem mu napisal za corone itd, ce pa isce novejse je pa italodance ja in so se sigurno kaksni boljsi komadi najdejo kot jih je djtime skupaj metal ker oni so metali kot vsi samo top skupaj kar pa seveda ni nujno dobro kot danes kar poslusamo po radijih samo da je najnovejse pa smo srecni.

Zame je aktualen iz tistega casa power mix eurodance torej nekak do 1998 leta, od leta 1996 hvala bogu nismo bili vec odvisni od djtimea in smo zaceli druge zvrsti mp3je iz kazaaja dol vlect
 
Nazadnje urejeno: