dd-wrt problem na Linksysu

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
En problem... imam dva Linksys AP povezana v bridge med seboj. Na obeh laufa dd-wrt, ne vem zdej verzije, skratka neke stabilne verzije.

Kadar prvi router zgubi internetno povezavo (če kaj zašteka ipd.) in posledično jo izgubi tudi drugi router, se jaz ne morem povezati na drugega brezžično samo zato, ker izgubi internetno povezavo. Ali je komu jasno zakaj se to dogaja? Lahko pridem gor samo, če se povežem s kablom. Preko wifi pa ne.

Ali je kakšen catch z nastavitvami?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
648
113
Kako je z DHCP serverji? Če teče le na prvem, potem bi lahko bil to razlog da se ti ne poveže na drugega. Samo da pa se ti preko kabla vseeno poveže pa je tudi malo čudno - razen če imaš na kablu nastavljene fiksne IPje na wifi pa ne?
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Točno tako, nastavi si fiksne ip-je. Stvar je v tem, da tebi DHCP dodeli prvi, drugi se samo prilagaja, ko pa prvi pade, pa drugi nima DHCP vključenega in ti posledične ne gre na njega wifi. Fiksni IP na wlan kartici je rešitev.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
nikjer ni nastavljen fiksni ip.

sploh mi ni jasno kaj ima veze to, če pade internetna povezava? ruter dela normalno, samo brez interneta je, noben računalnik pa se ne more povezat na tak ruter preko wifi, razen preko kabla
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.462
2.935
113
Imam tako konfiguracijo ampak ne morem probat, ker mi internet ne pada, mislim pa, da dela tudi če ni interneta.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Daniel, potegni ven kabel za internet pa ti bo "padel".

Ja normalno bi blo da lahko zlezeš na ruter četudi ni interneta. To nebi smelo imet nobene vloge, razen če je fora v kaki nastavitvi.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.462
2.935
113
My bad, moram se popraviti. Jaz imam čisto klasično brezžično omrežje na enem routerju, drugi pa deluje v Repeater bridge načinu. Ne vem sicer, če je kaka razlika, morda imaš isto. Vglavnem vsi klienti repeaterja dobijo IP od centralnega routerja, repeater pa ima svoj lasten ip na mreži.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
Še eno vprašanje glede Linksysovih ruterjev... ali se da s kakšnim wifi stumblerjem pregledati katere access pointe moj ruter sploh vidi? Ker v dd-wrt GUI vidim enkrat ene AP, drugič pa druge AP, vsakič se z refreshom spremeni.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Mogoče je tekst iz konteksta ampak kar se tiče linksysa , ga nobenem ne priporočam , imam vrt 120 n in ima same izpade povezave stalno . Skoraj vsaki 2 uri prekine povezavo , rešitev pa je samo izklop iz vtičnice in ponovni vklop . Naslednji bo verjetno netgear .
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
jah seveda če si pa kupil kozmetični ruter samo zato ker je lep. Tisti ki smo že 10let zadovoljni z linksysom si še vedno kupujemo edini pravi ruter s katerim lahko marsikaj počneš pa še vedno ne crkne, wrt54gl. Seveda pa ni lep ampak robusten
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Včasih je to res včasih pa ne. En wrt4gl mi je crknil po nekaj letih, doma sem imel še enega novega, ki mi je pa krepnil po pol leta. Obakat wireless del in ne, ni bilo nobenih neviht.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.539
61
48
meni sta tudi crknila dva wrt54gl ampak vsakič samo zaradi nevihte. Vsakič sem potem vzel enak model in tako priporočam vsakemu ki kupuje ruter.