Danska - Kopenhagen

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Konec avgusta me kliče dolžnost na Dansko. Torej par dni dela...pa potem par prostih dni. Potujem z letalom...hotel je že rezerviran...


Zanimajo pa me informacije od vas, ki ste že bili v Kopenhagnu: kaj si recimo poglledati v 3.dneh??
Nekje 3 do 4 dni bom imela cele proste.

Premikanje po celotnem Kopenhagnu je tako verjetneje nejboljše z Metrojem?

Hvala
roza.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
Premikanje po cph je najboljše z biciklom, če je nuja ga lahko vzameš tudi na metro.

Kar se tiče ogledov ne bom odkrival tople vode, tega najdeš polno... Iz glave kaj mi ni bilo všeč: razočaral me je Muzej dizajna, ni mi uspelo do pivnice / muzeja Carlsberg (baje ni nič posebnega).
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Definitivno Nyhavn....od tam pa z barcico mal po kanalih. Pa peske mal bluzis okol, da zacutis utrip. Trznica, pa se kaj bi se naslo. Muzeje gres pogledat ce bo dez.

LP
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Odvisno, kje boš nastanjena; meni se je najbolj obneslo podzemna + peš Honda. Center je obvladljiv peš, do npr. Christianshavna ali Norreporta pa greš s podzemno.

Kaj se splača pogledati ... peš tura po starem mestu (Stroget - najdaljša shopping ulica v Evropi, Nyhavn in ob obali do male morske deklice), meni je bil super etnološki muzej (brez vstopnine), Tivoli gardens bi priporočal samo decembra (ko naredijo pravljično deželo), potem Carlsbergova gliptoteka ... in pa muzeji/galerije skandinavskega oblikovanja (eden je nasproti gliptoteke, eden v bližini Amalienborga). Zanimiva za pogledati je tudi Kraljeva knjižnica ter kraljeve palače.

Obvezno pojdi v Christianio (Metelkova na deseto potenco) in ko si že tam, imaš zraven še cerkev z zvonikom, na katerega se vzpneš po spiralnih stopnicah, ki tečejo po zunanji strani zvonika - super razgled nad mestom.

Fajn je tudi vožnja z ladjico, kjer si ogledaš mesto iz kanalov.

Glede na to, da imaš dovolj časa in če te zanimajo moderna umetnost, dizajn in arhitektura, zelo priporočam muzej/galerijo moderne umetnosti Louisiana, cca 40km iz Copenhagna proti Helsingorju. Tja prideš z vlakom. Približno 1/3 razstav je stalnih, 2/3 pa je sezonskih. Imaš na netu, kaj trenutno razstavljajo: http://en.louisiana.dk/. Ko si že tam, pa greš še do Helsingorja, kjer si ogledaš grad Kronborg, iz katerega so nadzorovali pomorsko pot na ožini med Dansko in Švedsko.

Še glede Copenhagna ... splača se iti malo "lutati" po ulicah izven ustaljenih turističnih poti, ker šele takrat spoznaš pravi utrip mesta. Tudi cene gostinskih storitev so izven običajnih turističnih točk bolj sprejemljive ... ter zraven doživiš še pristno atmosfero njihovih pubov in "pajzlov".
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Še nekaj sem pozabil. Lep je tudi Dragor, majhno obmorsko mestece južno od Copenhagna (cca 5km južno od letališča). Super za sprehod ob morju, lepa marina in plaže ter lep razgled na Oresundsko ožino in Oresund bridge, ki povezuje Dansko in Švedsko. Čeprav je mestece skoraj del Copenhagna, ima bolj podeželsko atmosfero in nimaš občutka, da si praktično le streljaj od največjega skandinavskega mesta.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Še nekaj sem pozabil. Lep je tudi Dragor, majhno obmorsko mestece južno od Copenhagna (cca 5km južno od letališča). Super za sprehod ob morju, lepa marina in plaže ter lep razgled na Oresundsko ožino in Oresund bridge, ki povezuje Dansko in Švedsko. Čeprav je mestece skoraj del Copenhagna, ima bolj podeželsko atmosfero in nimaš občutka, da si praktično le streljaj od največjega skandinavskega mesta.

Do tja si šel z avtobusom ... ker kolikor sem gledala, metro vozi samo do letališča (tam je končna postaja).
Ali pa verjetno taxi tudi ni tako drag za cca 5km
smile-1.gif


HVALA
roza.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik pumaX pravi:
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Še nekaj sem pozabil. Lep je tudi Dragor, majhno obmorsko mestece južno od Copenhagna (cca 5km južno od letališča). Super za sprehod ob morju, lepa marina in plaže ter lep razgled na Oresundsko ožino in Oresund bridge, ki povezuje Dansko in Švedsko. Čeprav je mestece skoraj del Copenhagna, ima bolj podeželsko atmosfero in nimaš občutka, da si praktično le streljaj od največjega skandinavskega mesta.

Do tja si šel z avtobusom ... ker kolikor sem gledala, metro vozi samo do letališča (tam je končna postaja).
Ali pa verjetno taxi tudi ni tako drag za cca 5km
smile-1.gif


HVALA
roza.gif

Peljala me je znanka, ki živi v CPH, sicer pa ja, bus ali taksi.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Potem ti priporočam, da se en dan z vlakom odpelješ še v Roskilde. Lepo staro mesto, poleti imajo v centru vsak dopoldan tržnico in sejem, veliko dogajanja.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
Potem ti priporočam, da se en dan z vlakom odpelješ še v Roskilde. Lepo staro mesto, poleti imajo v centru vsak dopoldan tržnico in sejem, veliko dogajanja.

uuuu, tudi lepo mestece!
Eno ali drugo obiščem zagotovo!!

Kako je pa kaj glede prehrane? Cene v restavracijah so po moje kar konkretne za nas?
cool-1.gif

Zajtrk imam v hotelu...kaka večerja pa že mora bit
wink-1.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Za hrano zunaj računaj x2 - x3 glede na naše cene. Edino McD ima podobne cene kot v Nemčiji (zato je tudi vedno poln).
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Ko sem bil leta 2011 v Kopenhagnu, sva z drago vzela neko dnevno krožno karto, s katero sva šla z vlakom do Helsingorja pogledati grad, potem pa s trajektom na Švedsko v Helsingborg in nato z vlakom naprej v Lund, Malmo in čez most nazaj v Kopenhagen.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.389
57
48
Republika Prlekija
Kzs...

Vi, ki ste bili v Kopenhagnu, kje ste spali? Kateri hotel priporočate? Se splača iti gor konec novembra za 3 dni? al je že preveč mrzlo, da bi zunaj hodili?

thnx
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Kopenhagen je ob morju... kar pomeni, da temperature ne bodo tak problem.
Novembra se gibljejo nekje med 2 C ponoči in kakih 7 C podnevi. Večji problem je svetloba, saj je večji del dneva v temi oziroma mraku. Konec novembra bo po moje le še kakih 5 ur dnevne svetlobe tam
cool-1.gif


Pa dež je kar pogost... november naj bi bil najbolj moker mesec tam.

Tako, da če nimaš izbire, pojdi.
Če imaš izbiro, izberi kak drug mesec ...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Kzs...

Vi, ki ste bili v Kopenhagnu, kje ste spali? Kateri hotel priporočate?

thnx

Hotela nobenega, razen če si tajkun. Tistih par hotelov, ki so poceni, pa imajo klientelo, med katero se jaz ne bi dobro počutil (beri: ciganija).

Najbolj ugodno in človeško prideš skozi, če iščeš B&B variante. Enkrat sem dobil na začetku Amagerbrogade (2 postaji podzemne od centra) za 50€ na noč, enkrat pa v bližini letališča za 60€ na noč. Išči na booking.com, venere.com in podobno.