Črpalka za fekalno vodo

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Ima kdo idejo za kakšno pametno črpalko za fekalije in še nekaj dodatne vode?
V glavnem, obstoječi Grundfos kot kaže spušča dušo; meče mi ven fid pa še kot kaže ima težave s pumpanjem. Če temeljito čiščenje in pregled ne bosta dovolj, bo potrebna menjava. Nabiram predloge kam pogledat. Informacije z interneta niso obetavne - 500 plus ojrov. Kaj bolj sprejmljivega? Aja, višinske razlike je manj kot dva metra, horizontalna dolžina pa tudi ni pretirana, mogoče deset metrov, pol od tega itak naredi gravitacija.
Potrebujem pa priklop straniščne školjke, in pa še dva za tuš in umivalnik z ene strani, z druge pa bide, pralni stroj in pomivalno korito.

(včerajšnjo temo sem zbrisal, bom razložil zakaj)
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Super varianta, če bi delal na novo. Potrebujem pa zadevo, ki jo lahko dam na nivo tal. Situacija je taka, da je prostor za to črpalko samo za školjko. Tako je narejno sedaj in so vsi priključki prilagojeni temu. Največ kar lahko naredim je da priključke skrajšam/podaljšam, pa še to ne več kot ene 30 cm levo ali desno. Pa upam da ne, ker bom mel težave s priključkom školjke. Ta gre zdaj direktno v pumpo. Kopalnica/stranišče je bilo očitno delano naknadno (nisem bil zraven ko se je delalo). Ni najbolj lično narejeno, je pa funkcionalno...
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Kolikor je meni znano, je problem teh črpalk vroča voda, ki prihaja iz pralnega stroja. Na to bodi pozoren ob nakupu.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83

Tale mi je hudo všeč. Predvsem cena ima eno nulo manj. Je z njo kaj narobe da jaz ne vidim? Vhode ima na pravih mestih, izhod bi zanl delat probleme ampak to lahko tudi prilagajam .... Za vročo vodo ne piše posebej ampak, če omenja dishwasher potem je menda toto....

Eh, ne bo šlo; ne pošiljajo k nam (nisem takoj opazil)....
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Tale mi je hudo všeč. Predvsem cena ima eno nulo manj. Je z njo kaj narobe da jaz ne vidim? Vhode ima na pravih mestih, izhod bi zanl delat probleme ampak to lahko tudi prilagajam .... Za vročo vodo ne piše posebej ampak, če omenja dishwasher potem je menda toto....

Eh, ne bo šlo; ne pošiljajo k nam (nisem takoj opazil)....
Mala malca. Kreiraj naslov na Cheaper & more ali na Mailboxde in ga prijavi na Amazonu