Covid-19 COVID-19 prehod državne meje

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Prehod meje z Avstrijo, selitev... drugiš, ločeno od tega, pa delo v Liechtenstein, prevoz in montaža pohištva... Kdo ve, oziroma kje naj preverim te zadeve?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Torej, če imam povabilo na poslovni sestanek z neko agencijo, potem za 12 ur lahko grem k hrčkom, brez da imam probleme na obeh straneh?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
To mene tudi zanima... le da grem preko k zobozdravniku takoj čez mejo. Hodim k njemu že nekaj let. Njegovo vabilo imam. Bo šlo brez karantene? Test pri nas ni problem.

Hm. Na HR brez PCR testa lahko prideš, če padeš v katero od izjem, tvoja bo verjetno tale:
pacijenti koji putuju iz neophodnih zdravstvenih razloga.

Zdaj, a je obisk zobarja nujni zdravstveni razlog? Če ti na vabilu piše, da moraš npr. nujno sanirati granulom zaradi možnosti sepse, potem ni dileme. Sicer bo odvisno od razpoloženja policaja na meji.

Teoretično bi se lahko skliceval na to, da si v tranzitu skozi HR in boš zapustil državo v roku 12 ur, ampak te zna policaj čudno gledat, ko se par ur kasneje vrneš na isti mejni prehod. ;)


Aja, pa zdaj po novem pri nas imaš obvezno vsaj 5 dni karantene, ne moreš je prekinit s testom kar takoj.

PS. Zgoraj napisano velja danes, v tem trenutku. Bogsigavedi kaj si bodo zmislili do takrat, ko se boš ti dejansko peljal k zobarju.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Jah... Al pa če investiraš 60eur za PCR test pa se ne sekiraš in ne testiraš kakšne volje so policaji na katerem prehodu? Pa še za nazaj v SLO ti velja, in ti ne bo treba it za 5 dni v karanteno, ko se vrneš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jah... Al pa če investiraš 60eur za PCR test pa se ne sekiraš in ne testiraš kakšne volje so policaji na katerem prehodu? Pa še za nazaj v SLO ti velja, in ti ne bo treba it za 5 dni v karanteno, ko se vrneš.
V Mariboru je test 93eur. Kdor nima dnara za test, naj niti ne rine nekam.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Pri nas ne rabim plačati. Delam v ukc in smo itak testirani vsak ponedeljek. Sprintam rezultat in hop na hrvačko. Ampak nisem od letnega dopusta dalje hodil nič čez mejo, informacij je en kup in se spreminjajo, zato me zanima kak pa kaj...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Pol pa tko narediš. Če ste testirani s PCR testi, greš naslednji dal dol in nazaj. Problem solved.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Pri nas ne rabim plačati. Delam v ukc in smo itak testirani vsak ponedeljek. Sprintam rezultat in hop na hrvačko. Ampak nisem od letnega dopusta dalje hodil nič čez mejo, informacij je en kup in se spreminjajo, zato me zanima kak pa kaj...
Če ste res testirani s PCR (in ne s hitrim), potem sploh ni problema. Velja ti za na HR naslednjih 48 ur od trenutka testiranja. Isto tako (48 ur) velja za nazaj v SLO. Torej v torek samo pomahaš s testom na meji v obe smeri in se nič ne sekiraš.

Drugač sta za aktualne informacije pomembna ta dva linka - včasih zamujajo cca 1 dan, da poažurirajo, ko se politiki nekaj novega spomnijo, ampak načeloma so kar ažurni.
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.592
57
48
Sodelavec ima težavo z odhodom na cepljenje v Srbijo, kjer se je cepil, ko je bil tam poslovno, naslednji teden naj bi se vrnil, a ne sme.
Prvo dozo je dobil 16.3, druga je planirana 6.4.
Obstaja opcija oditi po drugo dozo ali jo lahko pozabi ?
NIJZ pravi, da lahko, če policaj spusti preko meje, vendar se mi to ne zdi nujni zdravtveni razlog.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Jaz sem šel k zobozdravniku, naši so me vprašali po testu, hrvaški po namenu obiska, pokazal sem jim vabilo, poslano po mailu, nič drugega. Sem šel gladko dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sodelavec ima težavo z odhodom na cepljenje v Srbijo, kjer se je cepil, ko je bil tam poslovno, naslednji teden naj bi se vrnil, a ne sme.
Prvo dozo je dobil 16.3, druga je planirana 6.4.
Obstaja opcija oditi po drugo dozo ali jo lahko pozabi ?
NIJZ pravi, da lahko, če policaj spusti preko meje, vendar se mi to ne zdi nujni zdravtveni razlog.
Gre poslovno ?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Sodelavec ima težavo z odhodom na cepljenje v Srbijo, kjer se je cepil, ko je bil tam poslovno, naslednji teden naj bi se vrnil, a ne sme.
Prvo dozo je dobil 16.3, druga je planirana 6.4.
Obstaja opcija oditi po drugo dozo ali jo lahko pozabi ?
NIJZ pravi, da lahko, če policaj spusti preko meje, vendar se mi to ne zdi nujni zdravtveni razlog.
Naredi krog čez Irsko ali Španijo? ;)

Države/regije EU, ki NISO na rdečem seznamu:

  • Celotna Portugalska (tudi z Azori, a brez Madeire)
  • Španija: Balearski otoki (Majorka, Ibiza, Menorka), Kantabria, Galicija, Murcia, Valencija,
  • Islandija in večina Irske
  • še nekatere EU regije (ki pa večinoma ne sprejemajo turistov – Sardinija, Vorarlberg, deli Danske, Finske in Norveške)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Kakšno je aktualno stanje za tranzit čez Italijo? (Rateče-Predil) Nekaj berem, da je treba neke izjave izpolnjevat?
 
  • Haha
Reactions: Pbutec