Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Od danes naprej lahko pričakujemo, da bodo ljudje, ki sodelujejo pri covid-19 sledilniku, s strani vlade označeni za levičarje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113

Zanimivo, a nista ti dve regiji še ne dolgo nazaj - takrat, ko so ukinili sproščanje po regijah - bili najslabši?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

Zanimivo, a nista ti dve regiji še ne dolgo nazaj - takrat, ko so ukinili sproščanje po regijah - bili najslabši?
"Počivalšek je pojasnil, da gre za tedensko testno obdobje, ki bo veljalo kot pokazatelj, ali se lahko tak model sproščanja varno izvaja tudi drugje po Sloveniji, kjer je epidemiološka slika ugodna. "
K.R.E.T.E.N.I.
Po enem tednu bodo ugotovili, kako bo odprtje lokalov vplivalo na epidemiološko sliko!? :bonk:Zdej pa ne vem, a sem kaj zamudil, je kaj novega pri tem virusu? A ni inkubacijska doba cca. 14 dni. Tukaj bodo pa že kar naslednji dan zboleli in se bo stanje dramatično poslabšalo!?
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in bertoncl

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113

Zanimivo, a nista ti dve regiji še ne dolgo nazaj - takrat, ko so ukinili sproščanje po regijah - bili najslabši?
Drži.
9. december 2020

27. januar 2021
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113

Zanimivo, a nista ti dve regiji še ne dolgo nazaj - takrat, ko so ukinili sproščanje po regijah - bili najslabši?

Vidiš posavci so se znašli , verjetno edina pokrajina ki bi ji lahko rekli da so prekuženi. 4 mesece so povprečje v sloveniji gor držali sedaj so pa nagrajeni za to. :evil:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Reševanje zdravstva oz flatten the curve
Slovenske bolnišnice so po letih visokih izgub korona krizo izkoristile za kovanje rekordnih dobičkov. In to kljub temu, da so bile več mesecev zaprte za nenujne zdravstvene storitve, ob tem pa so množično prelagale preglede in operacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Reševanje zdravstva oz flatten the curve
Slovenske bolnišnice so po letih visokih izgub korona krizo izkoristile za kovanje rekordnih dobičkov. In to kljub temu, da so bile več mesecev zaprte za nenujne zdravstvene storitve, ob tem pa so množično prelagale preglede in operacije.
Upam, da je zdaj ze jasno, da tukaj ni slo za teorijo zarote, ampak za dejansko zaroto. Kako se nekateri pljuvali, ko smo nekateri opozarjali na vojno dobickarstvo zdravstvenega sistema in zakaj jim je (bilo) v interesu, da traja in traja.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Reševanje zdravstva oz flatten the curve
Slovenske bolnišnice so po letih visokih izgub korona krizo izkoristile za kovanje rekordnih dobičkov. In to kljub temu, da so bile več mesecev zaprte za nenujne zdravstvene storitve, ob tem pa so množično prelagale preglede in operacije.

Počakaj na strokovnjaka tipa jest5 ,da ti bo povedal da bolnišnicam ni v interesu sprejemati kovidnih bolnikov.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Sedaj bo pepček Trigger razložil, zakaj določene bolnice že opuščajo sprejem covid bolnikov, če bi se vendar morale tepsti za njih
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Sedaj bo pepček Trigger razložil, zakaj določene bolnice že opuščajo sprejem covid bolnikov, če bi se vendar morale tepsti za njih

Jbg, si pač počasen. Če imaš 5 bolnikov se verjetno ne izplača enako kot če jih imaš 50 ali več. Priliv usiha, pritisk javnosti je pa vedno večji.

Kar pa ne spremeni dejstva, da so SBji med krizo, kljub 60% povišane osnove plače zdravstvenim delavcem delali +.

Nekak kontraindiktorno. Sami kovid oddelki, nase niso vlekli toliko personala in kapacitet, da bi upravičili vse reze v ostale dejavnosti. Sploh v prvem valu je bilo to v nebo vpijoče.

V drugem valu, pa so SBji imeli več težav z kadrom, zaradi varstva otrok (zaprte šole in vrtci), kot so ga imeli zaradi kovida samega.

Sam ne trdim, da so bolnišnice načrtno vzdrževale visoko stanje, kaj še celo ubijale ipd. ideje. So pa oportunistično pograbile priliko, kljub temu, da so se zavedali, da z krčenjem ostalih programov delajo včasih nepopravljivo škodo.

En od znancev je trenutno v tožbi oz pogajanjih, zaradi smrti partnerke, katera je bila posledica nezdravljenja. Izgovor je bil/je, da so reševali življenja ljudi pred kovidom. Resnično me zanima, koliko življenj je ta moja kolegica rešila z njeno žrtvijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Reševanje zdravstva oz flatten the curve
Slovenske bolnišnice so po letih visokih izgub korona krizo izkoristile za kovanje rekordnih dobičkov. In to kljub temu, da so bile več mesecev zaprte za nenujne zdravstvene storitve, ob tem pa so množično prelagale preglede in operacije.
S tem, da je en kup zdravnikov bilo v Išglu, Zambiji, Nigeriji, po svetu slone kokal. Da je ogromno bolniškega osebja bilo v karanteni in Bosni.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
"Počivalšek je pojasnil, da gre za tedensko testno obdobje, ki bo veljalo kot pokazatelj, ali se lahko tak model sproščanja varno izvaja tudi drugje po Sloveniji, kjer je epidemiološka slika ugodna. "
K.R.E.T.E.N.I.
Po enem tednu bodo ugotovili, kako bo odprtje lokalov vplivalo na epidemiološko sliko!? :bonk:Zdej pa ne vem, a sem kaj zamudil, je kaj novega pri tem virusu? A ni inkubacijska doba cca. 14 dni. Tukaj bodo pa že kar naslednji dan zboleli in se bo stanje dramatično poslabšalo!?

Še ena mega neumnost, čisto v stilu ostalih ukrepov. Nametani en čez drugega tako, da po enem letu še vedno ne moremo (s podatki podprto) povedati, kateri delujejo in kateri ne.