Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ta izjava se mi je zdela malo nizkotna in podtikajoča in sem si vzel čas in šel pogledat podatke.
Rezultati PCR testov in sem primerjal zadnje tri ponedeljke in torke (v oklepaju prirastek v torek glede na prejšnji dan - ponedeljek, se pravi prirastek v enem dnevu)

PON 11. 1.: 1392 TOR 12. 1.: 1767 (+ 27 %)
PON 18. 1.: 1215 TOR 19. 1. :1401 (+ 15 %)
PON 25. 1.: 1149 TOR 26. 1.: 1430 (+ 24)

Vse v okviru pričakovanj.
Zakaj? Saj sem napisal, da ugibam, ker sem pricakoval, da bo nekdo drug ponudil boljso razlago.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Direktor Zdravstvenega doma Ajdovščina Egon Stopar je na današnji izjavi za javnost poudaril, da se virus na Ajdovskem tako hitro širi predvsem zaradi neodgovornosti ljudi. "Veliko je takih, ki po spletu trosijo nebuloze, ko pa zbolijo, pričakujejo, da bodo tisti hip oskrbovani, da jih v bolnišnici čaka prosta postelja in respirator," je bil oster.

Kaj je to ta gospod Stopar bral Alter in naletel na poste raznih posameznikov, ki se jim jebe za družbeno solidarnost a hkrati pa pričakujejo, da - če zbolijo - dobijo vse kar jim pripada ne glede na dejansko stanje, saj pač plačujejo prispevke za zdravstvo? :aplauz:

Drugače je pa vse skupaj tako ali tako fake-news, narod namreč upošteva navodila, problemi z virusom pa obstajajo izključno zaradi vladnih ukrepov :cheer:

 
  • Haha
Reactions: jonny77

boc

Majstr
1. avg 2007
2.365
432
83
Ne vem ali je bilo v tej temi ali katere sorodni, da imajo nekatere probleme pri jemanju vzorca iz nosa.
Mogoče jim bo bolj všeč nov kitajski način:
;-)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.731
349
83
Vipavska dolina
Kaj je to ta gospod Stopar bral Alter in naletel na poste raznih posameznikov, ki se jim jebe za družbeno solidarnost a hkrati pa pričakujejo, da - če zbolijo - dobijo vse kar jim pripada ne glede na dejansko stanje, saj pač plačujejo prispevke za zdravstvo? :aplauz:

Drugače je pa vse skupaj tako ali tako fake-news, narod namreč upošteva navodila, problemi z virusom pa obstajajo izključno zaradi vladnih ukrepov :cheer:

Dvomim da je bral Alter, drugače bi morda kakšno zadevo (ne on osebno) razumeli drugače.

Jaz gledam z drugega stališča, ne zanikam da virusa ni, se ga pa tudi ne "bojim" toliko kot nekateri razpravljajo o njem. Sem ga prebolel, no vsaj potrdili so da sem bil pozitiven, dal čez tisti 10 dnevni rok, nato normalno dalje. Kljub temu da je minilo od tega že več kot mesec, še vedno imam mal tak hecen vonj, marsikdaj mi "zadiši" na zažgano, ampak tisto prijetno. Ne znam drugače razložit žal... V bistvu ga je prebolela komplet družina, noben kakšnih vidnih posledic, tudi oče katerega so zdravniki "pokopali" že ene petkrat, ampak tud Covid ga zaenkrat še ni. Zdaj kaj naj si potem človek misli o vsem skupaj? Verjamem za ene je hudo, za ene je kot sprehod po parku, verjetno zato tudi različna mnenja. Katerih pa z nekimi nerazumljivimi potezami, ne samo naše vlade (no nas prizadanejo le-ta, zato nas nekako bolj motijo kot tista v drugih državah) vedno bolj znova verjame/jo/mo v neke zarote ali še kaj slabšega. OK nekatere ukrepe razumem, nekateri so mi "out of my mind", slednje sem povedal tudi vodji civilne zaščite, pa tudi tu lahko zopet. Kakšna je razlika med trgovino kjer se lahko zvrsti 50 ali več ljudi v eni uri ter 50 ljudi mogoče v tednu? No ena je odprta, ena je zaprta...
In dokler bodo kakšne zadeve kot so bo tudi tako ostalo, in s tem se ne strinjam. Sem mišljenja da virus se bo sprehodil preko vseh ali vsaj večine, za nekatere se bo končalo bolje, za nekatere žal ne. Ampak če se bodo zadeve podaljševale v nedogled se bojim da bo prišlo še do kakšnih neljubih zadev, ne ne mislim zgolj protestov.
In pa še zadnja misel...
Sedaj je na udaru Goriška in pa še par regij, super lepo, naj ostanejo zaprte. Ampak zakaj hudiča se tega niso posluževali v prejšnjih mesecih, ko je bila slika obratna? Koliko je v mojem spominu smo tudi primorci meli iste zapore kot osrednja Slovenija, čeprav je bila pri nas komaj kakšna okužba tam pa dnevno še vedno več kot jih je sedaj pri nas. Dvojna merila ali?
In kako naj potem zaupamo in verjamemo tem, kateri nam že več mesecev obljubljajo naj potrpimo še 14 dni?

Se pa opravičujem ker je ta moj zapis kar dolg, pa tudi nima neke direkte povezave s temo. Obenem tudi ne leti direktno na zgoraj citiranega Matey-a, uporabil sem citat ker je pač omenjen g. Stopar, posledično pa podobno razmišljanje kot takrat pri Kacinu, katerega je pa zavrnil tudi ajdovski župan. Ker kao se ne držimo priporočil, maske so nepotrebne...
No zdaj so pač še tujci s ponarejnimi izvidi testov, nerazumevanjem... No za delat pri nas ker se nekaterim zdi nevredno, pod častjo ali pa se ne splača vstat za tak denar, no za tisto so pa dobri. Sicer če bi meje zaprli potem jih verjetno ne bi bilo gor in virusa ne bi širili? Ali česa ne razumem?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Sem mišljenja da virus se bo sprehodil preko vseh ali vsaj večine, za nekatere se bo končalo bolje, za nekatere žal ne. Ampak če se bodo zadeve podaljševale v nedogled se bojim da bo prišlo še do kakšnih neljubih zadev, ne ne mislim zgolj protestov.

To je dejstvo in mimo tega ne bo šlo. Je pa razlika ali se virus sprehodi čez vse oz. večino naenkrat ali pa gre čez vse oz. večino upočasnjeno + zdaj je še opcija sprehoda čez cepljeno prebivalstvo. Ta razlika pa pride do izraza pri obremenjenosti zdravstvenega sistema. Zgolj in samo zato so v igri ukrepi (pametni in žal tudi nespametni), da se ta sprehod upočasni ter s tem razbremeni zdravstvo, ki tako lahko pomaga najbolj kritičnim pacientom ter ne ostanejo brez nujno potrebne pomoči.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.731
349
83
Vipavska dolina
Ja, pametni in nespametni. V Hofer, Lidl, Spar, Mercator lahko greš, tam pa vsega ni ti kupit ne smeš. No pa v trgovino z gradbenim, tehničnim blagom tud ne smeš, ker...
A se tam zbira preveč ljudi? Ne, ni življensko pomembna. No za nekoga verjetno je, vsaj lastnika le-te... Ampak on ne sme imet odprto... Zame osebno bedarija na kvadrat. Lahko bi bile vse trgovine odprte, omejitev toliko oseb na kvadratni meter in zadeve bi laufale. Ampak zakaj bi bilo enostavno če lahko kompliciramo.
Se pa strinjam da je cilj da gre bolj počasi, no ne vedno. Ko nekomu nekaj paše se tista zadeva, ki je zaprta lahko sprosti. In potem imamo odpiranje, pa zapiranje nazaj, ne ups ponovno odpiranje... Čaka,j ne, zaprimo.

In pa cepljenje, marsikatero zanimivo sem slišal o cepljenju, pa tudi v članku (ali tem ali enem drugim. tega nisem prebiral) je omenjeno da že lep čas ni cepiva na ajdovskem. Zakaj če je pa to ena najbolj ogroženih regij sedaj in bi si verjetno želeli vse tiste rizične pocepit preden zbolijo?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
ksz
Kar se tiče sproščanja in zaostrovanja ukrepov: naj eden tej brihtni vladi razloži, kaj je to histereza.
Namig: če ob prehodu iz. npr črne v rdečo fazo odpreš šole, se bodo številke gotovo spet nekoliko povečale in boš hitro nazaj v črni fazi - to se zdaj dogaja v dveh regijah ko še niti niso dobro odprli šol in vrtcev.
Po domače, mejne vrednosti morajo biti nižje, ko se št. okužb zmanjšuje, od tistih mejnih vrednosti, ko se št. okužb povečuje.


histereza - histerija, potato - potato ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom
2. okt 2007
3.575
2.028
113
evo, sveža iz prve roke iz ponedeljkovega testiranja vzgojiteljev. Dve vzgojiteljici, ki sta že prej bili v enotah v okviru nujnega varstva sta bili v ponedeljek na hitrih testih pozitivni. Seveda se je takoj obvestilo starše (9 otrok) in se jim odredilo karanteno vključno z vzgojiteljico. Včeraj sta obe opravili PCR test, ki je bil negativen. Danes po posvetu s strokovnjaki NIJZ, se vsem otrokom in vzgojiteljicam prekliče karantena.

Verjetno to ni osamljen primer, bolj me zanima, kako je sedaj s statistiko, od ponedeljkovih testov jih niso odštevali...